Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is ilyen stresszes a...

Nálatok is ilyen stresszes a karácsony és az azt megelőző időszak? Nálunk az egész család veszekszik egymással, minden évben.

Figyelt kérdés

Már sikerült összevesznünk a karácsonyfán is. Anyám ezüstfenyőt akar, a húgom normandot, mamám lucot, apám pedig műfenyőt akar olyan spray-vel ami a fa illatára hasonlít...

Évről-évre áll a bál az ünnepi menün is. Valaki mindig kiakad, hogy miért van mazsola a beigliben. Tavaly a húgom szenteste sértődött meg a vacsoránál, amiért franciasaláta volt krumplisaláta helyett.

A húgommal pár napja azon vitatkoztunk össze, hogy a szegény gyerekeknek készített cipősdobozokba gumicukor helyett miért nem negrót tettünk.

Az ajándékokról nem is beszélve. Anyám szerint játékokat kell venni a rokongyerekeknek, szerintem inkább a ruha a jobb. Rengeteg játékuk van már. Végül mind a kettőt vettünk nekik, hogy legalább ebből ne legyen vita. Ti hogy oldjátok meg az ilyen vitákat?



2014. dec. 11. 21:12
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Nálunk is rengeteg étel van, de így is van vita belőle. Idén halészlé lesz rántott hallal, rizs, krumpli, sültkacsa, francia és krumplisaláta, gesztenyés pulyka, töltöttkáposzta, mákos és diós beigli, mákosguba, feketeerdő torta, sajtos rúd. De a húgom már közölte, hogy ő aranygaluskát is akar enni. De ennyit nincs keve anyámnak és nagyanyámnak sütni.

Most éppen azon áll a bál, hogy a karácsonyfa 2,5 méter legyen vagy csak 2,20 a csúcs miatt. Szörnyű ez az egész. Egyébként mi is vallásosak vagyunk és szeretjük is egymást. De nagyon különbözőek vagyunk.

2014. dec. 11. 22:05
 12/25 gömbicica ***** válasza:
78%

talán azért vitatkoztok, mert nem éltétek még meg az igazi karácsonyt((((

mióta eszemet tudom nálunk karácsonykor lencseleves és mákosguba van.

bejgliket sütök, már mesterfokra müveltem magam belőle:-)

Gyerekeknek ajándék gyanánt mindig szülőket kérdezem.

könyv sose felesleges.

de nem az ajándék a fontos, hanem a gyerekkel töltött idő, szarni a játékokra!!!!!

agyereknek a szülő kell, annak a szeretete, hangja, simogatása,stb.


fenyőfa? mit kell faxnizni???? ha ennyire széthuztok vegyetek pár csodaszép fenyőágat, tegyétek vizbe,le se hullik :)

ha utálja acsaláda mazsolás bejglit ne teegyetek bele,

ha a hugod krumplisalát akar, csinálja meg magának)

csináljatok kétt cipősdobozt mindegyikbe azt tegyétek,amit egyenként akartok.

de gondoljátok már el.

hogy akartok ugy örömöt szerezni, mikor saját magatok között nincs béke, ésszeretet??????

ha anyukád játékokat akara venni,hátvegyen.


és nyugi!!!!


olvass utána mi is a karácsony.


nekem már nagyok a gyerekeim,családosak, én ajándékba 2 éjszakás utazásokat veszek valamelyik olcsó kuponos oldalon. pihenés mindig jókor jön.

ruhát meg vegyen ki-ki magának :-)

játékot pláne. Unokáknak még csokit se vettem soha.

yoghurtot, gyümölcsöt, annál inkább)

és könyveket!!!! szép zenei CD-ket, amikethaegyütt vagyunk mindig bekell kapcsoljak :-) igénylik)


karácsony másnapján pedig mikor gyerekeimjönnek, megkérdem mitszeretnének)

idén gyrostálat szeretnének :-) hát az lesz :-)

imádom,mikor fényesre puceválják a tányérokat :)

2014. dec. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
60%

Mi katolikus csalad vagyunk.

A csaladban 2szulo es 4gyerek van.

