Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, hogy ha az...

Mit lehet tenni, hogy ha az egyik fél ragaszkodik egy adott névhez (gyerekvállalás), de annyira, hogy semmilyen kompromisszumra nem hajlandó és nem érdekli, hogy a másiknak kifejezetten nem tetszik?

Figyelt kérdés
Mert nálunk ez a helyzet. Nagyon kellemetlen, a mi gyerekünk lesz, nem az övé, de kész tényként ki van jelentve, hogy ha neki lánya lesz, akkor XY lesz és kész. Mondtam, hogy egyrészről amúgy sem tetszik a név, semmilyen körülmények között sem adnám (kifejezetten taszító számomra, elnézést), másrészt szó is volt már róla, hogy nemzetközi neveket választanánk (az általa megálmodott teljességben magyar), amúgy is külföldre készülünk, de a mai világban sosem lehet tudni. Szeretném, ha szegény gyereknek ki tudnák mondani a nevét máshol is, de ez őt egyáltalán nem érdekli. Ő anno eldöntötte, hogy ez így lesz és pont. Most mit mondjak erre? Nekem is van egy választott, favorizált nevem, amiről mindig is álmodoztam, de felfogom, ha neki egyáltalán nem tetszik, hajlandó vagyok lemondani róla, és közös döntés alapján kitalálni. Ő erre miért nem képes? Mit tegyek?
2014. okt. 20. 22:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%

2. névnek adnám az elsőre meg "kötelezném"(ha már ő is így "határozottoskodik"..) hogy közös döntés legyen


mi amúgy a másik szélsőség vagyunk, a párom abszolut nem mondott nevet, de amikor nemegyszer kértem erre, akkor sem.szerinte én válasszak..

2014. okt. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%
Kíváncsiságból, mik azok a nevek?
2014. okt. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
57%

Már úton van a baba?


Egyébként ennek mindenképp közös döntésnek kell lennie, nem úgy megy, hogy az egyik fél azt mondja, amit akar.

Nem tudom, hogy te az anyuka vagy apuka vagy, bár a kérdés szempontjából mindegy is, szerintem mindkét fél hozzájárulása kell hozzá. Javítsatok ki, ha tévedek, de ha jól tudom pár nappal a születést követően van a végleges név lepapírozás. (tudom, hogy a szülőágyon is kell mondani, de ha igaz, akkor az anyakönyvvezető is megy pár nap múlva)

2014. okt. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Tünde Virág, így a kettő együtt. Mert akkor úgy szólítaná, hogy tündérvirágom. Senki ne sértődjön meg tényleg, előre elnézést, de nekem az a név meg egyáltalán szó, hogy Virág, olyan szinten taszít, hogy nem tudom elmondani.
2014. okt. 20. 22:15
 5/27 anonim ***** válasza:
55%
Mondd apának, hogy ő adhatja a vezetéknevet ( családi nevet), anya ad keresztnevet (utónevet).
2014. okt. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
43%
Hát nekem se jön be nagyon. Valahogy próbáljatok kompromisszumot kötni. nem tudok mit tanácsolni, most komolyan :s beszéljétek meg
2014. okt. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
61%

ó egyszer akkor

keress olyanokat ami szintén összefonható és neked is tetszik


pl Tünde Boglárka

hívhatná Tündérbogaramnak


millió ilyet lehetne szerkeszteni

2014. okt. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
46%
*egyszerű
2014. okt. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

Jaj nekem ez nagyon tetszik , tök jó ötlet! :)

Persze ha a kérdezőnek nem tetszik, akkor nem nyilván nem adnám. Az jó ötlet, amit valaki írt, hogy ha már a vezetéknév tőle származik, akkor ne erőszakoskodjon már, hogy majd még két keresztnevet is egyedül választ.

2014. okt. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
97%

Tündérvirágnak becézgetheti akkor is, ha pl. Andrea a neve. Ez egy becézés, nem név. Ezért felesleges a Tünde Virág. Bármilyen nevű gyereket lehet így becézni. (Meg akárhogy máshogy is.)

Nézegessétek a neveket, biztosan lesz még egy csomó, ami tetszik.

Egyébként nem "neki lánya lesz" hanem a ti közös lányotok. Szóval neked is ugyanannyi jogod van beleszólni a névválasztásba.

Vagy reménykedjél, hogy fiú lesz :D

2014. okt. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!