Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az erdélyi...

Mi a véleményetek az erdélyi lányokról/nőkről? Miben külömböznek az itthoniaktól? És a férfiak?

Figyelt kérdés
Szokásokban, mentalitásban nagyon eltérnek tőlünk? Olyasmik érdeklnek, mint : vérméséklet, világszemlélet, politikai és vallási nézetek, egészség, családhoz való hozzáállás, műveltség .....stb. tudom hogy ez nagyon egyén-függő, de nagy általánosságban mi jellemző rájuk?
2010. jan. 28. 18:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
33%
En nem tudom.
2010. jan. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
82%
Nekem volt egy barátnőm aki erdélyi volt, de senki nem mondta volna róla meg, hogy az... a szomszédaim is onnan jöttek, de semmi extra...egy két szóhasználatnál, szófordulatnál buknak csak le:) nagyon nyílt szívű, rendes emberek... de nem lehet álltalánosítani, nem is tudok, hiszen 3 emberről tudok csak nyilatkozni:)
2010. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
82%
Osztályommal én résztvettem egy erdélyi csereúton, minden erdélyi diák nagyon kedves, nyílt és barátságos volt. 1 hétig mindenki az egyik diák családjánál lakott, nagyon jó volt. Szerintem nincs különbség.
2010. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%
Nem voltak előítéleteim velük. Remélem, csak véletlen, hogy mindhárom ismerősömben csalódtam. Őszinte voltam velük, barátok voltunk, aztán ellenem fordították, amiket mondtam, mert abból profitáltak. Tudják kaparni a gesztenyét, az biztos. Legalábbis a három, akit ismerek. Nem akarok általánosítani.
2010. jan. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
76%

nekem is vannak ismerőseim,és volt kollegáim.Egymással összetertanak,precízek,tisztaságániásak.De ha az érdekeik úgy kívánják,akkor törtetők és nincsnek tekintettel másokra.Igaz ez az utóbbi a magyarokra is jellemző.

Az utóbbi években rájöttem,hogy az összetartás csak azokra jellemző,akik Magyarországon élnek.Romániában,ahol létszükségletük lenne az összefogás,több pártba tömörülnek,és éppúgy acsarognak egymással,mint itthon a magyarok.

2010. jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
39%
Nekem az a tapasztalatom h szeretik a f@szt :S Vagyis nagyon sok olyan eset volt, hogy a barátnőjük pasijával meg ilyenek. Kint laknak rokonok, van jó pár ismerős.De lehet csak ott olyanok.
2010. jan. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom eldönteni, hol a határ a törekvő, vagy törtető között. Sokan törekvőnek, sokan pedig törtetőnek tartják őket.

Lehet őket érdekérvényesítőnek, vagy erőszakosnak is mondani. Erdély azért nem egységes. A székely ember kemény.

Ez is lehet jó, és lehet pejoratív. Megszokták, hogy élelmesnek kell lenni, mert akkor tudnak csak megélni.

Óvónő voltam, egy szülőpárnak erdélyi örökbefogadott gyereke volt. Intézeti 3 éves. Minden gyerek tányérjába belenyúlt, és megette az ételét, ha még éhes volt.

2010. jan. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
ilyesmik érdekeltek, és még annyi , hogy ott tájegysegek között is vannak erősen észlelhető külömbségek? ( Csíkvidék, Sepsiszék, Marosszék...csak ezekről hallottam eddig) Konkrétabban arra lennék kiváncsi hogy egy ilyen "vegyes házasság" milyen gondojkat vetne föl a férfi szempontjából?
2010. jan. 28. 19:57
 9/33 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem attól függetlenül, hogy e legtöbb egy nagy K nem szabad általánosítani. Mint ahogy cigók között is van rendes, köztük is van biztos. tehát a házasság sztem a személyiségtől függ.
2010. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
71%

Érdekes, nekem is pont három olyan ismerősöm van, akikkel rendes voltam, segítettem nekik és a végén én húztam a rövidebbet.

Most úgy hozta a sors, hogy mindkét szomszédom erdélyi. Az egyik egy bunkó paraszt nőszemély, hazudik, stb., a másik család egész normális. Szóval, általánosítani tényleg nem lehet, de én azért óvatosabb vagyok velük.:S

2010. jan. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!