Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy elkeserít,...

Normális, hogy elkeserít, hogy nem egyedül karácsonyozunk?

Figyelt kérdés
A férjem lánya meghívta az amerikai barátnőjét ide hozzánk karácsonyra.majdnem két hétig lesz itt, az ünnepek alatt.Én nem ismerem, és őszintén szólva nagyon elkeseredtem, hogy egy számomra vadidegennel kell tölteni az ünnepeket.Persze, nem mondtam semmit, jöhet, meg minden, de akkor is, rossz érzés.Ne értsetek félre, nem az a baj, hogy jön, hanem h pont ilyenkor ilyen hosszú időre.De lehet, hogy csak én fújom fel, a fene tudja.Mondanátok valami biztatót?:-(
2014. dec. 8. 13:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%

Ismerem az érzést kedves kérdező. Nekünk is volt már olyan karácsonyunk amikor váratlanul három hétre külföldi rokonok állítottak be hozzánk szentestére. Mivel a karácsony a szeretteinkről szól és a családról elég nehéz volt alkalmazkodni.

Mivel a férjed lánya, így gondolom nem szeretnél gonosz mostoha módjára ellentmondani neki. A férjeddel egyébként megbeszélte és ő szívesen mondott igent? Ha a saját lányod lenne gondolom azt mondtad volna:"- Édes lányom a családról szól a Karácsony. Hívd meg inkább szilveszterre vagy tavaszi szünetre! De ha nagyon akarod Karácsony utánra!" Mivel nem a saját lányod, így nem akartál beleállni a konfliktusba. A dologban csupán annyi ciki van hogy a párod lánya nem látja hogy rád tol egy csomó olyan vendéglátói feladatot amire Karácsonykor és a téli szabadság alatt nem vágyik a legtöbb nő. Tehát a téli szünet alatt neked kellene körbeugrálni és közös témákat keresni egy idegen kislánnyal. Karácsonyi ajándékról nem is beszélve. (Könnyü dolgotok van ajándékötletek terén most, mert még nagyon divatosak a kalocsai motívumos cipók, mobiltartók, ruhák. Divatos is és hugarikum is)


A nagylány nem is tudja hogy jól kitolt veled. Lehet hogy előre tisztázni kellene hogy ne vállalj sokat magadra ha itt lesz a vendég. Csak annyit tegyél amennyit a családodért is teszel. Az extra dolgokat vállalja magára a párod lánya.

2014. dec. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%

"volt már olyan karácsonyunk amikor váratlanul három hétre külföldi rokonok állítottak be hozzánk szentestére"


Nehéz ennél nagyobb pofátlanságot elképzelni. Talán ha a nászútra akarnak jönni, és végig egyszobába aludni veletek. Váratlanul persze.


Kérdező, ebbe minek mentél bele? Simán meg kell mondani hogy jöjjön karácsony után. Pláne ha hosszú időre jön, és nem családtag. A pofáomról leégne bőr ha zavarnom kéne valakit karácsonykor, ott kibicelni szentestén másoknál.

2014. dec. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
63%

Nekem is az jutott eszembe ami az utolsónak, hogy a másik lánynak ez egyáltalán hogyan jutott eszébe, hogy ott lesz.

Még a saját testvéreméket sem lenne pofám zavarni ha mondjuk úgy alakulna, hogy nekem egyedül kellene tölteni a 24-ét, nemhogy egy vadidegen családot...

2014. dec. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs h ki volt az értelmi szerző,de sztem azért lehetett így,mert Amerikában lakik,és suliba jár,és csak most van szünete.mert nyáron meg a párom lánya nem lesz itthon.igazából mindegy,már beletörődtem a dologba,csak kíváncsi voltam,hogy mások mit szólnának ehhez.annyit azért még hozzátennék,hogy ő cserediák volt és évekkel ezelőtt már lakott itt egy fél évig,tehát azért nem olyan távoli barát,csak én nem ismerem.
2014. dec. 8. 17:07
 15/20 anonim ***** válasza:
38%

A férjed mit szólt hozzá?

Neki kellett volna a sarkára állnia.


A helyedben úgy fogadnám ,hogy a párod lánya a vendéglátója. Tehát ő szórakoztatja, ő kérdezi meg hogy éhes-e és egyebek. Ja! És ha lehet az ő szobájába érdemes elszállásolni is.

2014. dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Bence_ ***** válasza:
77%
Szeretett ünnepe.
2014. dec. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nálunk elég alap volt gyerekkoromtól, hogy h valakinek volt ismerőse, aki egyedül töltötte volna a karácsonyt, azt meghívhatta (persze előtte a szüleinkkel egyeztetve). Így megszoktam, hogy az ünnep olyanokkal megosztva teljes, akik egyébként magukban szomorkodnának.

Talán az amerikai lány is aggódik, hogy hogy fogadják. Készülj arra, hogy jó és szép karácsonyod lesz, ne az ellenkezőjére. És csak úgy, ahogy egyébként is tennéd.

2014. dec. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ne keserítsen el ,sőt.

Nem tudom mennyi idősek a lányok ,de neked nem kell "körbeugrálnod" a vendéget . Nem hiszem,hogy bármiféle kellemetlenséget fognak okozni ,nyilván jó barátnők ,gondolom ritkán találkoznak .

A karácsonyt a szeretteinkel töltjük,de ez nem feltétlenül vérrokonságot jelent. Gondolj arra,a férjed lányának milyen örömet okozol ezzel .Szép ajándék !

2014. dec. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Gondolj arra hogy megismerteted a magyar karácsonyt egy más ünnephez szokott lánnyal. Nem kell semmi extra, csak amit amúgy is sütsz-főzöl a családnak, gondolom jut még egy embernek. Ha már szenteste előtt itt lesz, vond be a sütésbe, élvezni fogja. Kérd meg készítsetek együtt valami amerikai ünnepi sütit amit tud és könnyű. Mondja el milyen amerikai karácsonyi szokást szeretne megtartani a magyar mellett, biztosan azt meg ti élveznétek. Séta az ünnepi díszítésű városban. Egy apró ajándék neki. Hidd el kicsit kívülről látod így a karácsonyt, a sok megszokott dolog újra varázslatos színt kap. Legyen igazi magyar szentestétek, 25.én meg vidám amerikais ünnep :-) . Amúgy meg a két lány ellesz egymással nyilván, mondd a férjed lányának hogy főleg ő kell törődjön a vendéggel. Nem hiszem hogy a programjaikhoz igényelnének állandó kísérőt :-) Boldog újdonságos karácsonyt! :-)
2014. dec. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a választ!:-)
2014. dec. 11. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!