Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl sok pénz?! Fiatalon mire...

Túl sok pénz?! Fiatalon mire kellene gyűjteni?

Figyelt kérdés
Párom szegényebb családból származik, én nagyon spórolósból. 2 éve harmad ennyit kerestem, ő munkanélküli volt hosszabb ideig. Beosztottuk a pénzt, mindenre jutott, nem volt para. Most mindkettőnknek nagyon jól fizető állása van, szülőktől kaptunk lakást, szóval elég gyorsan elég durván megváltoztak az anyagi körülményeink. Ő a fizetését elkölti ruhára, gyors-kajára, telóra, szerinte a pillanatnak kéne élnünk jobban. Én nagyon rossz néven veszem, hogy megvette a 4. átmeneti kabátját is két év alatt, van 5-6 nyári cipője és nem sajnál kiadni napi 3-5 ezret éttermekben, ha olyanja van. Én jobb szeretném ha félre tenné és ha szerényebben élne. Pontosabban idegesít, hogy nem. De a kérdésére, hogy miért kéne, nem tudtam érvet felhozni. Az lenne a kérdésem, hogy így 26-28 évesen mire gyűjtsünk és kb mennyit? Kinek van igaza? Mi az ideális a kettőnk nézete közt? Hogy ne legyen ebből feszültség? Ha neki van igaza, hogy legyek lazább? Ha nekem, hogy hassak rá?

2015. jan. 17. 18:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mi 27 évesek vagyunk. Nekünk is van saját lakás, de az picike (szoba-konyha), így nagyobb lakásra gyűjtünk elsősorban, mert előbb-utóbb szeretnénk babát, és csak átmenetileg lehet megoldás ez a helyzet.

Emellett kb. 20 000 ft-ot teszünk félre fejenként "nyugdíjra", mert mire oda jutunk, vagy nem lesz, vagy annyira kevés, hogy éhen halni tudunk belőle.

Ezek mellett van rövid távú megtakarításunk, ami nyaralásra, javításra, hirtelen költségekre használunk fel.

Mi ezeket közösen beszéltük meg, hogy mire mennyit szánunk és a maradékból élünk és szórakozunk.

2015. jan. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Vèlemènyem szerint meg kell találni az arany közèputat a spòrolás ès az èlet èlvezete között. Ez a közèpùt azonban rengeteg mindentöl függ: pontosan mennyire is magasak a fizetèseitek, mik a prioritásaitok (drága ruhák, utazások, inkább az állandò ètterembe, kávèzòba járás), mert termèszetes, hogy mindezekre egyszerre csak nagyon keveseknek futja. Valóban nem èsszerü minden fillèrt elkölteni minden hònapban, mert bármikor bármi törtènhet. Akár egyik napròl a másikra megszünhetnek ezek a jól fizetö állások.


Hadd hozzam fel a saját pèldánkat, mert mi szerintem megtaláltuk a közèputat. 20-as èveink közepèn jàrò pá vagyunk, mindenketten közeposztálybeli családból származunk. Fogalmazhatunk úgy, hogy elèg jól megy nekünk. Èvente egyszer többhetes utazás egzotikus tájakra, egy rövidebb Euròpán belül, nekem is van vagy 3 tèli, 3 átmeneti, sok kiskabát, több designer táska, ruha, rengeteg csizma, cipö. Fèrjem szintúgy. Hozzáteszem, hogy kènyszeresen csak leárazásokon vásárlunk, tehát èn a 100 ezer ft-os designer cuccot mondjuk beszerzem 40 ezer forintèrt az utazásaink közben.

Emellett szinte sose veszünk gyorskaját, kávèt, minden nap magunk fözünk. Nekem okos telóm is csak pár hònapja lett, mert sajnáltam rá a pènzt.

A fentiket figyelembe vève sikerült kb 35 millió forintot megspòrolnunk, úgy, hogy most vagyunk tùl egy kb 8 milliós esküvö-nászùt kombòn.


Szòval az, hogy a párodnak túlzás- e 2-3 kabát az mind relatív. Ez csak is ti tudhatjátok a fizetèseitekhes ès jövöbeli terveitekhez mèrten. Azt viszont sose felejtsètek, hogy a leggazdagabb emberek mindig azok, akik okosan bánnak a pènzükkel ès nem verik el az összeset.

2015. jan. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Gyűjtsetek még egy lakásra, hogy ti is meg tudjátok majd adni a gyereketeknek ezt a nagy segítséget. Ha pedig véletlen nem lenne szüksége rá, mert mondjuk a párjához költözik, akkor jó lesz öreg korotokban kiadni és kis nyugdíjkiegészítésként bevételhez jutni.
2015. jan. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

H*lyeség lenne úgy folytatni az életeteket, ahogy az előtt, ebben egyetértek a pároddal. Azt viszonyt felelőtlennek tartom, hogy nincs spórolt pénzetek. Bármikor, bármire jól jöhet egy kis pénz. Elromlik a bojler, a kazán, a hűtő, meg kell csináltatni, új mosógépet kell venni, stb. Ezek olyan dolgok, amik váratlanul jönnek és nem jó, ha hirtelen nincs mihez nyúlni!

Beszéljetek meg egy arany középutat. Beteszitek egy közös számlára a fizetésetek x százalékát, a többiből meg élhettek a mának és pont.


Ezen felül amilyen gyorsan a csúcsra kerültetek, legalább annyira gyorsan kerülhettek a mélybe is. Akkor is jól jön, ha van egy kis spórolt pénz.

Ahhoz, hogy az ember spóroljon, nem feltétlenül kell valami tárgyi cél, amire gyűjtötök. Az anyagi biztonság érzése szerintem éppen elegendő magyarázat erre.

Egyébként az ex párom ugyan ilyen volt. Nekem volt megtakarított pénzem, neki nem. Ha valami gond volt, mindig én fizettem ki. Nem tudtam megmagyarázni neki, hogy jó lenne, ha közösen spórolnánk. Rá is ment a kapcsolatunk arra, hogy teljesen más volt erről a felfogásunk!

2015. jan. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, nagyon jó dolgokat írtatok:D
2015. jan. 20. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!