De eddig nem volt semmilye vita es hiszti ezekbol mi mar novemberben elkezdjuk venni az ajandekokat,december eleje es kozepen becsomagoljuk,megbeszeljuk hogy milyen lesz a fa,hany meter,milyen diszek lesznek rajta,hany szinu lesz.

Ezt mindig normalisan letudjuk,az edesapam szokta viccbol mondani hogy mufenyo lesz es kicsi,de nalunk ez az egesz hagyomany.

Az etelt is mindig elobb megbeszeljuk,hogy ki mit szeretne,hogyan legyen diszitve az asztal,mi nagyon szeretjuk a karacsonyt,de viszont ez a masodik eve higy nem lesz egyutt a csalad,mivel a 2 noverem elkoltozott,en es a hugom vagyunk itthon,de a noverem 24.en delutan jon haza,a masik noverem 25en a volegenyevel,25-26an valamelyik nap jon a masik noverem parja,az en parom is itt lesz.

Szoval meg nekik is ajandek,kis meglepetesek.


A masik mi szeretunk fozni,de hala nem latszik egyikunkon se,csinalunk sutiket,3-4etel lesz, boven mindent :)

Szerintem nem kell vitazni azon hogy ki mit akar,ha tudtok uljetek le megbeszelni es jobb lesz.

2014. dec. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 gömbicica ***** válasza:

Kedves 10-es!!!

csodás karácsonyotok lehet!!!

Gratulálok)

Adni annak,aki szükséget szenved nagyon jó érzés!!!!

üdv.Edit.

2014. dec. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
92%

Nos, lehet, hogy sablonosan hangzik de igaz:

Amíg nem a Karácsony lényegére figyeltek; ami Isten szeretetének ünnepe, és ezen ezen keresztül egymás szeretetéé is; hanem a külsőségekre, addig szinte törvényszerű a veszekedés.

2014. dec. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Nálunk régebben sok vita volt, ment mindenen a feszkó. De egy ideje már nem. Nem tudom hogy azért, mert már mindenki leszarja, vagy mert kialakult egy rutin és mindenkinek megvan a saját kis feladata, de legalább nyugi van.

Tavaly nekem pl kifejezetten nyugis, lazítós karácsonyom volt. 24.-ét azzal kezdtem, hogy leestem reggel a lépcsőn és kitörtem a bokám. Onnantól más dolgom se volt, mint vízszintesben élvezni az ünnepi hangulatot. De azért remélem idén nem ismétlem meg a mutatványt. ="D

2014. dec. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%

szerintem nálatok alapból az lehet a fő program, hogy egymást lenyomni meg harcolni, mindegy miben, ha karácsony van akkor abban


szerintem egy csomó feszültség van köztetek, mert nem mertek őszinték lenni egymáshoz és ezt így élitek ki, kicsinyes, lényegtelen dolgokon


vagy


egyikőtöknek sincs felelőségteljes vagy érdekes értékes munkája vagy hobbija, és fontos, hogy ilyen hülyeségekben éljétek ki magatokat

2014. dec. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
60%

Nos, pont ezek miatt én diktatúrát vezettem be ünnepi időszakban a konyhába. Az van amit főzök, ha nem tetszik, csinálj magadnak. Máshol.

Vegyes húsleves lesz, két töltöttcsirke egészben, az egyikben gesztenye, a másikban zöldségtöltelék, pároltkáposzta, majonézes kukoricasaláta, sültkrumpli, oroszkrém és anya féle kreatív torta, és egy mázsa woopie pie narancsos-fahéjjas töltelékkel.

A karácsonyfa maximum másfél méter lehet, a többit a férjem dönti el.

A cipősdobozba mindenki tesz valamit belátása szerint.

A karácsonyi ajándékokat megbeszéljük az egész családdal. Csak gyerekeknek ajándékozunk.

Amire beadtam a derekam, hogy a férjem a lányunkkal akar fát díszíteni. Nálunk mindíg meglépi volt a fa is.

2014. dec. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nálam baromi stresszes, karácsony előtti héten féléves tervfeladat leadás egyetemen, 23-án meg vizsga...


De amúgy az egész karácsonyozást marhaságnak tartom.

2014. dec. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Nem. Egyáltalán nem vitázunk ilyen bagatel dolgokon.
2014. dec. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!