Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos hogy ennyire haragszik...

Jogos hogy ennyire haragszik a nővérem? Tényleg olyan szörnyű dolgot tettem?

Figyelt kérdés

A nővéremnek elég határozott elképzelései vannak a gyereknevelésről. Ilyen pl, hogy egy kislánynak nem kell körömlakk, mert az szerinte ugyanolyan, mint a smink, magassarkú, arcpakolás stb. Ráér még vele.


Hétvégén velünk volt a kislány, tettem egy kis körömlakkot a körmére amit aztán persze lemostam. Ezt elmesélte otthon, amire a nővérem teljesen kikelt magából. Azt mondja, ezentúl nem bízza ránk a gyereket.


Most komolyan, minek kell ezt ennyire felfújni? Egy kis körömlakktól nem lesz tizenévesen k..va.


2015. febr. 4. 11:00
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:
31%

# 49 Minél jobban ragaszkodik valaki egy merev szabályhoz annál inkább „kiborító „ lesz az élet számára. Hát ha ez jogos, akkor legyen jogos.:) Itt is vannak akik merev szabályhoz ragaszkodva, csak annyit látnak, hogy a „nővér megmondta, a húg meg csak azért is”. Hiába mondják itt páran okulva ez esetből, hogy „ legközelebb talán szerencsésebb lenne bizonyos dolgokat kölcsönösen egyértelműen tisztázni”, a merev szabályhoz ragaszkodók továbbra is csak annyit tudnak mondani, hogy jogos a nővér kiborulása, mert a húg „csakazért is”.


Kicsit lehetnénk szerintem rugalmasabbak is . Mivel már itt említették, hogy az ember nem egy robot ezért nem is lehet minden pillanatban „merev”szabályok szerint nézni egy adott cselekményre . Nézzünk példát.

Ha a nővér amikor átadja a gyerekét a húginak és kihangsúlyozza, hogy „légyszíves a gyereknek ne tegyél körömlakkot a körmére , és a húgi „csakazért is” hogy a nővért bosszantsa befesti a gyerek körmét , akkor elismerem , hogy a húgi egy elég nagy se.gg.fej.

Nézzünk egy másik verziót. (eltudom képzelni ezt a verziót )

Egy beszélgetés alkalmából a nővér kifejtette , hogy ő nem ért egyet hogy kisgyereknek kifessék a körmét. A húgi már sokszor vigyázott a nővér gyerekére , és nem is volt különösebb probléma. Egyik alkalommal amikor szintén a nővér gyerekére vigyázott a saját gyerekei gondoltak egyet és elkezdték a saját körmeiket kifesteni anyu segítségével.Közben a nővér gyerekének is megtetszett a „játék”. Majd mondta, hogy „fessük be az én körmömet is,….. jó ? Na…. légyszi! „ A húginak eszébe jutott, hogy a nővérének az elveivel nem passzol a körömfestés, de abban a pillanatban abban a kialakult helyzetben úgy döntött , hogy nem fogja kifesteni az összes körmét pont a nővér miatt, de azért hogy a kisgyereket is megnyugtassa az egyik körmére picit oda festett aztán majd le is mosta. A gyerek amint hazament eldicsekedte , hogy „anyu képzeld az én körmömet is kifestettük”. A nővér erre teljesen kiborul .A húgi elkezdte mondani, hogy pontosan hogy is történt az egész , a nővér meg sem hallgatta, csak egyfolytában mondta a magáét, az „elveit” illetve , hogy többé aztán már nem is fogja rábízni a gyereket.

Az előző verzióban azt mondtam, hogy a húgi lenne a se.gg.fej , ebben a verzióban viszont teljes mértékben megtudnám érteni a húgit és azt mondanám, hogy inkább a nővér esett át a ló túlsó oldalára . Nem tudom,hogy melyik verzió áll közelebb a valósághoz. Lehet hogy egyik sem.

Nem voltunk ott , nem tudhatjuk pontosan hogyan játszódott le az egész. Nem láthatunk bele sem a húgi sem a nővér fejébe. Viszont azt tapasztaltam, hogy a válaszadóknak egy jó része inkább csak egy oldalról közelítették meg e kérdést. Csak azt látták bele az egészbe , hogy a húgi „csakazért is”. Szerintem sose árt egy kicsit más megközelítésből is ránézni egy egy adott cselekményre , mielőtt egyoldalúan ítélkeznénk valaki felett.

2015. febr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!