Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az erdélyi...

Mi a véleményetek az erdélyi lányokról/nőkről? Miben külömböznek az itthoniaktól? És a férfiak?

Figyelt kérdés
Szokásokban, mentalitásban nagyon eltérnek tőlünk? Olyasmik érdeklnek, mint : vérméséklet, világszemlélet, politikai és vallási nézetek, egészség, családhoz való hozzáállás, műveltség .....stb. tudom hogy ez nagyon egyén-függő, de nagy általánosságban mi jellemző rájuk?
2010. jan. 28. 18:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
92%

Én is erdélyi vagyok. Szomorúan tapasztalom, hogy sokan még mindig rossz szemmel tekintenek ránk, csak azért, mert van egy pár különc. Teszem hozzá ez mindenhol van. De azért kedves anyaországiak...lehetne hogy ne épp a cigányokhoz hasonlitsotok?

Az én párom magyarországi és azt mondja, hogy épp azért szeret meg udvarol olyan távolról nekem, mert én más vagyok és nem öltözködöm úgy ahogyan sokan ott teszik. Ezzel nem akarok senkit megsérteni, de ahogy az egyik válaszoló leirta, itt a 13 éves nem akar 19-nek kinézni. A székely az mindig székely marad, az egyetemen most közelebről is szemlélhetem őket, tényleg nem egyszerü emberek, nagyon kemények és talán őket is megértem. Nem volt nekik sem mindig könnyü és mégis megőrizték tiszta szivüket és igaz magyarságukat és soha nem olvadnának be a román nemzetbe. Ami bennem és bennük közös az talán az, hogy ha éjszaka felébresztenek akkor is tudom hová melyik nemzethez tartozom és úgy lesz amig élek. És ahogy az erdélyi válaszoló irta: Magyarok forever!

Kedves kérdező: ha érdekel még valami erdélyről akkor bátran irj, szivesen válaszolok bármire, mert még reménykedem abban, hogy egyszer megismertek minket és nem fogtok haszonlesőként ránk tekinteni.

Szép napot nektek!

2010. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
17%
egy erdélyi nőm volt olyan szőrös volt a melle bimbaja mint csubinak meg a seggét se borotválta a pinájáról meg ne is beszéljünk ott dzsungel volt
2010. febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
:P ...Pfff....
2010. febr. 1. 13:33
 24/33 anonim ***** válasza:
27%

"különböznek". Így kell írni.

Abban különböznek, hogy a lányok jókedvűek, és mindíg papucsban járnak. A férfiak meg mind kisbaltával mennek, még az ágyba is. Az egészségük hol ilyen, hol olyan. Egyik művelt ( Surgyellán ), a másik nem annyira ( Uz Bence) A vérmérsékletük olyan, mint az albánoké. De pontosan. A politikai hozzáállásuk meg olyan, hogy a volt mszp főtitkár szerint mind ide akar jönni. Mind a 3 millió. Szal ez van részleteiben . Összességében meg nem tudom.

2010. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Most komolyan ezt gondoljátok az erdélyiekről?
2010. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
41%

Most lepontozhattok nyugodtan, én csak egy erdélyi nőt ismerek. Ez az egy elszerette a férjemet, évekig sanyargatni próbálta a gyerekeimet, a volt férjemet a gyerekei ellen hergelte.

A fiaim felnőtt korúak mára, és útálják, mint a sz~ ezt a nőt. A volt férjem is egy szerencsétlen, hogy 20 éve hagyja magát irányítani ettől a Fogarasi lapos bigétől.


A lényeg, hogy szívesen megismernék néhány erdélyi ellenpéldát, hogy lássam a teljes képet

2010. febr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
88%

12:56

UGYANEZT egy Magyarországon élő nő is megtehette volna, így ő lenne a ri.banc...de mivel egy erdélyi nő tette így ő az, talán igy jogosan ítélnél meg másokat? mindenhol vannak ilyenek is és olyanok is. még ott nálatok büszke magyar HONBAN is (mert semmi képpen nem mennék oda)...a másik, soha nem csaltam meg a páromat és soha nem kezdenék ki valakivel aki kapcsolatban van, úgyhogy egy kivételt máris ismersz...

a másik válaszadó meg aki arról beszél, hogy az erdélyi magyarok románok, hát az sincs tisztában a dolgokkal, hidd el az itteniek magyarabbak és tudják mit jelent magyarnak lenni, ők tudják igazán...van hagyományuk, tudják milyen kisebbségben lenni...arról, meg, hogy nem tudnak magyarul, annyi fűznék, hogy ők nem úgy beszélnek hogy "A Pista, Az Anikó" ezenkívül nem nyávognak, tisztán tagoltan beszélnek magyarul nem mint egyes pestiek...na de mindegy gondolj amit akarsz, azzal is magadat minősíted...

2010. febr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
31%
14:46 végre egy normális ember. erdélyből irsz gondolom. honnan pontosan ha kérdezhetem?
2010. febr. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
56%

14:46-os hol olvastad a levelemben, hogy ribanc?

Egyszerűen leírtam a történetünket, mert hogy így volt. Egy bizonyos nőről, és egy bizonyos esetet. Légyszíves azt olvasd, amit írtam, ne tegyél hozzá semmit.

Na most a te válaszod viszont tényleg előítéletes a Magyarországiakkal kapcsolatosan szerintem.

Tehát még mindig várom az ellenpéldákat, mert nem véletlenül kértem őket. Csak mert éppen nem akarok általánosítani egy esetből.

2010. febr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
74%
Én erdélyi vagyok, ha ellenpéldát akarsz beszélgess velem.
2010. febr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!