Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált apukák, ti minden apás...

Elvált apukák, ti minden apás hétvégén elviszitek valahová a gyereket?

Figyelt kérdés

Szerintem az exférjem elkényezteti az óvodás lányunkat. Minden második hétvégén van nála a gyxerek, és olyankor mindig mennek valahová, játszóházba, cirkuszba, moziba, bábszínházba, állatkertbe, vagy valami más gyerekprogramra.

Én túlzásnak érzem, a lányunk sajnos már így is elég követelőző.

Ti hogy csináljátok, van olyan apás hétvége, amikor csak otthon játszatok, vagy a játszótérre ugratok le?



2014. nov. 7. 12:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
10 éves voltam, amikor elváltak a szüleim, mi szerencsére többet láttunk apukámat. Minden kedden nála aludtunk, szerdán ő vitt minket iskolába, péntek délutántól szombat estig szintén nála voltunk. Így, hogy ennyit találkoztunk, nem igényeltük (nálam 4 évvel fiatalabb testvéremmel) hogy elvigyen minket rendszeresen cirkuszba, állatkertbe, stb. Otthon ülni és társasozni is jó volt, esetleg elmenni valahova kirándulni, túrázni. Ha többet láthatná a kislány az apukáját, valószínűleg az apa sem próbálna folyton a kedvére lenni, ajándékokkal halmozni, hogy bizonyítson. Ő is tudna nemet mondani neki egy idő után.
2014. nov. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Alapban én is azt mondom, hogy a gyereknek szüksége van ilyen élményekre, és jó, hogy az apuka programokra viszi. Viszont amit írsz, hogy el van kényeztetve, követelőző, csak az érdekli mit kap az apjától, ha nem kap hisztizik, stb, ez ellen tenni kellene. Beszéljétek ezt meg az apukával, hogy kicsit más módon szeresse a gyereket, és elégítse ki az igényeit. Vagyis a gyerek őt szeresse, az együtt eltöltött időt, és ne csak az ajándékokat, ne csak azért akarjon apával lenni, mert mindig kap valamit. Persze az is kell, hogy ajándékozza, de ne ilyen hatást váltson ki, amit leírsz. Lehet közösen otthon is minőségi időt eltölteni, társasozni, együtt sütni-főzni, bicajozni, játszótérre menni, kirándulni...stb. Az nem vezet jóra, ha apát fejőstehénnek nézi a gyerek, akitől mindig kapni kell valamit. Ahogy nő a gyerek, egyre követelőzőbb lesz, ez a hétköznapokban is sok gondot okoz, mert elvárja otthon is, hogy minden kívánsága teljesüljön, és ha nem, akkor majd az apa teljesíti. Ez nagyon nem jó játék, és nem a gyerek érdekeit, személyiségfejlődését szolgálja.
2014. nov. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is teljese normális az, hogy közös programokat csinálnak.

Csináljatok ti is, szombatonként ruccanjatok ki valahova a gyerekkel. Következő hétvégén úgyis otthon maradhatsz, a kislány az apjával van.

2014. nov. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
És igen, még én is annyit mondtam volna, hogy miért nem tölt több időt együtt a gyerek és az apa, akkor talán nem csak az ajándékozásra korlátozódna a viszonyuk. Vegye ki apuka a részét a hétköznapokból is, ha szeretne több időt tölteni a kislányával.
2014. nov. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy hisztizik a lányod, ha nem kap valamit az apjától? Apa mondta? Akkor beszéld meg vele, hogy ne "kényeztesse" annyira. Honnan tudod, hogy azért megy oda a kislány, hogy kapjon valamit? A gyerek mondta? Ha ezt el tudta mondani, akkor beszéld meg vele, hogy nem ezért megy oda. Ha ezt is apa mondta, akkor vele beszéld meg.

Ha mindezeket más forrásból tudod, akkor ellenőrizd a hitelességét.

2014. nov. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!