Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítanom kéne ezért?

Szakítanom kéne ezért?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdésből jött az ötlet, hogy megkérdezzem én is :)

Szóval a barátom úgy tűnik "féltékeny" rám. Ez nem teljesen jó szó, csak ő szakmunkás, nekem meg két nyelvvizsgám van és egyetemre készülök jövőre. Ha tanulok azt mondja, hogy stréber vagyok (erről mondjuk már leszoktattam), és a mai napig nem kérdezte meg, hogy hova akarok tovább menni. Ha esetleg mondom magamtól, akkor vagy nem válaszol, vagy azt mondja, hogy hülyeség. És mindig mondja, hogy majd meglátom, hogy sokkal többet fog keresni mint én. Az biztos, hogy igazából nem néz le ezért, mert régen mondta nekem, hogy majd megy egyetemre és lesz minimum két diplomája. Nagyon idegesít, hogy így áll hozzá a dolgaimhoz. Szerintetek elkéne hagynom, vagy ezért nem? 18/L


2010. jan. 29. 15:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ezt sokféleképpen lehet értelmezni.

Lehet, hogy csak bizonyítani szeretne neked, hogy még többre is viheti, ezért emleget két diplomát(pedig köztudott, hogy attól még senki sem lesz jobb ember).

Lehet, hogy tényleg féltékeny rád, mert az ő világában a férfié a fő családfenntartó szerep, a női a családanya szerep. Ha ez felborul, akkor sérül a büszkesége. Szerintem erről lehet szó.

Veszélyes, mert ma rád féltékeny, legközelebb az esetleges gyereketekre.

2010. jan. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen egyébként ő úgy gondolkozik, hogy a férfinak kell dolgoznia, a nő meg maradjon otthon. Ez van az ő családjában is. Viszont akkoris idegesít, mert elkéne fogadnia ezt.
2010. jan. 29. 16:16
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem, nem kell elhagynod ezért. Egyszerűen csak váltsd valóra a terveid és menj egyetemre. Ott majd megismerkedhetsz más típusú srácokkal is, olyanokkal, akik nem csak mondják, hogy diplomát szereznek, hanem tesznek is érte. Ráérsz akkor elhagyni egy olyanért, aki értékeli az erőfeszítéseid.
2010. jan. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
a 16:57 esnek nagyon igaza van Kedves Kérdező!!!
2010. jan. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
szerintem most hagyd már el..mert mire egyetemre mész addigra jobban beleszeretsz és már nem lesz eröd otthagyni őt..
2010. jan. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!