Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy veszeljem at...

Szerintetek hogy veszeljem at ez ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Megprobalom roviden osszefoglalni. A baratom 4 ev utan azt mondta,h akkor boldog,ha nem vagyok vele, nem szeret,... es hogy jobb lenne,ha elkoltoznek. (3 eve elunk kulfoldon, nincs itt senkin, csak par elfoglalt barat). Viszont en varandos vagyok. 3-4 hetes. Volt mar egy abortuszom es nem szeretnek tobbet, de felek egyedul felnevelni egy gyereket tavol mindekitol,ha meg hazamegyek Magyarorszagra,akkor nem fogom tudni fenttartani magunkat. 24 eves vagyok, lakas es gazdag szulok nelkul, nem talalom a kiutat es az ertelmet az eletemnek.
2010. jan. 28. 10:42
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
74%
Nem voltak jelei a problémának, amikor még nem volt a baba? Terveztétek a kicsit? Nem lehet hogy emiatt akadt ki? Elég keveset írtál a problémáról, kifejtenéd bővebben, hogy mikortól van ez és hogyan nyilvánult meg?
2010. jan. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem akarod elvetetni, akkor minél előbb mondd el a párodnak, mert tudnia kell! Nem lehet kibújni a felelősség alól. a gyerek az övé is. Költözz haza a szülőkhöz, ő pedig igenis utaljon minden hónapban haza nektek pénzt. ha külföldön dolgoztok gondolom van valamennyi félretett pénzed, indulásnak tökéletes.

Másik variáció: kint elköltözöl külön albérletbe, ameddig tudsz dolgozol terhesen, aztán, ha megszületik a baba kapod a pénzt kb fél évig attól függően, hogy hol élsz. utána beadod bölcsibe és go vissza dolgozni.

3. variáció: költözzön el a pasid!!!!

2010. jan. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
64%
Ilyen nincs egyik pillanatról a másikra... és még teherbe is esel... ügyes. Ezt hívják felelőtlenségnek. Magadról sem tudsz gondoskodni, hova a gyerek??? Nem akarsz abortuszt oké... megszülöd, segítség nincs, pénz nincs, munka nincs... ez mennyivel lesz jobb neked és a gyereknek? 24 évesen én elvetetném ezt is, bár lehet durvának tűnik, viszont 30 éves korodra ha összekapod magad lesz mire és hova gyereket szülni, ráadásul addigra talán találsz valakit akivel lehet is tervezni.
2010. jan. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
81%
10.51! Így van, a pasié is a gyerek, kell nem kell, fizessen! Ez ám a hozzáállás gratulálok! Az meg majd úgyis kibújik alóla, nem fizet, emberünk meg ott áll gyerekkel, pénz nélkül, idegbetegen... tuti!
2010. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy látom, hogy a kapcsolati problémát, már nem nagyon lehet megoldani, ha ő megkért arra, hogy költözz el. Gondolom azért alaposan átgondolta, főleg így, hogy várandós vagy, és meghozta döntést. Most azt kéne kitalálni, hogyan tovább. Nincs kint esetleg ismerős, akihez kevés pénzért egy időre oda tudnál költözni. És attól még, hogy terhes vagy, dolgozhatsz (persze csak ha nem nehéz fizikai munka) még egy darabig. De véletlenül hazajössz, a szüleidhez nem tudsz költözni? Oké, hogy nem gazdagok, de amíg helyre nem jössz, addig lakhatnál ott, és nem kellene bérleti díjat fizetni. Max. a rezsibe beleszálhatsz, ha kapsz állást. Van valamilyen végzettséged? Ha már 3 éve éltek kint, akkor gondolom a nyelvet jól beszéled, lehet hogy azzal itthon is el tudnál helyezkedni.
2010. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
84%
Ha külföldről küldi a pasas a gyerektartást, az Magyarországon tök jó pénznek számít, sokkal jobbnak, mintha magyar apa küldené. Minél előbb nézz utána a jogszabályoknak, hogy ne kerülj rossz helyzetbe. Mert lehet, hogy van olyan, hogy ha külföldön születik a gyerek, akkor nem viheted ki az országból az apa engedélye nélkül. Ez esetben célszerűbb Magyarországon megszülni a kicsit. Annak is nézz utána, hogy a magyar vagy a külföldi jogszabályok alapján jársz-e jobban, mert ott érdemes szülni, ahol a törvény alapján többet kapsz. Külföldön egyes helyeken még asszonytartás is jár, ennek is érdemes utánanézned. Azt is vedd számításba, hogy annak az országnak az állampolgára lesz, ahol születik, a kettős állampolgárság nem biztos hogy rossz dolog, mindig mehetsz oda a gyerekkel, ahol jobban jársz, jobban meg tudsz élni. Az is fontos, hogy szüleiddel, családoddal Magyarországon jóban vagy-e, számíthatsz-e rájuk, mert ha nem, akkor viszont lehet hogy érdemesebb kint maradni. Nyugaton már jobban támogatják az egyedülálló anyák munkavállalását, és a bölcsöde, gyermekfelügyelet helyzete is sokkal jobb, mint otthon. Én a helyedben felvázolnám a lehetőségeimet (pl. 1. lehetőség: abortusz, 2. lehetőség: külföldön való gyerekszülés, 3. lehetőség: Magyaroszágon való gyerekszülés, 4. lehetőség: kapcsolat helyrehozása a párommal, stb.), utánajárnék, utánagondolnék, hogy melyik mivel jár gazdaságilag, jogilag, érzelmileg, lelkileg, egészségügyileg, és akkor már könnyebben átlátnám, hogy merre is kell tovább mennem az életemben. Tudom, nem könnyű, de sok sikert hozzá.
2010. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
68%

