Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Frissen töltöttem a 18at, két...

Frissen töltöttem a 18at, két hét múlva nem lesz hol laknom. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Családi gondok miatt már egy fél éve elköltöztem otthonról, most pedit úgy áll a helyzet hogy betöltöttem a 18at és a szüleim nem hajlandóak támogatni sem visszafogadni, hiába járok még suliba.

Fogalmam sincs mi tévő legyek, nincs rendes jövedelmem és 2 hét múlva el kell költöznöm a mostani lakhelyemről.

Kérlek segítsetek!


2015. jan. 18. 22:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülők? Rokonok? Csak az érettségiig találj valami helyet!
2015. jan. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
kollégiumba nem tudsz menni?
2015. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 811 ***** válasza:
66%
gyámhivatallal felvenni a kapcsolatot, hogy segítsenek jogi úton kikényszeríteni szülőktől az anyagi támogatást addig, amíg le nem érettségizel!!
2015. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
60%

Munkád van? Ha nincs, akkor keress.

Esetleg van olyan barátod, akinél tudsz átmenetileg lakni? Beszéld meg vele, hogy akkor cserébe takarítasz.

Érdeklődj esetleg segélyszervezeteknél, hátha tudnak támogatni valamivel.

2015. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha esetleg csaj vagy jöhetsz hozzám :D
2015. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

A rokonságom a MO másik végén él, támogatni pedig ők sem tudnak.

Kollégium képtelenség nincs rá most pénzem, munkát is most keresek, de azt sem értem, hogy hogy van ez a kollégimuknál ha dolgozom, akkor hogy is van ez a kijárási tilalom. Meg a hétvégi bent maradás.


Átmenetileg az a maximum 2nap, az összes barátom még a szüleinél él és egyértelműen nem akarnak oda még egy gyereket..

2015. jan. 18. 22:47
 7/26 anonim ***** válasza:
36%

Ha jól olvasom akkor te már 17,5 éves korod óta nem laksz a szülői háznál. Hova költöztél? Barátodhoz? HA azért voltak a gondok, mert a szüleid nem akarták, hogy a sráccal legyél, és te ennek ellenére önszántadból elköltöztél, most fél év után hiába mész a gyámügyesekhez. Nem kötelesek támogatni a szülők, ha már egyszer kiléptél a nagy betűs életbe. Ezért is mondják mindig, hogy minden döntésünknek a következményeit is nekünk kell elviselni.

Azért elárulhatnád, hogy 2 hét múlva miért kell elmenned onnan ahová fél évvel ezelőtt költöztél a szüleidtől?

2015. jan. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Nevelőkkel meg lehet beszélni, hogy másképp járnál. Meg ha estin teszed le az érettségit, akkor is felvesznek koliba. Olyan, mintha albiban lennél.
2015. jan. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
12%
Nyilván nyomós oka van ennek az egésznek, hogy két hét múlva kiraknak a szüleid...
2015. jan. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Csak hogy a gyerektartás és a családi is nekem járna amíg tanulok, de egyiket sem hajlandóak oda adni.

Itt egyáltalán nem szerelemről vagy kapcsoltról van szó, egyszerűen élehetetlenek voltak a körülmények. És mentem amint volt lehetőségem, mielőtt még végleg kikészülök testileg és lelkileg. Most pedig úgy áll a helyzet, hogy nincs pénzem nem tudok fizetni, így nem tudok tovább itt maradni.

2015. jan. 18. 23:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!