Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlerőltetett karácsony a...

Túlerőltetett karácsony a családban, másoknál is van ilyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Huszonéves férfi vagyok, régóta elszakadtam már a családtól, anyagilag is és lakóhelyileg is. Szüleimmel találkozom minden hónapban, néha többször is. Elég messze laknak, 250 km kb. Sajnos nekem nincs autóm, a fizetésem is olyan, amilyen...

Már hetek óta ment a huzavona, hogy mikor megyek karácsonykor hozzájuk. Mondtam nekik, hogy szívesen látom őket, ebéd meg minden, de nem szeretnék utazni. Azóta is minden nap megkapom, hogy mikor megyek, szinte már kötelező akarják tenni. Ez ma csúcsosodott ki, nem szó szerint, de megkaptam, hogy igazából egy bunkó vagyok, (csak a hangsúlyból éreztem) mert nem vagyok hajlandó elmenni hozzájuk, pedig régen voltam már ott, mert hogy az előző exemmel bezzeg ide oda mentünk, azt biztos élveztem, és hogy őket nem szeretem már, blabla... ez ment egészen sírásig.

Ez csak szerintem túlerőltetett karácsony már? Csak azért is ünnepelni, csak azért is utazni, mert ilyenkor "kötelező". Hiába mondom, hogy anyagilag nem állok jól, sőt a következő fizetésem 33%-át még a NAV is viszi, nem értik meg.

Mással is van ilyen, vagy csak nálunk sikerült ilyen jól ez a karácsony?



2014. dec. 22. 10:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Én megértelek, nagyon drága a tömegközlekedés.
2014. dec. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknál vannak hasonló viták, nálunk is...Nem támogatnak semmiben (szülők), ők megtehetik, hogy pénzre hivatkozva nem utaznak, mi, a "fiatalok" nem. Hiába a szeretet ünnepe, nálunk megértés és empátia ilyenkor sincs :(
2014. dec. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

Nálunk eddig az volt,hogy kötelező volt a rokonokhoz menni..(mondjuk én velük élek,de akkoris..)

Ezzel csak az a gond,hogy oda is kellett menni,akiket utálok mint a szart, és ezt ők is nagyon tudják..

2014. dec. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

én nem látogatok meg senkit, mert csak azért nem jópofizok, mert 'kell'

ha megsértődnek, így jártak.

a párom is így van vele. nem megyünk sehová, egymásnak sem veszünk semmit. karácsony olyan, mint bármelyik másik nap..

kivéve, h majd szenteste jól beiszunk.

l24

2014. dec. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok vele, amióta nincs barátnőm, azóta nem nyilvánítok nagy szerepet a karácsonynak. Ugyanolyan nap, mint a többi. Ajándékokat veszek, de fát, vagy díszeket a lakásba nem.

Értem valamilyen szinten, hogy látni akarnak, meg család meg minden... de 1 éve egyedül vagyok, szeretek egyedül lenni, azt csinálni amit én akarok, és elkerülni ezt a kötelező ünneplést.

2014. dec. 22. 10:58
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
nálunk meg szélsőséges a család, egyik fele gazdag, másik csóró, plusz szétesve (válás, új családok, stb)szintén utazásos a téma, és megint kezdődik az, ami minden rokoni eseményen, hogy kellemetlen, kényelmetlen az egész herce hurca(szervezést igényel, elvátaknak egymással való kapcsolatot, közreműködést, a csóró rész nem tud ajándékozni, szégyelli magát,más meg már utálja, hogy amiket vesz úgyse kell, meg stb) nemhogy karácsony esetén, de esküvőnél is ez van, meg gyerekszületésnél, stb csak stress.
2014. dec. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Ha ilyen messze laksz a szüleidtől arra még nem gondoltál, hogy egy pár napra ott alvással leutazz hozzájuk? Nagy gondot jelentene?
2014. dec. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Leutazni nem jelentene gondot, csak azzal van gond, hogy ilyenkor "ünnepi lázban" égnek, és ezt nem bírom elviselni. Muszájból csinálni mindent, mert karácsony a szeretet ünnepe. Én viszont nem vagyok ez az érzelgős típus, még a családtagokkal sem. Ne értsd félre, bírom őket, nem azzal van a gond, hanem a túlzott szeretetükkel, amivel megfojtanak.
2014. dec. 22. 11:09
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

A rhadékok, bszódjanak már meg, mert látni akarják a fiukat karácsonykor! Mégis hogy képzelik?!


Egy önző kis kcsög vagy. Írod, hogy hetek óta megy a huzavona, szóval minimum egy hónapja nem láttak, és nekik fontos a karácsony, de te annyit nem bírsz megtenni, hogy hazatolod a képed. Belehalnál? Ha ennyire szeretsz egyedül lenni, remélem, hogy életed végéig élvezheted ezt az állapotot.

2014. dec. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Csak addig menj haza, amíg haza várnak,

Amíg örülni tudsz a suttogó fáknak,

Amíg könnyes szemmel várnak haza téged,

Amíg nem kopognak üresen a léptek...


Csak addig menj haza, amíg haza mehetsz,

Amíg neked suttognak a hazai szelek.

Hajad felborzolják, ruhád alá kapnak,

Nem engednek tovább, vissza - vissza tartnak!


Két karod kitárva - ahogy a szél is neki fut a fáknak - Vállára borulhatsz az édesanyádnak!

Elmondhatod neki a JÓT, de a rosszat el Ne MONDD!

Ne tetézd azzal nagy kazlát a gondnak!


S ha majd az a ház már nem vár haza téged,

Mikor üresen kopognak a léptek,

Amikor a nyárfa sem súgja, hogy várnak,

Akkor is majd vissza, haza visz a vágyad...


Amíg azt a kaput sarkig tárják érted,

Amíg nem kopognak üresen a léptek,

Csak addig menj haza, amíg haza várnak,

Míg vállára borulhatsz az... ÉDESANYÁDNAK !

2014. dec. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!