Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos hogy ennyire haragszik...

Jogos hogy ennyire haragszik a nővérem? Tényleg olyan szörnyű dolgot tettem?

Figyelt kérdés

A nővéremnek elég határozott elképzelései vannak a gyereknevelésről. Ilyen pl, hogy egy kislánynak nem kell körömlakk, mert az szerinte ugyanolyan, mint a smink, magassarkú, arcpakolás stb. Ráér még vele.


Hétvégén velünk volt a kislány, tettem egy kis körömlakkot a körmére amit aztán persze lemostam. Ezt elmesélte otthon, amire a nővérem teljesen kikelt magából. Azt mondja, ezentúl nem bízza ránk a gyereket.


Most komolyan, minek kell ezt ennyire felfújni? Egy kis körömlakktól nem lesz tizenévesen k..va.


2015. febr. 4. 11:00
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sem lesz qrva a körömlakktól, de akkor sem lett volna szabad kifestened, mert a nővéred erre kért.
2015. febr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ne a körömlakk a baja, hanem, hogy nem tartottad tiszteletben a nevelési elveit. Attól, hogy te másként gondolod (én sem értek egyet a körömlakk-ellenességgel, ha le van mosva ovi előtt), attól még az övé a gyerek, ő neveli, úgy ahogy helyesnek gondolja.
2015. febr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
94%
Itt nem a körömlakkról van szó. Ha neki ez a gyereknevelési elve, akkor neked ezt tiszteletben kell tartanod. Gyakorlatilag semmibe vetted őt, persze hogy haragszik rád.
2015. febr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
97%
A reakciója talán túlzás, de te meg feleslegesen neveled helyette a kislányt. Ha ő így döntött, bízd rá, majd te neveled a sajátodat, ahogy gondolod. Tartsd tiszteletben.
2015. febr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
37%
Hány éves a kislány?
2015. febr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
96%

Nem derül ki, hogy mennyi idös a ygerek, mert az sem egészen mindegy.


De ha egy szülö valamit fontosnak tart, akkor azt illik betartani, és elég szemét dolog a háta mögött másként csinálni.

2015. febr. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

Épp festettem magamnak, kértek a lányaim is, pont őt hagytuk volna ki?


Ha olyan dolgot kér, amit logikusan megmagyaráz, akkor azt csinálom. De itt nincs logikus érvelés, hanem csak kifacsart "elvek". Mert hogy akkor majd mi lesz, ha sminkel és azt is kér a gyerek? Vagy festi a haját és azt is ki akarja próbálni a gyerek?


3,5 éves.

2015. febr. 4. 11:09
 8/51 anonim ***** válasza:
91%
Akkor sem teheted, ha nincs benne logika. Nem tartozik neked magyarázattal. Ő nem engedi, ennyi.
2015. febr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim válasza:
90%

Nem a körömlakk a lényeg, hanem az hogy kért valamit és te nem tartottad be. Gondolhattad volna hogy egy normális gyerek mindent megoszt a szüleivel, ők nem felnőttek, nem füllentenek hanem őszinték mindenben. Kérj bocsánatot, szánd-bánd bűneidet és ezentúl tartsd be amit kér tőled.

Hirtelen harag hamar elmúlik, mégis csak a testvéred, meg tudjátok ezt beszélni.

2015. febr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
88%
Jogos. Ő ezen elvek szerint neveli a gyerekét. Valóban nem nagy dolog a körömfestés,de neked tiszteletben kell tartani. Gondolj bele, fordított esetben te is haragudnál rá, ha ő venné semmi a te gyereknevelési elveidet.
2015. febr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!