Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kirakhatnak otthonrol?

Kirakhatnak otthonrol?

Figyelt kérdés
Anyam nagyon nincs megelegedve velem a tavalyhoz kepest romlott atlagom miatt es azt mondja, hogy nincs ram szuksege es hogy mnejek valamere csak ne legyek otthon, de meg csak 17 vagyok, megteheti hogy csak ugy kirak az utcara?
2010. febr. 7. 19:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: Egyrészt a képességek nem feltétlenül a tanulmányi átlagban mutatkoznak meg, másrészt senki nem tehet róla, ha gyengébb a teljesítménye, attól, hogy az anyja ráerőlteti a tanulást, még nem lesz a gyerekből zseni ötös átlaggal. Szerintem elég szörnyű, ha egy anya ilyet mond a gyerekének. Én szeretem az enyémeket, mindegyiküket elfogadom olyannak, amilyen, és eszembe se jutna olyat mondani nekik, hogy nincs szükségem rájuk, csak mert nemlett olyan jó az átlaguk, mint vártam.
2010. febr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szülői szeretet nem feltételekhez kötött. Nem attól múlik h hogy tanulsz, hanem azért szeret mert az ő gyereke vagy. Ez egy hülye helyzet. Megkeserítetted vmivel az életét h ilyet mondjon? Sajnos sokszor még a normálisabb szülők is mondanak ilyet indulatból, h miért nem takarodsz már el a házból, vagy h dögölj meg.

Vannak akik a gyereken vezetik le a feszültséget. Kis korukban nem foglalkoztak a gyerekkel, ilyenkor meg megőrülnek a viselkedésétől.


Énn a helyedben nagyon gyűjtenék pénzt, és keresnék munkát, h minél hamarabb elmenj otthonról.


Amugy amit az anyád csinál a lelki terror, meg is büntethetnék miatta!

2010. febr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%

a szülői szeretet nem feltételekhez kötött.


Ott a pont!

2010. febr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves paragrafus-idéző, mindjárt beidézhetted volna a helyes választ is ugyaninnen, mert nekem nincs kedvem keresni, de ugyanott található, hogy a szülő meddig köteles eltartani a gyereket. Kérdező, téged még mindenképp igen, köteles eltartani.
2010. febr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Én idéztem a paragrafust is, de én írtam a legelső választ is miszerint nem teheti ki, tisztában vagyok vele.
2010. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha egyetemre járnál esetleg, és normálisan végzed tanulmányaid, akkor sem rakhat ki, hiába töltöd be a 18-at. Csak időben fel kell világosítani arról, hogy te tovább fogsz tanulni, ezért a tartásra jogod van, addig, amíg nem lesz meg a szakmád, diplomád, bármi, amivel bizton el tudsz helyezkedni, és eltartani magad. De max, 25-26 éves korodig. Azon felül, csak nagyon indokolt, kivételes esetekben rakhat ki.
2010. okt. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Bocsi elírtam, 25 éven felül csak nagyon indokolt esetekben kötelezhetik arra, hogy tovább is eltartson.
2010. okt. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!