11.02-es vagyok újra: mi a f.-nak kell oltogatni szegény lányt? Segítségért jött, nem bántásért. Nem abba kell belerúgni, aki rossz helyzetben van, hanem egy sokkal idősebbhez, sokkal magasabb beosztásúhoz, sokkal erősebbhez, valamilyen szempontból sokkal magasabb szinten állóhoz kell odamenni bizonygatni a fene nagy bátorságotokat, nem egy terhes, elveszett, kétségbeesett fiatal lányhoz. Tévedett és bajba került. És akkor mi van? Ti talán tökéletesek vagytok? Aki meg még nem volt ilyen helyzetben, az ne bántsa a másikat, mert lehet, hogy ő meg se tudna küzdeni a helyzettel (én se voltam még ebben a szituban, ezért minden tiszteletem azé, aki egy ilyen helyzetből is megtalálja a kiutat).


29/l

2010. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Elojele a dolognak volt,nem figyeltunk oda egymasra. Voltak mindig hullamvolgyek, de atveszeltuk, bar lehet,h ezt csak en mondom! Volt,mikor nagyon rossz volt es volt,amikor nagyon jo. En sem vagyok most boldog, de en erdemesnek tartom ot is es a kapcsolatot is,h dolgozzunk rajta. O nem, nem tul pozitiv tipus es eleg lusta a kapcsoltunk teren. A terhessegel kapcsolatban- fogamzasgatlot szedtem, nemreg nagyon eros mellkasi fajdalmaim vannak es abbahagytam, kb 2 honapja nem szedem, esemeny utani tablettat vettem be 2 hettel ezelott es megis... Tudja,h terhes vagyok, de nem valtoztat a velemenyen. Nem erdekli es talan jobb is,mintha emiatt gondolna meg magat. Itt nivos munkam van, de nincs se diplomam, se semmim, hiaba perfekt a nyelvtudasom, nem tudek mit kezdeni otthon. Anyumek nyakara nem mennek, anyum bele is betegedne,ha tudna errol, o is egyedul maradt a noveremmel terhesen.
2010. jan. 28. 11:14
 9/53 anonim ***** válasza:
74%
Remélem megoldódik a helyzet. Fel a fejjel!:)
2010. jan. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
59%

Szia en a helyedben mindenkepp elvetetnem a babat. Igy lenne a leggyorsabb, es legegyszerubb rendbehozni az eletedet.

A baratod nem szeret, vege. Ezt is eleg nehez feldolgozni, plane ha te meg erzel iranta valamit.

De hogy most meg egy gyereket is bevallalj, hat nem lenne konnyu, hidd el!

De te tudod, a dontes a te kezedben van. Azzal legyel tisztaba, hogyha nem mesz el abortuszra, akkor minden de minden egyes gond a TE valladon lesz!!!

Angliaban elsz? Mert ott az abortusz ingyenes.

En nem gondolkodnek, mindenkepp elmennek a dokihoz es kernem a beutalot az abortuszra. Aztan utana uj lakas, uj pasi es elni, elni, elni!

2010. jan. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!