Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is ilyen stresszes a...

Nálatok is ilyen stresszes a karácsony és az azt megelőző időszak? Nálunk az egész család veszekszik egymással, minden évben.

Figyelt kérdés

Már sikerült összevesznünk a karácsonyfán is. Anyám ezüstfenyőt akar, a húgom normandot, mamám lucot, apám pedig műfenyőt akar olyan spray-vel ami a fa illatára hasonlít...

Évről-évre áll a bál az ünnepi menün is. Valaki mindig kiakad, hogy miért van mazsola a beigliben. Tavaly a húgom szenteste sértődött meg a vacsoránál, amiért franciasaláta volt krumplisaláta helyett.

A húgommal pár napja azon vitatkoztunk össze, hogy a szegény gyerekeknek készített cipősdobozokba gumicukor helyett miért nem negrót tettünk.

Az ajándékokról nem is beszélve. Anyám szerint játékokat kell venni a rokongyerekeknek, szerintem inkább a ruha a jobb. Rengeteg játékuk van már. Végül mind a kettőt vettünk nekik, hogy legalább ebből ne legyen vita. Ti hogy oldjátok meg az ilyen vitákat?



2014. dec. 11. 21:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

Leger vallasosak vagytok de nem hivok az tuti.

Jezus az megvalto szuletese az unnep lenyege nem az zebe zaba.

A kulsosegek megmergezik a szived es elvesz az lenyeg.

Mi lenen ha a sok etel felet raszorulo csaladnak vinnetek.

2014. dec. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
23%
Akik ünneplik a karácsonyt, a nagyobb részük nem keresztény én se vagyok az és imádom a karácsonyt, nem a marketingje miatt, hanem mert olyankor együtt van a családom.
2014. dec. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nevetségesek vagytok, de komolyan, csak röhögni lehet az ilyen beszűkült embereken!


Míg a szüleimmel éltem, nyugis volt, se anya, se apa nem görcsölt rá.

A mostohaanyáméknál valami kegyetlen, gyűlöltem az egészet, mert mindig állt a bál. Idővel pedig megtanultam mosolyogni a hlyéjén, meg az állandó idegbajoskodásán.


Most már párommal élek és nyugis (a tavalyi is az volt), 23-24-én sütögetek, ő főz, fenyőt állítunk. Aztán, ha elcsúszunk, mi van?! Semmi, max. lesz 25-re linzer, vagy zserbó. Bromságokon meg nem vitázunk, mert felesleges.

2014. dec. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
:D Mintha csak a mi családunkat olvasnám. Régebben nálunk is pont ezeken volt a vita. Mióta már mindannyian felnőttek vagyunk és anyukámnak új párja lett már nincs ilyen. Kellett a családba valaki, aki nem vette ennyire véresen komolyan a karácsonyt és egyből mókásabb lett a hangulat. Azt eszünk amit anya főz, senki nem húzza a száját (nyilvánosan legalábbis), anyum párja veszi a fenyőt olyat, ami neki tetszik, olyan lesz, ami lesz, a díszek színét anya dönti el, nővéremnek úgyis van a saját lakásukban fája, öcsém csak a szaloncukor ízesítés miatt ragaszkodik külön a kékhez, de veszünk neki külön csak kék szaloncukrot, így ezen sincs már vita. Kompromisszumokat kell kötni, ha valami mégsem tetszik akkor pedig ráhagyni a másikra karácsony alkalmából.. Egyből békésebb lesz minden.. Tudod okos enged szamár szenved.. Nálunk túl sok szamár van, de mostanra már mindenki megtanult egy kicist engedni..
2014. dec. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nálunk karácsonyi vacsorán csak a nagyon szűk család van jelen. Nincs ott a 3. unokatestvér is. Nincs vita, de nem is csinálunk belőle nagy ügyet. Olyan, mint bármelyik másik családi összejövetel. Van kaja, meg süti. Eddig mindig anya csinálta, de idén bevállaltam, hogy besegítek neki a sütésben.


Amíg kicsik voltunk, mindig volt igazi karácsonyfánk, most már évek óta csak egy kis jelképes műfenyő van feldíszitve. Ajándékokat is csak a gyerekeknek veszünk. Nincs örült rohangálás, meg 10 féle főtt, meg agyvérzés közeli állapot, meg szájrángatás, hogy ki mit tudott / nem tudott megvenni a másiknak. Kis nyugisan telik az egész.


Ami pluszban tetszik nekem, hogy csak a közeli szerettek vannak ott a vacsorán, nem kell tágabb család előtt feszengeni, válaszolni az "és hogy vagy? Milyen a munka?" sablon kérdésekre.


24N

2014. dec. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!