Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik nem egy városban éltek a...

Akik nem egy városban éltek a szüleitekkel, milyen gyakran hívjátok fel őket? Én csak 2 havonta, ezért miért kell megszólni?

Figyelt kérdés
Nekem anyámmal és apámmal,nem volt jó viszonyom,és őszinte leszek,de örültem,hogy elköltözhettem végre otthonról.2 hetente hívogatnak,van hogy nem veszem fel,mert nincs kedvem velük beszélni.Mondtam nekik,majd akkor hívom őket ha kedvem van.Ezt miért nem lehet tiszteletben tartani?Igaz én az elején mondtam nekik,hogy havonta,2 havonta hívom fel őket,vagy ha valami fontos dolog van.Egyébként nem.
2015. jan. 16. 17:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A párom is mondja egyfolytában,hogy miért nem hívom őket gyakrabban,meg hogy ez szemétség meg ilyenek.Had én döntsem el,hogy én kivel mikor akarok beszélni.Miért nem lehet ezt tiszteletben tartani ha nekem így jó?
2015. jan. 16. 17:30
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Mert az emberek többsége képtelen az empátiára.


Nekem nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, és naponta hívom őket. Ha elmesélnéd, hogy te csak 2 havonta hívod őket, nem ítélnélek el. És én csak egy idegen vagyok, aki nem is ismeri a sztoridat.

2015. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Nekem nagyon jó a viszonyom velük, DE csak akkor telefonálunk, ha valami gond van, vagy felénk járnak és beugranak. Inkább összegző e-mailt küldök, hogy mi történik velünk, a telefonban úgyis elfelejtem a felét :D
2015. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

ezt ne tőlünk kérdezd, hanem attól, aki nem tartja tiszteletben az érzéseidet.


itt úgy gondolom, senki sem tett neked szemrehányást.

2015. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon helyesen teszed. De itt majd jönnek az "én naponta háromszor hívom anyukámat és reggel elmondom neki, hogy mi történt az éjjel" kommentek. Na velük sem érdemes foglalkoznod.
2015. jan. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Sose értettem szülőkkel mit lehet naponta beszélni. Nem megbántásból :) de én jobban szeretem azt, amikor 2 havonta megyek hozzájuk és akkor mindent kibeszélünk.
2015. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%
ugye majd az örökségedre sem tartasz igényt a rossz kapcsolatra hivatkozva?
2015. jan. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jó a kapcsolatom a szüleimmel, anyukámmal főleg. Mi úgy hetente beszélünk, vagy én hívom őket, vagy ők engem.

Én azt mondom, hogy a kapcsolattartás kétoldalú jó esetben. Tehát nemcsak a gyereknek kellene keresni a szüleit, jó esetben a szülő is kíváncsi néha a gyerekére.


Ha a ti kapcsolatotok ennyire nem volt jó, akkor megértem, ha ritkábban hívod őket. Nyilván más nem lát bele a régebbi közös életetekbe, senkinek nincs joga beleszólni.

2015. jan. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
Naponta, ritkán kétnaponta.
2015. jan. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%

Még az előző vagyok.


Mit lehet naponta beszélni? Amit a barátnőkkel, baráttal, munkatársakkal. Velük sem heti 1x beszélek. A villamoson sem szótlanul állnak emberek, ha ismerőssel vannak.

2015. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!