Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos hogy ennyire haragszik...

Jogos hogy ennyire haragszik a nővérem? Tényleg olyan szörnyű dolgot tettem?

Figyelt kérdés

A nővéremnek elég határozott elképzelései vannak a gyereknevelésről. Ilyen pl, hogy egy kislánynak nem kell körömlakk, mert az szerinte ugyanolyan, mint a smink, magassarkú, arcpakolás stb. Ráér még vele.


Hétvégén velünk volt a kislány, tettem egy kis körömlakkot a körmére amit aztán persze lemostam. Ezt elmesélte otthon, amire a nővérem teljesen kikelt magából. Azt mondja, ezentúl nem bízza ránk a gyereket.


Most komolyan, minek kell ezt ennyire felfújni? Egy kis körömlakktól nem lesz tizenévesen k..va.


2015. febr. 4. 11:00
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
33%

"Azt mondja, ezentúl nem bízza ránk a gyereket"


Akkor fizessen bébicsőszt, vagy keressen másik balekot ingyért.

Sok hűhó semmiért.

2015. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

Kölcsönösen szoktunk vigyázni egymás gyerekeire, nincs rám szorulva.


Igen, az életkorral van baja. Majd később - mindig ezt mondja. A nagynak évek óta engedi, ő 10 éves. Nem értem, a kicsinek mi baja lenne tőle.

2015. febr. 4. 12:03
 23/51 anonim ***** válasza:
87%

Semmi baja nem lesz de ilyen kicsinek egyáltalán nem jó ha festve van a körme. Én nagy körmözős vagyok, szeretem ha mindig szép, de akkor sem dogom engedni a gyerekemnek mert ez egyszerűen nem kell egy ovisnak. Általános alsóba festheti makd vmi nagyon halványra, felsőbe meg olyanra ami jobban látszik, gimitől meg tőlem vörösre is. Semmi logikát nem fogok ezzel magyarázni senkinek, nem engedem és kész. Ő ugyanúgy beleköthetne h te minek engeded stb...

Mondjuk azért kivánvncsi lennék te mennyire akadnál ki ha vmi olyat engedne a gyerekednek amivel teljesen tisztában van h te tiltod.

Ovis gyerekeknek jobb program is lehetne mint a köröm festés..

2015. febr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
22%
Kicsit ledöbbentem a kommenteken, egyesek úgy beszélnek a kislányról, mintha csak a nővére egy tulajdon, egy tárgy lenne. "A nővéred gyereke, úgy neveli, ahogy ő akarja". Miért hiszik sokan, hogy egy szülőnek teljhatalma van és a gyerek valami tudatlan, életképtelen lény? A kislány álláspontját senki sem firtatta, pedig ha nem is tud még felelősségteljes döntéseket hozni, azt eldöntheti, hogy tetszik-e neki a lakkozott köröm.
2015. febr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
15%
szerintem nem jogos. anyósom is valamit homlokegyenest máshogy csinál a lányommal, mint én, de ha rá van bízva, akkor az ő felelőssége, én nem szólok bele. akkor neki kell megoldania a saját képességeihez és lehetőségeihez mérten a problémát. szóval szerintem ha valaki ilyen miatt hisztizik, az más babysitternél is hisztizni fog valami miatt, mert nem vagyunk egyformák, a gyerekek körüli problémát is különbözőképpen kezeljük...
2015. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
31%
Legfeljebb valami bosszantót tettél, de semmi őrjöngni valót.
2015. febr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
50%

Mi az iskolai szünetet mindig a nagyimnál töltöttük unokatesóméknál. Olykor igen is játszottunk sminkelőst, fodrászost és megkértük a nagyimat, hogy fesse ki a körmünket. Persze csak pasztell színeket engedett és maximum másnap mindig le is lett mosva. A smink persze még aznap.

Én nem gondolom, hogy ettől sérülne a gyerek lelki világa, bár azt sem gondolom, hogy egészséges minden hétvégén festegetni és lemosni a gyerek körmét.

Annak ellenére, hogy gyerekkoromban voltak ilyen események az életemben, most szinte egyáltalán nem sminkelem magam és a körmömet is csak nagyon ritkán lakkozom. Nem múlik ezen semmi!

2015. febr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
93%

27-es vagyok, ja és egyébként igen. Ha megkért, hogy ne, akkor ne lakkozzatok, amikor ott van a kislány és kész.

Ha te mondjuk nem engedsz valamit a lányaidnak, akkor neked sem esne jól, ha totális ellenkezőjét csinálná a testvéred, amikor nála vannak a gyerekeid!

2015. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
25%

NEM, egyáltalán nem jogos, semmi rosszat nem tettél. A nővéred még nem tudja, mi az, amikor rosszat tesz az ember a gyerekkel...

Amúgy én is el vagyok képedve sok válaszolón...

A gyerek a felnőttet utánozza, nincs ebben semmi rossz. A kislányok úgy akarnak viselkedni, mint az anyjuk, vagyis ha ő kifesti a körmét, akkor neki is az kell, és akár még viccből kis is lehet festeni finoman, miért ne? Akkor ilyen alapon a gyerekeknek való arcfestést is be kéne tiltani.

Azért kíváncsi leszek, meddig tart a haragja, gondolom addig, amíg nem tudja majd hova rakni a gyereket, ha dolga akad..

2015. febr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem semmi szörnyűt nem tettél.Csak lesek, hogy sokan milyen hevesen reagálnak arra, hogy "nem tartottad tiszteletbe nővéred nevelési eszméit".

A gyermek valóban nem egy tárgy ,nem egy robot és akire rábízzuk időnként az sem.

Eszünkbe nem jutott volna külön"részletes használati utasítást"adni gyermekünkről , amikor időnként másra bíztuk gyermekünket.

1. Nyilván ha valami egészségügyi, lelki, problémának a rizikója fennállt akkor arról tájékoztattuk azt aki felügyelt a gyerkőcre.

2.Nyilván , hogy arra figyeltünk, hogy olyanra bíztuk akivel jól érezte magát.

3.Tisztában voltunk azzal, hogy tök felesleges lett volna "saját nevelési szokásunkat" arra a néhány órára, vagy néhány napra ráerőltetni , a nagyszülőre, nagynénire, vagy barátra, stb. Ha csak nem robotok lettek volna úgysem tartották volna be.

4.Én személy szerint jobban félteném a gyerekeimet az olyanoktól akik úgymond robotszerűen , tehát utasítás szerűen felügyelnék a gyerekeimet.

5.A gyermeknek attól, hogy a megszokott "nevelési hatás alól" néhány órára , esetleg időnként néhány napra kikerül , szerintem semmi baja nem lesz. Sőt , hamarabb megtapasztal "más lehetőségeket is".

6. Mielőtt bárki beokoskodna, nyilván a "más lehetőségen", nem a beteges , extrém, túlzó dolgokat értem. Tudom, hogy most lehet azt mondani, hogy "kinél hol van ez az egészséges határ".

Ez lehet külön vitatéma.

Szerintem az emberek többségénél , működik az ösztönös megérzés, hogy hol a határ.Akik pedig szigorú szabályokba kapaszkodnak, azoknak a legnagyobb gondot nem a lazább, ösztönösebb "besegítők" fogják okozni, hanem inkább saját korlátaik.

2015. febr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!