Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyesek szerint miért önzőség...

Egyesek szerint miért önzőség az, ha valaki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Nem értem. Az talán nem önzőség, hogy "szülök egy gyereket, hogy ne legyek egyedül öregkoromra"?

De ha nem hozzuk fel ellenpéldának ezt, akkor is. Miért?



2015. jan. 18. 23:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%
Hat...hosszu a lista. De en nem latok a gyerekekben semmi jot, amiert nekem megerne szulnom. Egyszeruen taszit.Egyes helyzeteket biztos nem tudnek megfeleloen kezelni sem es igy csak vmi lelkiserult nyomorekot csinalnek a vilagnak.
2015. jan. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Már leírtam egy másik hasonló topikban (és jól le is pontoztak érte), hogy ez a legundorítóbb sztereotípia szerintem.

Élje mindenki úgy az életét, ahogy szeretné, aki a szabadságot (gyerek nélküliséget) választja, azt tegyen így.

Számomra sokkal nagyobb önzés - amit sokat látok magam körül - hogy némely szülő teljesen rátelepszik a gyerekére, nem engedi ismerkedni, szórakozni, magához láncolja, beleszól az életébe. Kvázi a tulajdonaként kezeli. Na, ez az igazi önzés,amlely sokszor tragikus sorsokhoz vezet. (Pl. unokanővérem, akit az anyja nem engedett el maga mellől, elhajtotta a fiúit, az egészségi állapotával zsarolta, ha el szeretett volna bárhová menni. Most ott van szegény nő immár 50 évesen, család és gyerek nélkül. Most temette el a kedves mamát, de már nem tud mit kezdeni az életével, amely elment mellette)

2015. jan. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
39%

Kerdezó igazad van, akkor is önzőség. De a világ ilyen, sajnos önzőnek kell lenni szinte mindenben, ha azt akarjuk, hogy vágyaink beteljesüljenek. De ezt én nem venném sértőnek.


Társadalmi szinten önzőség a gyermek nem vállalás, hiszen ha szinte senki sem akar gyereket akkor, hogy lesz a következő generációknak nyugdíja sem. A családos emberek ezért tartják a gyermektelent önzőnek, akik maguk kedve miatt nem vállanak gyereket.


Mondjuk sokan nem gondolnak bele, hogy inkább ne legyen annak gyereke, aki amúgy nem is akar, mert azt a szülő is meg a gyerek is megsínyli.

2015. jan. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%

Nehogy már a társadalom kedvéért szüljek gyereket, meg hogy másoknak legyen nyugdíjuk! Aki csak ezért szül, annak az anyaságát/apaságát meg is ette a fene!


Egy csomó lelkibeteg, szorongó kisgyereket ismerek amúgy, akit az anyja csak azért hozott a világra, hogy a gyerekvállalás, mint "feladat" is "ki legyen pipálva", meg hogy apát ezzel gondolta "megfogni".

2015. jan. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
28%

14-es olvasd el a kérdést! Meg a választ! Nem azt mondtam,hogy fú milyen aki nem szül, a kérdező meg azt kérdezte, hogy mire alapozzák, hogy leszólhatják.

Lepontozós suttyó vagy!

2015. jan. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
14-es ha nem értenéd mit írtam, a gyerkvállalás is egyfajta önzőség! Nem csak a nemvállalás.
2015. jan. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%
Suttyó vagy te. Nem szoktam pontozgatni sem le, sem fel. És tudok olvasni is, viszont a kérdező véleményt kért, én meg leírtam az enyémet. De szólj, ha szerinted nem ezért van ez a fórum (hanem pl. azért, hogy sz..rt dobálj, ha valaki nem ért veled egyet)
2015. jan. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
89%

"Mert a gyermektelenség indoka általában az szok lenni, hogy a gyerekre fordítandó erőforrást az illetők meg szeretnék tartani maguknak ("a gyerek sokba kerül" és társai)." - Nyomorban élők is vannak, és igen, vállalnak gyereket, de milyen élete lesz annak a gyereknek? Egy nagynéném csecsemőként halt meg a szegénység miatt. Furcsak így is nagynénémnek nevezni, de attól még gyakorlatilag az, függetlenül attól, hogy nem sokáig élt. A gyerekre akár tetszik, akár nem, költeni kell. És sokan így is alig élnek meg. Miért legyen még több nélkülöző gyerek? Hiszen így is sokan vannak.


Egyébként meg aki nem érzi alkalmasnak magát a gyereknevelésre, igazából a gyerekkel tenne rosszat, ha mégis vállal, mert nem mindenkinél jön elő ez a szülői ösztön. Csak nézz körül korunk gyerekei és korunk szülői között. Pozitív példák is vannak, de elég sok csapnivaló is van.

2015. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell gyereket szülni, de akkor a világhálót sem kellene

telesírni azzal, hogy túl sok a muszlim és a cigány

Európában! :)

2016. szept. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Amikor mondom valakinek, hogy nem akarok gyereket rögtön az a reakciójuk, hogy de az kell, mert mekkora nagy öröm és boldogság lesz nekem, szürke lenne nélküle az életem, stb...

Megfordítom a kérdést: Nem inkább az az önzőség, ha valaki azért vállal gyereket, egy saját tudattal rendelkező élőlényt létrehozva, hogy az amúgy is kicsinyes, tyúkszaros kis életét boldoggá tegye, mert másban nem talál értelmet? Kitéve őt a XXI. század kihívásainak.

Szerintem valójában ez az önzőség.

2021. dec. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!