Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Frissen töltöttem a 18at, két...

Frissen töltöttem a 18at, két hét múlva nem lesz hol laknom. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Családi gondok miatt már egy fél éve elköltöztem otthonról, most pedit úgy áll a helyzet hogy betöltöttem a 18at és a szüleim nem hajlandóak támogatni sem visszafogadni, hiába járok még suliba.

Fogalmam sincs mi tévő legyek, nincs rendes jövedelmem és 2 hét múlva el kell költöznöm a mostani lakhelyemről.

Kérlek segítsetek!


2015. jan. 18. 22:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
63%

ma 23:04

De nem a szülei rakják ki! Hiszen írta: Fél éve már nem otthon él. Csak azt írta a kérdező, hogy ahol most él, onnan 2 hét múlva mennie kell, és a szülők nem fogadják vissza.

Kérdező: De mi az oka, hogy onnan is el kell menned???

2015. jan. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
menj be a gyerekjóléti szolgálathoz, ott emberektől tudsz személyesen, hozzáértő tanácsot kapni
2015. jan. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
86%
Majdnem ugyanaz, hiszen ha nem fogadják vissza, az olyan, mintha elküldenék.. hisz szó szerint ez történik. Azért kérdeztem ezt meg, mert az írása alapján olyan normálisnak tűnik a kérdező, és nem mindegy, miért nem akarják vele a szülők tartani a kapcsolatot, meg befogadni.. a saját gyermeküket! Talán mégis meg lehetne ezt a gyerek-szülő kapcsolatot menteni valahogy?
2015. jan. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanuló vagy még akkor jár a családi. Ezt magad is kérheted, hogy neked postázzák. Gyerektartás már nem fog járni. Helyette rokontartást kérhetsz. Ha tovább tanulsz akkor kérhetsz rokontartást, kérheted, hogy a te számládra küldjék. Viszont apád megtámadhatja a rokontartási kérvényedet ha akarja.
2015. jan. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Persze lehet szídni úgy hogy nem is ismeritek őket! Hogy nem ti éltetek bármelyikkel is. Apám folyton vert anyám pedig hagyta aztán mikor végre elváltak akkor jött anyám barája akivel meg olyan hangosan éltek nemi életet hogy én napi 2-3 órákat aludhattam ami jelentősen megnövelte a késéseim számát!

Én most segítséget kérek nem pedig oltogatást, szar helyzetben vagyok és úgy áll a dolog, hogy még gyerek anyagilag és nem tudok mit tenni.

2015. jan. 18. 23:12
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

amint betöltöd a 18-at kérheted, hogy a gyerektartást (rokontartást) a te számládra utalják, kérheted továbbá a családi pótlékot is a saját számládra továbbá anyád is köteles rokontartást fizetni


gyámügyön segítenek rendezni a jogi ügyeket, de kérhetsz segítséget a suliban is a gyermekvédelmis tanártól

2015. jan. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
86%

"Persze lehet szídni úgy hogy nem is ismeritek őket!"


Ki és melyik kommentben szidta őket? Nem látok egy szidást sem.


"Én most segítséget kérek nem pedig oltogatást,"


Ismételten nem látok egyetlen oltogatást sem, miről beszélsz?


A segítség nyújtásához kérdeseket kell feltenni a válaszolóknak a kérdezőhöz, hiszen ha nem tiszta a kép, akkor hogyan is tudnának tanácsot adni?


Én változatlanul azt mondom, meg kéne a szülőkkel próbálni megbékélni, és addig is, amíg saját lábra nem állsz, meghúzni magad náluk. Még mindig jobb, mint a híd alatt vagy egy hajléktalanszállón nem? :(

2015. jan. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Hidd el, akkor már inkább a híd alatt teremtek magamnak otthont!

Ezért tettem fel ezt a kérdést, hogy hogyan is tudnám megoldani ezt a helyzetet valamilyen más módon.

2015. jan. 18. 23:57
 19/26 anonim ***** válasza:
96%

De hát már többen megírtuk neked.

1. Kéred a saját számládra vagy a saját posta címedre a családi pótlékot.

2. Beadsz a bíróság felé egy rokontartási kérelmet az apád ellen. A bíróságon mérlegelik, hogy jogosult vagy-e rá. Ha igen, akkor megszabnak egy összeget amit apádnak minden hónapban a te számládra kell küldenie.


Nyilván ezek 2 hétig nem fognak megoldódni. Így addig amíg a határozatok vagy a pénz meg nem jön, neked kell eldönteni, milyen lehetőségeid vannak.

Ebben az esetben marad 4 lehetőséged.

1. visszakullogsz anyudhoz, és tűrsz amíg lépni nem tudsz

2. Visszakullogsz apádhoz, és tűrsz amíg lépni nem tudsz

3. maradsz ott ahol jelenleg vagy, és tűrsz amíg lépni nem tudsz

4. Hajléktalanként a hidegben élsz egy híd alatt, és reménykedsz, hogy nem fagysz meg idő előtt mielőtt lépni tudnál..


Egyéb kérdés??

2015. jan. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődj az iskolában, ahova jársz, tartozik-e hozzájuk kollégium. Talán szociális alapon is bejuthatsz. Önkormányzatnál is lehet esély szociális ösztöndíjra.


Ha munkát keresel, lehet, hogy jobban jársz, ha maradsz nappali tagozatos, mert diákmunka talán gyorsabban található a kedvezmények miatt. Hétvégi/éjszakai árufeltöltés, gyorséttermek, ezek tipikusan diákmunkás helyek.


Albérletet valószínűleg önállóan nem fogsz tudni ennyiből fenntartani, de talán egy szobát ki tudsz fizetni belőle. A családi pótlékot is intézd el minél hamarabb, hogy te kapd, a szüleidtől pedig kérhetsz rokontartást, bár ezt nem biztos, hogy megkapod.


Ha diákmunkával havi 60 körül össze tudnál szedni, akkor a családi pótlékkal együtt egy szoba + rezsi + étkezés kijöhet szűkösen. A kollégium ennél jóval kevesebből megvan, így először azt kéne megpróbálnod.

2015. jan. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!