Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg "kifejezetten hálásnak...

Tényleg "kifejezetten hálásnak" kellene lennem?

Figyelt kérdés

Van egy egy év alatti gyerekünk. Gyerekvállalás (és párválasztás hosszútávra) előtt szempont volt az is, hogy apaként hogyan funkcionál majd a partner.

A férjemnek már volt egy gyereke, tényleg szuper apa, így nem volt kétségem a közös gyereket illetően.


Szüleim szintúgy szerelmesek a babába, amikor tudnak, jönnek látogatni (messze laknak, úgyhogy némi szervezést igényel). Természetesen bármelyikükre rá merem bízni a babát, nem állok a fenekükben, ha kérdés van, úgyis megtalálnak.


Múltkor az egyik rokonomtól kaptam egy eléggé csípős beszólást, hogy érezzem magam nagyon kiváltságosnak és kvázi hálálkodjak a férjemnek/szüleimnek/anyósomnak, hogy ennyit foglalkoznak a gyerekkel.


Szerintem a gyereket ketten akartuk és a férjem ezzel nem nekem segít vagy extra tettet hajt végre, hanem ugyanúgy örül annak, hogy foglalkozhat a gyerekével.

A szüleim se nekem jönnek segíteni, hanem ők szeretnék látni az unokájukat.


Az egész felvetés kicsit olyan felhangú volt, mintha azt mondta volna, hogy minden este hálálkodjak egy sort a férjemnek, mert nem ver bucira beb..va, hiszen a férfiak jelentős része ezt teszi, tehát ez az "átlag" vagy a "normális".


2015. jan. 21. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Megéri neked az, hogy ilyen hülyékkel foglalkozol és ezen töröd a fejed?


Nektek így jó, másnak semmi köze ehhez.


Magánvéleményem: szerintem ez lenne a normális, de aki ezt nem képes felfogni, azt nem kell figyelembe venni.

2015. jan. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem háborgásodat, hisz ezek szerint "funkcionál" a férjed!
2015. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Férjemmel semmi gond, meg egyébként a rokonommal is jóban vagyok, csak ez a szemlélet lepett meg.
2015. jan. 21. 18:54
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Mások időnként ellenállhatatlan vágyat éreznek, hogy belepofázzanak más életébe, holott semmit nem tudnak arról.

Ennek egyik oka a butaság, a másik a frusztráció.

Bármelyikkel is küzd a rokonod, nem éri meg az idegeskedést. Rá kell hagyni, hadd érezze jobban magát ettől, ha akkora szüksége van rá.


Te mindig jobban fogod tudni másoknál, milyen béke és szeretet van a családodban.

2015. jan. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért ebből az irományból nem igazán derül ki, hogy valójában mit is mondott a rokonod. Mert nem mindegy, hogy azt mondta, hogy örülhetsz, hogy rendes férjed és rendes szüleid vannak, vagy azt, hogy adj hálát minden nap azért, mert nem ver meg a férjed.

Én pl. örülök annak, hogy rendes a férjem, segítőkészek a szüleim és az apósom, mert pontosan tudom, hogy ez nem mindenhol van így. Pl. az anyósom magasról tesz a fiára és az unokájára. Még karácsonykor sem volt hajlandó találkozni velünk, pedig nem ezt érdemeljük tőle. Egy városban élünk, mi mentünk volna szívesen, a többi gyerekével és unokájával napi rendszerességgel találkozik. Szóval igen, kiváltságosnak érzem magam ebben a mocsok világban, hogy legalább a férjem és a szüleim normálisak.

2015. jan. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
az ilyen rokonnak meg kell mutatni merre van az ajtó, foglalkozzon a saját dolgával.
2015. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

A meglátásom szerint a rokonodra rájött az irigység.

Engedd el a füled mellett!Ha valakinek szépen halad az élete,muszáj a lelkébe belevágni.

2015. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem egy kicsit irigykedik a rokonod. Valószínűleg az ő életében van a hiba, hiány és csak azt látja, hogy nálatok minden klappol.
2015. jan. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok ezzel, hogy ha valaki olyat mond, ami esetleg nem tetszik, vagy amiről úgy érzem, hogy bántó, igazságtalan, alaptalan, tolakodó stb. akkor ott, abban a helyzetben reagálok rá amennyire tudok, nyugodt hangnemben, finoman, a létező összes érzelmi intelligenciámat "összeszedve", hogy lehetőleg se a másikban, se bennem ne maradjon sérelem, neheztelés vagy bármi rossz érzés.


Vagy adott helyzetben visszakérdezek, hogy ezt úgy érti-e, hogy ....... / ezzel tényleg azt szeretné-e mondani, hogy ...........


Ez időnként abban is segít, hogy az esetleges félreértéseket tisztázzuk, vagy rádöbbenjünk, hogy nem feltétlenül rossz szándékkal mondta a másik, amit mondott, és esetleg nem is abból a motivációból, amit mi feltételezünk.


Az olyan helyzetekben meg, amikor teljesen egyértelmű, hogy a másik nem jószándékból mondja, amit mond, vagy a határaidat feszegeti, a tűréshatárt tesztelgeti nálad, talán a humor és az irónia az, ami legjobban beválik, vagy ha visszakérdezel valami meglepő dolgot, mert arról elég jól lepattannak. Másrészt ha látják rajtad, hogy nem tudnak kibillenteni a beszólásaikkal a lelki békédből, akkor előbb-utóbb valószínűleg leszállnak rólad, mert az egész játszmájuk értelmét veszti, ha nem éri el a célját.


Az általad leírt helyzetben nyilván nagyon nem mindegy, hogy pontosan hogyan fogalmazott az a rokonod, illetve hogyan, minden hangnemben hangozott el, amit mondott.


Neki elmondtad ugyanazt, amit itt leírtál, vagyis hogy a férjed és a nagyszülők azért foglalkoznak a kicsivel, mert nekik is öröm, és ők maguk se úgy fogják fel, hogy neked tesznek ezzel szívességet?


Ha elmondtad, mit reagált erre?


Én sokszor gondolok arra is, hogy mindenki óhatatlanul a saját megélt tapasztalatain és érzelmi szűrőjén keresztül lát, ítél meg és véleményez dolgokat.


Nem lehet, hogy ez a rokonod egyszerűen csak azt élte meg annak idején, mikor ő gondoskodott a saját újszülött vagy nagyobb gyerekéről/gyerekeiről, hogy rá hárult szinte minden feladat, ő azt volt kénytelen elfogadni, mint "az élet rendje", és ezért nagyon szembeötlő számára a különbség?

2015. jan. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Egyértelműen hülyeséget mondott a rokonod, de nem biztos hogy rosszindulatú akart lenni. Te ismered őt, neked kell tudni. Lehet hogy csak dicsérni akart titeket mint családot csak hülyén fogalmazott.
2015. jan. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!