Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt velem?

Miért csinálják ezt velem?

Figyelt kérdés

21/l vagyok,minden nap járok dolgozni,szellemi munkát végzek,igaz hogy irodán a melegbe,tisztaságba dolgozom,de nagyon nehéz szellemileg,érzelmileg helyt állni,ebédidőm alig van,van hogy túlóráznom kell,vagy haza kell hoznom,sokszor ideges vagyok,szorongok,hogy minden rendben legyen,minimálbérért... Reggel hatkor kelek,este hatkor érek haza,busszal járok a munkahelyemre. Ez mellett magam által finanszirozott levelezős egyetemre járok,csinálom a jogosìtványt,nyelvizsgát is. Anyámmal élek,aki állandóan nyavajog hogy jaj de fáradt,annyi a dolga hogy fűtsön be. Amikor megjövök akkor előadja hogy ő egész nap fát vágott,ami nem igaz,mivel vágott fát hozatunk mindig,és egy családtagunk jön minden kéthétbe két hétre való gyujtóst vágni,ugyhogy neki csak be kell hozni és befűteni. A mosásra azt mondja hogy egész nap mosott.....

a mosógép mos tudtommal,csak ki kell teregetni,ami rosszabb esetbe is maximum 15-de legyen akkor 20perc..... Minden este én takarìtok össze mindent,ő meg nézi a tévét.... Amikor annyira fáradt vagyok hogy muszáj lefeküdnöm,vagy leülni,vagy csak látszik a szememen,akkor már mindenki megszól,hogy beteg vagyok e,menjek orvoshoz,mert nekem semmi gondom semmire,nincs gyerekem,nincs dolgom,henyélek a munkahelyen is,hisz nem fizikai munka,mit vagyok ugy oda,bezzeg ők ennyi idősen nem merték azt mondani hogy fáradtak,ugyhogy ne hazudjak,ne játszam meg magam..


...



Az a helyzet hogy mostanában a szervezetem is ki van,folyamatosan baj van a beleimmel,gyomrommal az állandó idegeskedés meg loholás miatt... Egyszerűen nem birom,túl sok,és kezdem mondogatni hogy feladom,nem megy,mégse hiszi el senki,megse merek szólalni vagy kimutatni hogy se jól nem vagyok se kipihent..... :(


2015. jan. 22. 17:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ha még albérletet is kéne fizetni,nem tanulhatnék,ami esetemben elég óriási gond lenne,meg se adhatnám magamnak a lehetőséget ,hogy valaha is jobb legyen,hozzáteszem engem senki se támogat anyagilag,inkább lehuznak
2015. jan. 22. 18:25
 12/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi megyeszékhelyen 3-an laktunk egy kétszobás lakásban albérletben, 22-23 ezret fizettünk fejenként, tokkal-vonóval. Most ez legyen mondjuk 25-26 körül. Természetesen te látod, hogy mire van lehetőséged, csak azért írom le, hogy tudj mihez viszonyítani, hogy ez mennyibe kerül.
2015. jan. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nézd, az egyetlen megoldás, hogy hosszú, egészséges életed legyen, amikor kiélvezheted mindannak gyümölcsét, amiért küzdöttél, ha elköltözöl. Ne azon agyalj, hogy miért nem tudsz, hanem azon, hogy hogyan tudnál. Vagy tényleg, ha ennyire nem vagy képes a jövődért, akkor miért is csinálod? Inkább feladod? Mert vagy az lesz a vége, vagy pedig a szanatórium, aztán pedig próbálj meg boldogulni betegen egy munkahelyen, vagy normális párkapcsolatot kialakítani.. Örök életedre áldozat akarsz maradni? Azt hinném, azért csinálsz ennyi mindent egyszerre, mert ki akarsz szakadni abból a környezetből, ahol vagy. Ahogyan írták, minimálbérből is tudsz olcsón szobát bérelni, közös a fürdő és a konyha, de legalább nem cs*szegetnek. Ha úgy érzed, mindez kevés, ott a diákhitel. Bármikor lemondhatod, amikor úgy érzed, már nincs rá szükséged. Persze ezt majd vissza kell fizetned a jövőben, amikor végzel az egyetemmel. De akkor legalább végzel vele. Lehetőséged lenne, kérdés, hogy akarsz-e élni vele, vagy inkább elviseled a rosszat.
2015. jan. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Gondolom azért vállaltál ennyi mindent mert szeretnél egyről a kettőre jutni. Teljesen megértelek, a semmiből máshogy nem lehet előrébb jutni, csak ha keményen megküzd az ember érte.Könnyen beszél az akinek minden ott van a segge alatt, hogy vállalj kevesebbet.Ja és akkor mikorra teremted meg az egzisztenciát magadnak 50 éves korodra? Ebbe nem gondolnak bele olyanok akik apuciéktól megkapták a kezdő lökést. Nekem az jön le az írásból hogy nagyon lelki ismeretes vagy, és ezért stresszelsz a munkád miatt.Ez tudom milyen én is ilyen vagyok, olyan munkahely a megoldás ahol nem ér annyi stressz. Tudom nem könnyű a mai világban ilyet találni. Nekem most sikerült megtapasztalnom 10 év után hogy milyen is az, mikor otthon már nem a munkán kattog az agyad.Így lehet kiegyensúlyozott életet élni. Hálistennek túléltem ezt az időszakot most már lazíthatok kicsit. Én kitartást kívánok neked hogy elérd céljaidat és boldog legyél. 32\f

2015. jan. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mindenképpen utasítsd vissza, hogy ebédidőben is kelljen dolgozni és munkát ne vigyél haza!

Ha tudod bizonyítani, hogy nem tartják tiszteletben a pihenőidőt a munkahelyen, mondj fel azonnali hatállyal, és akkor ők ki kell fizessék a munkabéredet a teljes szerződési időre. Meddig szól a szerződésed?

Vegyél egy kis digitális diktafont (4-5 E Ft), és vedd fel, amikor mondják, hogy nem mehetsz el ebédelni, nem mehetsz haza, stb.!

2015. jan. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!