Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlerőltetett karácsony a...

Túlerőltetett karácsony a családban, másoknál is van ilyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Huszonéves férfi vagyok, régóta elszakadtam már a családtól, anyagilag is és lakóhelyileg is. Szüleimmel találkozom minden hónapban, néha többször is. Elég messze laknak, 250 km kb. Sajnos nekem nincs autóm, a fizetésem is olyan, amilyen...

Már hetek óta ment a huzavona, hogy mikor megyek karácsonykor hozzájuk. Mondtam nekik, hogy szívesen látom őket, ebéd meg minden, de nem szeretnék utazni. Azóta is minden nap megkapom, hogy mikor megyek, szinte már kötelező akarják tenni. Ez ma csúcsosodott ki, nem szó szerint, de megkaptam, hogy igazából egy bunkó vagyok, (csak a hangsúlyból éreztem) mert nem vagyok hajlandó elmenni hozzájuk, pedig régen voltam már ott, mert hogy az előző exemmel bezzeg ide oda mentünk, azt biztos élveztem, és hogy őket nem szeretem már, blabla... ez ment egészen sírásig.

Ez csak szerintem túlerőltetett karácsony már? Csak azért is ünnepelni, csak azért is utazni, mert ilyenkor "kötelező". Hiába mondom, hogy anyagilag nem állok jól, sőt a következő fizetésem 33%-át még a NAV is viszi, nem értik meg.

Mással is van ilyen, vagy csak nálunk sikerült ilyen jól ez a karácsony?



2014. dec. 22. 10:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Mitől szól a karácsony a szeretet ünnepéről akkor, ha van barátnőd, és mitől nem, ha nincs? Az ő kedvéért hajlandó vagy a színjátékra, mert ő kifizet este az ágyban érte? Vagy esetleg őt szereted, ellentétben a szüleiddel? Értem.. Nos, ebben az esetben veled van a probléma. A francot sem érdekli az ajándék, de hogy hónapok alatt nem tudtál annyit spórolni, hogy hazautazz a szüleidhez decemberben, és örömet okozz nekik ezzel, pontosan jelzi, hogy magasról teszel rájuk. Érthető módon ez rosszul esik nekik. Az ünnepi készülődés pedig, ami téged halálra idegesít, és emiatt nem akarsz náluk aludni, számukra normális, mert örülnek, hogy együtt van a család. Neked ez a dolog nem jelent semmit. Nem, nem kötelező karácsonykor ünnepelni, de aki számára van olyan személy, aki fontos, annak ez az igény jön magától. Te csak saját magadat szereted, jobb, ha ez mihamarabb mindenki számára nyilvánvalóvá válik.
2014. dec. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Kedves #9. Igen, szeretek egyedül lenni. Miután régen a szüleim elváltak, és mindkét oldalról jöttek az új kapcsolatok, vele együtt jött a széthúzás is... Ha az egyikhez mentem előbb ünnepekkor az volt a baj, ha a másikhoz, az volt a baj. Időközben elköltöztem akkori barátnőmmel, akinek szintén elvált szülei voltak. Mikor 4 felé kellett volna szakadnom, akkor már elegem lett a karácsonyból, mert jönni senki sem akart... Amúgy lehet hogy köcsög vagyok, de még mindig inkább vagyok az, mint olyan tirpák, mint te. Normálisan kommunikálok, próbálj meg te is. Bár lehet, hogy nehéz lesz.


#11 Lehet, hogy igazad van félig meddig. Bár én magamat nem szeretem. A barátnős részt szerintem félreértetted. Nyilván a család fontosabb, mint egy barátnő, egyértelmű.


Nem arról van szó, hogy nem szeretem őket. De én nem tudom kimutatni az érzelmeimet, így fogalmaznám. Elég introvertált típus vagyok. Ha itt vannak, vagy én náluk, akkor sem tudok megnyílni, mert nem... Ilyen vagyok, elbeszélgetek velük, de ez a családi együttlét nekem sok. Nehéz megfogalmazni.

2014. dec. 22. 13:06
 13/16 anonim ***** válasza:
mindig a fiatalabbnak kell utazni, ez az illem, nem tudtad?! :-)
2014. dec. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem csak azzal van a baj, hogy utazzál-e, hanem akkor még otthon is karácsonyi hangulatot kell színlelni...


Én 2 gyerekes, férjes anyuka vagyok. Eddig mi is mentünk az idősekhez, mert az a szokás. Férjem ebben az évben bedurcizott, és novemberben megmondta mindenkinek, hogy sehova nem megyünk, de mindenkit szeretettel látunk. Az én szüleim erre úgy reagáltak, hogy ok, akkor 24-én mindenki otthon ünnepel és utána eljönnek 2-3 napra (kb 150 km-re laknak), és milyen jó, mert ha mi megyünk akkor nekik készülni meg főzni kell, így meg tudnak az unokákkal foglalkozni nálunk.

Férjem szülei meg be vannak sértődve, mert igaz hogy náluk veszekedésből meg beszólásokból áll a karácsony, fa sincs (nyilván nem nekem kellene, a gyerekek imádják, és már nekik is fura hogy xy mamának nincs fája), de akkor is mit képzelünk hogy a jó "magyaros" veszekedjünk egész ünnepkor, míg valaki sírva nem fakad mentalitásba nem kapcsolódunk be többet.

2014. dec. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Igen, az utóbbi években megutáltam a karácsonyt. Nem a szülők miatt, hanem attól, hogy ha az embernek nincs hozzá kedve, akkor is muszáj. Plusz exem is hozzájárult a vége felé, de ez más tészta.

Sok negatív emlék kötődik a karácsonyhoz, valahogy nem tudok örülni neki.


Én is mondtam nekik, hogy jöjjenek, úgyis menni akarnak másnap rokonokhoz Pestre, innen nincs messze, itt is aludhatnának, de akkor is ragaszkodnak hozzá, hogy nekem kell mennem.

Mondjuk fát én sem vettem, magamnak minek. Majd feldíszítem a pálmafát, az idő úgyis ahhoz illik most. :)

2014. dec. 22. 19:03
 16/16 anonim ***** válasza:
Végül hogy telt a karácsony?
2014. dec. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!