Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli erőszak,...

Családon belüli erőszak, távoltartási végzés. Hogy működik ez a valóságban?

Figyelt kérdés

A nő a rendőrségen feljelentést tett és távoltartást kért az élettársa ellen. A rendőr azt mondta neki, hogy hiába a férfi nevén van a ház, a nő visszaköltözhet oda a gyerekekkel.


Ez így nagyon szépen hangzik, de nem tudom elképzelni, hogy a valóságban hogyan fog ez működni.

Valaki hallott már hasonló esetről?


Köszönöm.


2014. dec. 15. 13:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem házasok? Ha nem akkor a férfié a ház nem közös vagyon, magyarul bármikor kirakhatja a nőt. Ha nem hajlandó magától menni, akkor rendőrrel is kirakhatja.

Ha házasok akkor bonyolultabb a helyzet, mivel hiába van a férfi nevén a ház közös vagyonnak számít.

2014. dec. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

A ház vagy a férfi nevén van vagy a férfi cégének a nevén.

Nem házasok.

2014. dec. 15. 14:53
 13/18 anonim ***** válasza:
94%

Esetleg a férj kényszerkijelentheti onnan a nőt, vagy eladhatja a házat, ahhoz nem kell odamennie.

De nem értem miért költözne vissza a megaláztatása helyszínére a nő?(nő vagyok és én biztos nem szeretnék ezek után ott lakni, főleg ha van más lehetőség)

2014. dec. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Mert nincs más megoldás. A nőnek semmije nincs gyakorlatilag, másik ingatlana meg pláne nincs.
2014. dec. 15. 15:00
 15/18 anonim ***** válasza:

A nagyi akkor nem fogadja be hosszú távon?

Szerintem ha a férj bántalmazásra képes,akkor ha nem is megy oda, engedi egy "kedves" haverját bejelentkezni és az majd szépen kiutálja a nőt:( Minden kapcsolatlehetőséget meg kéne szakítani vele, az lenne a legbiztonságosabb.

2014. dec. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
A nagyi lakása kicsi, hosszútávon ez sajnos semmiképpen nem megoldás.
2014. dec. 15. 15:10
 17/18 anonim ***** válasza:
60%
Előrevetíteném, hogy elítélem az erőszakot, pláne ha valaki a hozzá (elméletileg) legközelebb állókat terrorizálja. De ebbe az esetben a nőt se tudom igazán sajnálni. Mi a fenének kell a semmire szülni?
2014. dec. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
17-es: teljesen egyetértek veled, már én is ezerszer feltettem magamnak a kérdést, hogy miért nem hagyta el a pasit, amikor még nem volt gyerek. De ez már mindegy is most.
2014. dec. 15. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!