Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, milyen esetben...

Férfiak, milyen esetben neveznétek így a párotokat? (többi lent)

Figyelt kérdés

Megbántott a párom.

Összeköltözni készülünk (albérlet).

Azt mondta, hogy a szülei azt mondták, hogy jönnek segíteni takarítani, stb. A párom nem kérte kifejezetten a segítségüket, de így elfogadta.

Ez az egész kicsit kellemetlenül érintett engem, mert úgy képzeltem el az egészet, hogy majd együtt csinálgatjuk, takarítgatunk, kettecskén mindez olyan romantikus és jó lenne végre a közös kuckónkban.

Ennek folytán tettem egy olyan megjegyzést, hogy egyébként azért is lenne jó, ha együtt takarítanánk, ketten csinálnánk, mint két felnőtt, mert nem feltétlenül egy szorgos egyén ilyen téren, mindig megcsinálták otthon helyette, és ha most sem képes rá a költözéskor, és anyuci jön ide is takarítani, akkor "soha a büdös életbe nem fogja" megtanulni és én fogom szívni a levél az albérletben.

Erre ő lebunkózott, hogy én milyen bunkó vagyok.


2014. nov. 5. 14:01
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
#28 és #30, muszáj mindent túldrámázni? Ez egy vihar a biliben, aminek a valódi mögöttes tartalma kb annyi, hogy a Kérdező le akarja szoktatni a párját az "anyuci pici fiacskája" szerepről, a párja meg annyira nem akar leszokni erről, mert számára ez kényelmes. Tök hétköznapi, minden 3. pár esetében megeső történet...
2014. nov. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
31 akkor örülök, hogy nem egy ilyen 3. pár vagyunk. Szerintem én pl nem viseltem volna el, hogy ilyen szavakat használjanak, sőt csúnya szavakat sem és azt sem használnak előttem. Akkor a kérdés: a kérdező lelkét mennyire viselte ez meg.
2014. nov. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg kérdező, mindezt nőként mondom neked, de veled van a gond.

Az, hogy te a kézi mosogatás híve vagy az azt jelenti, hogy marha sok időd van és ráérsz mosogatni, vagy nincs pénzed mosogatógépre. Szerintem a világ legjobb találmánya. A konyhámban ez volt a legelső dolog ami bekerült. de ha neked jobb kézzel mosogatni ahelyett, hogy csak benyomnál egy gombot és romantikázhatnál alatta akkor legyen így.

Szerintem azzal sincs gond ha a szülők segítenek, főleg az elején, meg kellene köszönnöd. Nekem anyukám segített beköltözéskor mindent a helyére tenni, ruhákat stb.. Pedig mi is nagyon jól megértjük egymást a férjemmel, szeretünk együtt lenni, de nem éreztük problémának , hogy anyával pakoltuk a szekrényekbe a ruhákat, könyveket. Szóval ezek a dolgok nálad ez mondva csinált probléma, kicsit szögletes vagy.én örültem volna még több segítségnek is.

Szerintem neked az a bajod , hogy félsz ettől az egésztől, félsz hogy irányítani akarnak a szülők, hogy a párod nem fog csinálni semmit. De ehhez az elején felsorolt hülyeségeidnek semmi köze( kézi mosogatás) .

Ezeket a dolgokat meg kell beszélni, felosztani az elején a munkákat és akkor nem lesz gond. Az meg , hogy otthon megcsináltak helyette mindent az nem akkora gáz. Attól még itt bizonyíthat, ha nem cseszteted majd állandóan. Nekem sem kellett otthon túl sok mindent csinálnom, soha nem volt rend a szobámban, de a saját házam mindig rendben van. Férjem is félt ezektől a dolgoktól említette talán kétszer és én bebizonyítottam, hogy nem így lesz. Próbálj a pároddal beszélgetni. Amúgy nálunk a házimunka nagy részét én végzem, ha kell segít a férjem de így alakult, pedig én is dolgozom. Lazán vesszük a dolgokat nem így mint te. Ha kedvem van főzök ha nincs akkor rendelünk. Ha kedvem van takarítani akkor takarítok ha nem akkor nem. Amúgy is ha vigyáz az ember akkor csak nem lesz akkora rendetlenség. Légy lazább és ne görcsölj. És ha elfogadsz egy tanácsot , a takarítás az emberek nagy többségének nem romantikus hanem uncsi, nekem van mosógépem, mosogatógépem és robotporszívóm. Na míg ezek dolgoznak addig igencsak lehet romantikázni. Inkább erre koncentrálj.

2014. nov. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Fölösleges volt kiemelni ezt a mosogatást, nekem sincs több időm mint bárkinek, munka mellett alig marad időm.

De! párom rendszeresen csinálja azt 1 darab kávés csészével hogy vízzel kiöblíti aztán be a gépbe. Ennek mi értelme? nem egyszerűbb simán elmosni? dehogynem. talán több időt vesz igénybe amíg kinyitja a gép ajtaját és beteszi.


Nem is látok a takarításban romantikát, szivesebben lennék hamar túl rajta és romantikáznék annak a megfelelő módján, de egy költözés nem habos torta, nem a pihenésről szól, hanem sok munkával jár ami kettőnként van, erre akartam én kilyukadni.

2014. nov. 5. 15:45
 35/38 A kérdező kommentje:
kettőnkért*
2014. nov. 5. 15:46
 36/38 A kérdező kommentje:
Jah és persze önállóan akartam megvalósítani ezt VELE, és nem anyuci segítségével...
2014. nov. 5. 15:47
 37/38 anonim ***** válasza:

Ha valakinek nem segít anyósjelölt, oda se tolja a képét akkor az a baj, ha valakinek meg cukor anyósa van és megy segíteni takarítani, pakolni a költözéskor akkor meg az a baj. Ezek után pedig csodálkozunk mi nők, hogy a férfiak nem értenek minket? :)

Szerintem ne csinálj ügyet ebből. Örülj neki hogy van/lesz segítség, majd ha kész vagytok akkor nyilván nem fog odajárni anyósjelölt takarítani vagy mosogatni. A párod pedig úgyse fogja megcsinálni a házimunkát ha eddig nem csinálta. Gyerekkorban kellett volna megtanítani neki, nem most. Rendezkedj be erre fejben és időben.

2014. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 Argloss ***** válasza:

Jól érzem azt, hogy téged az is zavar, hogy a párod szülei segítőkészek? A te szüleid nem ajánlották fel a segítségüket? A ti családotokban nem szokás segíteni egymásnak? Mármint mifelénk nemhogy a szülők, de a testvérek, unokatestvérek is minden további nélkül jönnek segíteni, ha szükség van rá.

Te kevesebbnek érzed magad attól, ha valakitől segítséget fogadsz el? Vásárlásnál az autó helyett helyett is inkább a gyaloglást választod?

Vigyázni kell a "csak egy megjegyzést tettem" dolgokkal. Ahogy leírtad a dolgot szerintem meglehetősen sértőre sikeredhetett az a kijelentés. Nem szerencsés lekezelően beszélni senki anyucijáról, apucijáról...

2014. nov. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!