Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált apukák, ti minden apás...

Elvált apukák, ti minden apás hétvégén elviszitek valahová a gyereket?

Figyelt kérdés

Szerintem az exférjem elkényezteti az óvodás lányunkat. Minden második hétvégén van nála a gyxerek, és olyankor mindig mennek valahová, játszóházba, cirkuszba, moziba, bábszínházba, állatkertbe, vagy valami más gyerekprogramra.

Én túlzásnak érzem, a lányunk sajnos már így is elég követelőző.

Ti hogy csináljátok, van olyan apás hétvége, amikor csak otthon játszatok, vagy a játszótérre ugratok le?



2014. nov. 7. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

ez nem elkényeztetés

hanem minőségi élményeket ad a gyereknek :-)


am nálam is viszi a gyerekeket mindenhova

én örülök neki h nem a 4 fal között vannak mindig :-D

sajna én nem mindig tudom ilyen helyekre vinni őket

no nem anyagi hanem kistestvér problémák miatt :-)))

2014. nov. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Így próbálja kárpótolni, hogy nem minden nap látja. Erre egy megoldás van, hogy ne csak hétvégente lássa. Több láthatásba egyezettek meg.
2014. nov. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább az a jó, ha vannak együtt élményeik. Esetleg beszéld meg az apával, hogy időnként legyen otthon töltött nap is, mert a kislány nagyon megszokta a menést és otthon is mindig menni szeretne, te pedig nem győzöd. De azért gondolom te is kimozdulsz a kislánnyal nem?
2014. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Persze, mi is megyünk ide-oda, de csak havonta-kéthavonta egyszer, nem pedig minden egyes hétvégén.

A fő gondom ezzel a dologgal az, hogy a gyerek azért akar menni, hogy kapjon valami ajándékot. Maga az élmény nem érdekli, csak az, hogy x vagy y dolgot kapott a cirkuszban, bábszínházban, stb. Ha pedig nem kap semmit (újabban már nem kap), akkor képes végigordítani/hisztizni az együtt töltött "minőségi időt".

2014. nov. 7. 12:47
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Akkor márpedig ezt a volt férjednek kell(ene) megoldania, hiába hisztizi végig az előadást, nem kap és pont. Mondd meg, hogy ezzel köztetek okoz konfliktust, mert te nem tudod ezt megengedni.
2014. nov. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
Kerdesedben masodik hetvegeket irtal. Amugy nincs ezzel semmi gond. A gyereknek nem negy fal kozott a helye, nem is a TV elott. En is vittem minden hetvegen a gyerekemet, most hogy felnott emlegeti, sot ha olyan hely mellett megyunk el, ahol volt velem, mindig mondja, hogy "emlekszel?" A gyerek nem csak konyvbol tanul, hanem sokkal tobbet a kornyezetebol. Szerintem te irigy vagy a ferjedre, hogy oneki gondtalan a masodik hetvegek, mig te neveled, dolgozol ra, stb.
2014. nov. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Szóval úgy gondolom itt igazából nem az a probléma, hogy mennek mindenfelé, hanem az, hogy mindig vesz neki ezt-azt és már elkapatta vele....
2014. nov. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a helyzet. Nekünk 5 éves a lányunk, és a volt férjem ugyanezt csinálta, mindent megvett neki, mindenhova elvitte, aztán meg utána nekem panaszkodott, hogy követelőző, hisztis, sír, stb. Én megmondtam a volt férjemnek, hogy ez az ő baja, oldja meg. Velem nem csinálja ezt a gyerek, vajon miért? Mert én sosem "kényeztettem el" ilyen szinten, és ezt nem úgy értem hogy semmit nem kapott, mert igenis rengeteg mindent megveszek neki én is, de ha valamire azt mondom hogy nem, akkor nem. Ha hisztizik, akkor meg méginkább nem. És ezt tudja a kislány is, hogy nálam sírással, hisztivel nem ér el semmit, ezért nem is csinálja, csak az apjával. Ő meg ne csodálkozzon. Biztos le leszek pontozva nagyon, de mond meg az exférjednek, hogy ez egyéni szoc.probléma, ha egy kislányt állandóan elkényeztet és soha semmire nem mond nemet, akkor ne csodálkozzon, hogy utána a gyerek ezt már el is várja!
2014. nov. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A gyerekek igenis tudnak különbséget tenni a láthatás meg az otthon között. (Meg két nagymama között is.) Nem attól lesz követelőző, hogy apuka hová viszi. Értelmes gyerek tudja, hogy apánál bizonyos programokra számíthat, és ez az élmény kitart a következő találkozásig. Legalábbis nálunk így van.
2014. nov. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
3%

Nem kellett volna elüldöznöd otthonról, és akkor mehetnél te is velük. És nem létezne az a probléma sem, amire most keresed a megoldást.

Jöhet a piros pacsi, ha egyet értesz velem. :-)

Legyen szép napod. :-)

2014. nov. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!