Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy beszéljem ezt meg a...

Hogy beszéljem ezt meg a sógornőmmel tapintatosan?

Figyelt kérdés

Kezdett féltékeny lenni rám. Pont most, amikor kicsit végre kezdett normalizálódni a kapcsolatunk (mert kezdett felnőni ő is). 6 év van közöttünk, ő most 12-es. 3 hónapja van egy barátja. Azóta állandóan hasonlítgatások vannak...én miért ebédelhetek náluk, a barátja miért nem, én miért karácsonyozhatok náluk, a barátja miért nem, én miért megyek velük a rokonokat meglátogatni a barátja miért nem...


Én 7 éve együtt vagyok a párommal idén lesz az esküvőnk, nagyjából ez a magyarázat. De nem érti...mindenkivel cirkuszol emiatt. Már nem tudom, mivel nyugtassam meg. Én mikor ennyi idős voltam nem jártam fel hozzuk, másfél év után ismertem meg a szüleit is. Az ő barátja ehhez képest már rég jár fel hozzuk, meg ilyenek...mégis én vagyok a gonosz.


2015. jan. 3. 15:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

7.

Nem éreztük feltétlenül azt 17 évesen, hogy egymáshoz kellene járkáljunk, nem volt igényünk ilyesmire. És lám így is felnőttünk és a kapcsolatunk is jutott valahova.

És mint írtam. Ebédelhet náluk a srác, csak az "extra" családi vacsikra, közös nagycsaládi karácsonyra nincs meghívása.


Én tiszteletben tudtam tartani, amikor a szüleim, vagy a párom szülei úgy érezték, hogy valahova nem hívnak, mert még nem tudtak rám családtagként tekinteni. Nem mindig esett jól, de sosem volt egy rossz szavam sem.

2015. jan. 3. 16:21
 12/16 A kérdező kommentje:

8!

Azt azért írtam, mert én 2-3 hónap után nem hogy ebédelni, de korty vizet meginni is szégyelltem felmenni. Ezzel szemben a srác néha ott ebédel meg ilyenek. És ezt nem féltékenységből, hanem pont abból a szempontból mondtam, hogy nincs amire féltékeny legyen, mert mikor mi voltunk ebben a helyzetben (18 évesek) fel se jártunk, nem hogy ebédelni. Tényleg nincs semmi féltékenység bennem. Végig az én döntésem volt, ameddig nem mentem fel hozzuk, a párom szülei sosem zárkóztak el :)



És amúgy próbáljuk bevonni őket a saját életünkbe is, pont, hogy ne érezzék magukat "kitaszítva" múlt hónapban is voltak nálunk kettesben 3 napot...


Hát ezért nem értem a hisztiket.

2015. jan. 3. 16:24
 13/16 anonim ***** válasza:
20%

"Azt azért írtam, mert én 2-3 hónap után nem hogy ebédelni, de korty vizet meginni is szégyelltem felmenni. Ezzel szemben a srác néha ott ebédel meg ilyenek"


Ez a te privát problémád, Ne vetítsd ki másra. Ne avatkozz bele. Kezdesz nagyon unszimpi lenni, hogy magad tartod a világ közepének.

2015. jan. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

:D szövegértelmezés zéró. Mindegy, gondoltam adtok valami jó ötletet.

Köszönöm a nem támadó jellegűeket.



Semmi bajom azzal, hogy a srác ott eszik, vagy azzalm hogy ők mit csinálnak. Ezt is csak azért hoztam fel, hogy ha a két kezdetet egymás mellé raknánk látszódna, hogy mi még itt sem álltunk 3 hónap után. De mint mondtam az én döntésem volt, most sem döntenék másként. tehát senkire nem vetítek semmit, pont, hogy különösebben nem érdekel, hogy mit csinálnak. Csak gondoltam megpróbálok segíteni ezen a patthelyzeten, mert már kezdtem megsajnálni a sógornőmet...ugyanakkor kezdett idegesíteni az állandó cirkusz.

2015. jan. 3. 16:45
 15/16 anonim ***** válasza:
5%

Ha nem írtad el, és 12 éves a sógornőd, akkor vegyél neki egy barbi babát, és azzal játsszon, vagy segíts neki a lecke írásában. Milyen szülők engedik meg egyébként, hogy a 12 éves taknyos gyerekük pasizzon? A fiú mennyi idős?


Egyébként meg tényleg nem a te dolgod ezt intézni, hanem a szülőké. A pampogásával is forduljon hozzájuk, ezt tanácsolhatod neki.

2015. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#15: 12-es :) Vagyis most végzős gimiben :)
2015. jan. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!