Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos hogy ennyire haragszik...

Jogos hogy ennyire haragszik a nővérem? Tényleg olyan szörnyű dolgot tettem?

Figyelt kérdés

A nővéremnek elég határozott elképzelései vannak a gyereknevelésről. Ilyen pl, hogy egy kislánynak nem kell körömlakk, mert az szerinte ugyanolyan, mint a smink, magassarkú, arcpakolás stb. Ráér még vele.


Hétvégén velünk volt a kislány, tettem egy kis körömlakkot a körmére amit aztán persze lemostam. Ezt elmesélte otthon, amire a nővérem teljesen kikelt magából. Azt mondja, ezentúl nem bízza ránk a gyereket.


Most komolyan, minek kell ezt ennyire felfújni? Egy kis körömlakktól nem lesz tizenévesen k..va.


2015. febr. 4. 11:00
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
81%

Igen, ez esetben pont őt hagytátok volna ki! Bár, az lenne az alap, hogy NEM festegettek körmöt, ha tudjátok, hogy neki nem szabad.


A nővéred meg azért akadt ki, mert szrtál a nevelési elveibe - valahol jogosan.

2015. febr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
80%
A reakciója túlzás, de megértem a haragot hiszen direkt megkért és Te az ellenkezőjét tetted.
2015. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
73%
Az én sógornőm ugyan ilyen. Ő a 8 évesének nem engedi, én a 4 évesemnek szoktam tenni egy kicsit néha. A múltkor nálunk voltak épp akkor amikor a kicsinek csináltam, persze kért a nagyobbik is. Erre a sógornőm kiosztotta, hogy bla bla majd ha felnőtt dolgozó nő leszel. Mit tehettem volna? Nem értek egyet a hülyeségével, de kénytelen voltam eltenni és a sajátomnak sem csináltam meg addig amíg ott voltak. Most nézze szerencsétlen, hogy mi jól szórakozunk vele, neki meg nem lehet?
2015. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
28%
Miért mosod le hétfőre, ha semmi baj vele?
2015. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt szép dolog.

Tényleg az a baj, hogy a nevelési elvekbe nem szabad beleszólni - ha hülyeségnek tartod, ha nem, az a szülők és a gyerek dolga - mert úgyis rossz vége lesz.

Önmagában az se lenne baj, hogy kifestetted egyszer a körmét, nagy ügy. Viszont így, amikor anyuci nem engedi neki, akkor ő lesz a gonosz boszorkány, és neki kell hallgatni a hisztit, meg jöhet a bezzegelés, hogy te megengedted. A gyerek nem fogja érteni, hogy egyszer miért lehet, máskor miért nem. És nem neked jut majd a nemes feladat, hogy ezt elmagyarázd a gyereknek.

2015. febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, minek tetted fel a kérdést, ha nem engeded befolyásolni magad azon vélemények által, amelyek próbálják elmagyarázni, miért haragudhat a nővéred.

Talán csak szapulni akarod?

Szerintem sem kell egy 3,5 éves kislány körmét kifesteni.

Ha meg magad olyan lazának érzed, az miért nem fér bele, hogy ő másképp gondolkodik?

Ha neki ilyen fontos, hogy ne fesse ki, neked miért ilyen fontos az ellenkezője?

2015. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök mindegy, hogy most egyetértünk-e a körömlakkozással vagy sem. Általában tiszteletben kell tartani a másik nevelési elveit és ezt viszont is elvárhatjuk. Gondolom te sem örülnél, ha a gyerekednek olyat engedne meg, amit te ellenzel.


Nálunk is voltak már vendégek, ha valamelyikről tudtam, hogy nem engedi a gyerekének a gumicukrot, akkor nem vettem elő. Az enyémek kicsi koruk óta megértik, mert megbeszélte velük. Mint ahogy azt is, hogy pár napig vendégeink lesznek, ők elvből nem esznek gyorsétteremben (én néha megengedem), ezalatt az idő alatt bírják ki. Nem is volt belőle gond.


Nem mondom azt, hogy mindig csak az egyik félnek kell megértőnek lennie, nálunk ez kölcsönös, van amiben meg más tartja tiszteletben a dilimet.

2015. febr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
0%

Sokan arról beszélnek, hogy tiszteletbe kéne tartanod a nővéred "nevelési eszméit". Vajon felmerült e ezekben az emberekben , hogy a tisztelet ott kezdődne, hogy ha rá bízom valakire a gyermekemet akkor megbízok benne , hogy nem fog olyat tenni a gyermekemmel amivel ártani fog neki.Nem egy debil , fogyatékosnak nézem aki ne tudná megállapítani, hogy a gyermeknek mi a jó és mi az amivel valóban ártok neki.

A TISZTELET itt kezdődne, és nem ott , hogy akire rábízom a gyermekemet az tisztelje bennem a rögeszmés nevelési eszmémet.

Nevetséges, hogy egy rögeszmét jobban védünk jobban tisztelünk, csak azért mert azt mondták, hogy tartsuk be.Miközben az alapvető tiszteletet sem adnánk meg a másiknak!?

Mindezek ellenére azt javasolnám neked, hogy ha lenne legközelebb , akkor mond meg a nővérednek, hogy TISZTELJEN meg azzal, hogy ha rád bízza a gyermekét arra az időre felejtse el "nevelési eszméit" legalább is ne próbálja Rád erőszakolni.Próbáljon meg bízni benned , próbálja elfogadni, hogy bár nem az ő "eszméi" szerint közelítesz a gyermekek felé , mindezek ellenére mindent megteszel, hogy a gyermekének semmiképpen ne ártsál, sőt megteszel minden tőled telhetőt , hogy a gyermeke jól érezze magát nálad.

2015. febr. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

38: Ez így hülyeség. A körömfestés nem egy olyan dolog, amit egy ekkora kislánynak mindenképp meg kell legyen, különben visszamarad a fejlődésben. :-)

Ennyit a kérdező igazán tiszteletben tarthatna.


Te hogyan viselnéd, ha a te nevelési elképzelésedre mondaná azt valaki hogy márpedig hülyeség és csakazértis azt csinálná, amit ő jónak lát? Téged nem zavarna, hogy a saját gyereked nem abban a szellemben nevelheted, amit jónak látsz?

2015. febr. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
0%
# 39 Bizonyára elnézted a számozást. Gondolom nem nekem szántad a válaszodat , ugyanis én valami teljesen másról írtam , mint amiről Te beszélsz.
2015. febr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!