Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok a családalapítás...

Mit szólnátok a családalapítás köszöbén ehez?

Figyelt kérdés
Van egy párom, én már régóta szeretnék egy gyereket, a párom még nem döntötte el, hogy mikor kezdjük el. A történet lényege annyi, hogy volt egy felesége, akitől van két gyereke és annyira hagyja magát a férfi kihasználni, hogy már én szégyellem magam mindenki előtt. Én is adtam már neki kölcsönt, hogy a gyerekeire költse (én jobban állok anyagilag és ha baj lenne a családom is segítene).Erre ma reggel reggeliztünk és mondta az élettársam, hogy rövid időn belül elkezdjük a próbálkozást, de előtte írjak alá egy papírt, amiben az áll, soha nem fogok semmit követelni tőle. Leesett az állam, visszavágásul megmondtam neki, amit már többször is. Egy gyereket akarok, a kölcsönadott pénzemet és amennyiben megváltozik, beszélhetünk arról, hogy egy család. Amíg ilyen, inkább nem is akarom látni. A gyereket a nagyszüleimnél láthatná. Vélemények?

2014. dec. 20. 15:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
Ha jól értem mindenképpen gyereket akarsz tőle? Mert úgy érzed, hogy már időszerű lenne a gyerekvállalás? Én kirúgnám azonnal.
2014. dec. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
10-es és kérdező! A házassági szerződésnek a legtöbb esetben semmi értelme nincs (vannak kivételek is), a törvény szabályozza, hogy kinek mi jár, tehát az apa köteles pl. gyerektartást fizetni, olyan papírt nem is lehet hitelesíttetni, ami arról szólna, hogy valaki nem akar gyerektartást fizetni, ilyen nem létezik. Ha a házaságkötés után lesz közösen szerzett vagyon, csak azon kell osztozni váláskor. Sokan attól félnek, hogy a saját lakásuk is a házastársé lehet, ez nem így van, a különvagyon soha nem lesz váláskor a házastársé. A párod nyilván egy meggyötört ember, de ő hagyja magát kihasználni a volt felesége által, neki kellene a sarkára állnia és csak a gyerektartást fizetni, nem minden percben ugrani és pénzzel tömni a volt asszonykát. Az, hogy ezt rád is kivetíti mindenképpen aggodalomra ad okot, lehet, hogy érdemesebb más párt keresni.
2014. dec. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
37%
12-es! Egy ügyvédi okirat, amiben mindent lefektetnek, hogy ki milyen vagyontárgyat vitt be a házasságba, és váláskor ezt vissza akarja kapni, ez felülírja (szerintem) a többi törvényt. Ha nekem van egy saját tulajdonú lakásom, ezt beviszem egy házasságba, vagy egy élettársi kapcsolatba, és ügyvéddel foganatosítom, hogy váláskor vagy szakításkor ezt visszaveszem, vagy ennek a piaci értékét követelem, akkor nem mint közösen szerzett vagyont fogják elbírálni. Szerintem.
2014. dec. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
76%
Te hülye vagy.
2014. dec. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
13-as, nem érted, hogy papír nélkül se lesz közös vagyon a házasság előtt szerzett vagyonod?
2014. dec. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
13 Nem írja felül, és nem is tudsz semmilyen házasság előtt szerzett vagyont"bevinni" a házasságba. Váláskor a gond akkor szokott lenni, ha mindkét fél a házasságkötés után vesz együtt egy lakást, tehát mindketten beleadnak pénzt, ilyenkor persze nem mindegy, hogy ki mennyit rak bele és ha mondjuk a nő tett bele 10%-ot, akkor igazságtalan lenne fele-fele osztozkodni, ilyenkor van értelme a házassági szerződésnek. Öröklésnél az öröklött tárgyak szintén, házasságkötés után sem kerülnek bele a közös vagyonba, tehát ezeken sem osztozkodnak váláskor a felek.
2014. dec. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
57%

Ha csak egy gyerek kell, akkor miért nem nyomatod fel magad egy jöttmenttel és probléma megoldva!

Ez a pasi idióta, de erre már te is rájöttél remélem!

2014. dec. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
75%
szal nem akarsz egy ilyennel még párkapcsolatot se, nemhogy házasságot, de GYEREKET azt igen??!!??!!??!! most ezt komolyan nem látod hogy mennyire h.lye vagy már bocsánat hogy így fejezem ki magam
2014. dec. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Költőnő? ***** válasza:
utolsónak van igaza. Hányok az ilyen öncélú anyajelöltektől, akinek eszükben nem jut, h egy gyereket nem csak megszülni kell, h jajj de jó, anya lettem (ÉN), hanem NORMÁLIS gondolkodással felnevelni. Na most, mivel te sztem nem vagy normális, én nem hinném h jó ötlet. Nem kell még egy lelki roncsot adni a világnak, épp elég lelki nyomorékot faragnak már amúgy is a hozzád hasonló "szülők"....
2014. dec. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Neked gyerek kell, ő viszont nem óhajt még egyet a nyakába venni, mert nem bírná el. Neked viszont van pénzed.


HOL ITT A PROBLÉMA?

2014. dec. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!