Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg "kifejezetten hálásnak...

Tényleg "kifejezetten hálásnak" kellene lennem?

Figyelt kérdés

Van egy egy év alatti gyerekünk. Gyerekvállalás (és párválasztás hosszútávra) előtt szempont volt az is, hogy apaként hogyan funkcionál majd a partner.

A férjemnek már volt egy gyereke, tényleg szuper apa, így nem volt kétségem a közös gyereket illetően.


Szüleim szintúgy szerelmesek a babába, amikor tudnak, jönnek látogatni (messze laknak, úgyhogy némi szervezést igényel). Természetesen bármelyikükre rá merem bízni a babát, nem állok a fenekükben, ha kérdés van, úgyis megtalálnak.


Múltkor az egyik rokonomtól kaptam egy eléggé csípős beszólást, hogy érezzem magam nagyon kiváltságosnak és kvázi hálálkodjak a férjemnek/szüleimnek/anyósomnak, hogy ennyit foglalkoznak a gyerekkel.


Szerintem a gyereket ketten akartuk és a férjem ezzel nem nekem segít vagy extra tettet hajt végre, hanem ugyanúgy örül annak, hogy foglalkozhat a gyerekével.

A szüleim se nekem jönnek segíteni, hanem ők szeretnék látni az unokájukat.


Az egész felvetés kicsit olyan felhangú volt, mintha azt mondta volna, hogy minden este hálálkodjak egy sort a férjemnek, mert nem ver bucira beb..va, hiszen a férfiak jelentős része ezt teszi, tehát ez az "átlag" vagy a "normális".


2015. jan. 21. 18:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Múltkor az egyik rokonomtól kaptam egy eléggé csípős beszólást, hogy érezzem magam nagyon kiváltságosnak és kvázi hálálkodjak a férjemnek/szüleimnek/anyósomnak, hogy ennyit foglalkoznak a gyerekkel."


Nem értem, mi ebben a csípős? Talán túl sokszor hagyod rájuk azt a gyereket, vagy mi?

2015. jan. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!