Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért foglalkoznak mások...

Miért foglalkoznak mások azzal, hogy hogy állunk anyagilag?

Figyelt kérdés

Szüleimnek annyi rosszindulatú ismerőse van.

Van a városunkban egy étterem, ismerjük a tulajt és jó barátságban vagyunk vele. Maga a hely egy kis bódés büféként nyílt még több mint 20 éve, a tulaj (aki török) szép lassan fejlesztgette, mára egy elég nagy elég puccos hely, 2ezer egy adag kaja (igaz annak én a felét elcsomagoltatom, és kétszer lakok jól belőle), plusz az innivalók, elég drága hely, mi amióta az eszemet tudom, rendszeresen járunk oda, legalább havi egyszer. Mikor ilyen van, akkor szüleim mindig dobnak fel 1-2 képet a facebookra, és mindig megjelennek az ismerőseik a kommenteknél, hogy "de jól megy", "mások meg éheznek", stb. (Pedig nem olyan képek, hogy "de jól megy nekünk", vagy ilyesmi, hanem pl lefotóz engem meg anyut, de a városban azt a helyet mindenki ismeri, azonnal látják a háttérről, hogy ott vagyunk)

Ugyanez ha elmegyünk nyaralni a tengerhez. Bulgáriába járunk évek óta, 2 hétig vagyunk ott annyiból, mint mások egy hétvégét Horvátországban, mégis ők kötnek belénk.

Itt is volt már, hogy tettem fel kérdést, azzal kapcsolatban, hogy én nem annyira élvezem ha el akarnak vinni wellnessezni, mert egyszerűen nem köt le, szétunom magam, inkább itthon maradok, lekötöm magam főzőcskézéssel, filmezéssel vagy bármivel, na erre is megjelentek a rosszmájú válaszolók, hogy túl jó dolgom van, nem tudom megbecsülni ami van, ne hisztizzek. Nem értem, egy wellness hétvége arról kéne szóljon, hogy az ember jól érzi magát, ha én nem érzem magam jól akkor full fölösleges kidobni rá annyi pénzt.

Én nem értem ezeket az irigy rosszindulatú embereket. Van ismerősöm, aki Ausztráliába jár nyaranta, másik ismerősöm évente megy Kínába, vagy Egyesült Államokba, stb, nyilván irigykedek magamban, mert én is mennék, de sose tennék neki gonosz megjegyzést, én tök örülök ha látok képeket, hogy jól érzi ott magát, nem kötök bele, hogy mások éheznek.

Én megértem, hogy van aki rossz anyagi helyzetben van, és hogy nekik nem jó hogy ők nem mennek nyaralni, stb, de most ennyi erővel ne legyen lakásuk, mert másnak meg az sincs...

Mi értelme ennek? Miért csinálják ezt olyan sokan?


2015. jan. 28. 20:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
Talán azért, mert te dicsekszel azzal, hogy nektek mire telik.
2015. jan. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne szomorkodj miattuk, elég érdekes lehet a lelkiviláguk, ha szerintük egy kis étterem meg Bulgária a fényűzés csúcspontja.
2015. jan. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Szerintem se a fényűzés csúcspontja.

De mi dicsekvés néhány családi fotón? Különben se én töltögetem fel, hanem a szüleim, sok ismerősük kedves, és szeretik a fotóinkat, de van pár ilyen rosszindulatú ember.

Egyik évben egy ismerős házaspár is jött velünk nyáron nyaralni, nekem nincs tesóm, de a legjobb barátnőm szokott velünk jönni, az ismerős hölgy minden nap tette a megjegyzéseit, hogy minek van annyi fürdőruhánk, (4 db) minek van annyi cipőnk (3 db a strandpapucsot is beleértve), stb. Neki nem "dicsekedtünk", mégis beszólogatott.

2015. jan. 28. 20:17
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne mondd már, hogy mindenki a csodátokra jár. Amiket leírsz, tényleg hétköznapi dolgok. Ha ezek az ismerősök nem valami gettóban élnek, akkor érthetetlen, hogy miért mondják ezt.
2015. jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Épp ezért írom, hogy nem értem.
2015. jan. 28. 20:24
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

De nézd meg itt is kérdést teszel fel erről, meg a wellnessről, már-már az arcába tolod az embernek mit csináltok.

Ha nem akarod, hogy foglalkozzanak veletek, akkor ne a neten éljétek és tárgyaljátok ki a dolgaitokat.

2015. jan. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt nem értem, minek kell életünk minden eseményét mindenkivel megosztani.


Igen, a Facebook kb. azt jelenti, mintha felhívtad volna az összes ismerősödet, hogy elmeséld nekik, aztán az utcátokban hangosbemondóval mondattad volna be, a buszmegállóban falragaszokon tájékoztattál volna boldog-boldogtalant, sőt táblát akasztottál volna a nyakadba, hogy hol nyaraltál, így minden szembe jövő látná.


Én, ha nyaralni vagyok, írok képeslapot a rokonaimnak (5-6 család), mesélek róla a kollégáimnak, netán a szomszédomnak. Ennyi. Nem is irigykednek rám.

2015. jan. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"mesélek róla a kollégáimnak, netán a szomszédomnak. " miért, facebookon még ki ismerős kéne legyen, az ilyesmi ismerősökön kívül? :D Meg mint írtam, volt aki személyesen szólogatott be.

Meg egy anonim oldalon szerintem végképp nem számít dicsekvésnek. Nem tudjátok ki vagyok, csak hogy van az országban egy ilyen ember, húú micsoda felvágás :D

2015. jan. 28. 21:30
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Velünk is folyton ez van. Nem is nagyon szeretem mondani magatól az ilyeneket, csak ha rakérdeznek.mmár szinte en érzem magam rosszul, de rájöttem hogy nem kell másokkal foglalkozni, ha igy érzem jól magam, akkor nehogy mar azert szegyelljem magam mert masoknak nem tetszik vagy nem engedhetik meg maguknak.
2015. jan. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy te adod elő rosszul magad? Lehet, hogy te hiszed ezt mind. Nem rosszindulatból írom, nem tudom, milyen a háttered, de 2000 ft egy adag kajáért nem olyan sok. Egy egyszerű plázás étkezdében is 1000-1500 egy nagy adag kaja. Az egyik barátnőmnek ilyen helyen van az irodája, és napi szinten költ ennyit.


Ha nem ismerik az árszabást, lehet, hogy azért hiszik, hogy puccos hely, mert ritkán jártok oda, és fényképezkedtek.

2015. jan. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!