Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos hogy ennyire haragszik...

Jogos hogy ennyire haragszik a nővérem? Tényleg olyan szörnyű dolgot tettem?

Figyelt kérdés

A nővéremnek elég határozott elképzelései vannak a gyereknevelésről. Ilyen pl, hogy egy kislánynak nem kell körömlakk, mert az szerinte ugyanolyan, mint a smink, magassarkú, arcpakolás stb. Ráér még vele.


Hétvégén velünk volt a kislány, tettem egy kis körömlakkot a körmére amit aztán persze lemostam. Ezt elmesélte otthon, amire a nővérem teljesen kikelt magából. Azt mondja, ezentúl nem bízza ránk a gyereket.


Most komolyan, minek kell ezt ennyire felfújni? Egy kis körömlakktól nem lesz tizenévesen k..va.


2015. febr. 4. 11:00
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

Nem baj, hogy elmondta.


De ez akkor is olyan hülyeség. Most akkor ha itt van a kislány, ne körömlakkozzunk?

Nem arról van szó, hogy allergiás vagy ilyesmi. Csak azok a hülye elvek, azokból nem hajlandó engedni a nővérem.

2015. febr. 4. 11:16
 12/51 anonim ***** válasza:
67%
Ne körömlakkozz, amikor a gyerekek ott vannak. A te gyerekeid körmére se tégy! Nem egészséges a körömnek.
2015. febr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
89%
amíg ott van a kiscsaj kibírjátok körömlakk nélkül...de ettől még én is hülyeségnek tartom ettől tiltani, mert később annál jobban akarja(ló túloldalára kerül ugyebár)
2015. febr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is.

De a nővérem szerint ez felnőtt dolog, majd ha nagyobb lesz.


A nagyobb lányának ráadásul már engedi, szóval ezért sem értem.


Az én lányaimnak majdnem minden hétvégén kifestjük, nagyon szeretik. Hétfőre persze lemossuk.

2015. febr. 4. 11:22
 15/51 anonim ***** válasza:
83%
az is hülyeség, hogy majdnem minden hétvégén kifestitek:S Minek, mi a jó benne?(persze én halomra kaptam a gyerek smink készletet,de maradtam az autónál)Amíg meg ott van a kislány nehogy már ne tudj kitalálni más szórakozást.
2015. febr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem a te hozzáállásod a normális.

Ha magadnak körmöt lakkoztál, a gyerekeid kértek belőle, és ő is kért, szerencsétlen lett volna azt mondani, hogy "te nem kapsz, mert anyukád megtiltotta". Ő ebből annyit értett volna, hogy nem kapja meg tőled azt, amit a többi gyereknek megadtál.


Szerintem legyints az egészre!

Ha a nővéred nem bízza rád többet a gyerekét, az az ő baja. Ha ennyire dogmatikus, keresse meg azt a gyerekvigyázót, aki igazodik a dogmáihoz.

Egyébként nálunk nagyszülőkkel kapcsolatban is az a szabály, hogy náluk, az ő felügyeletük alatt azt szabad, amit ők helyesnek tartanak. És ha ez a szülőknek nem tetszik, ne bízzák rájuk.


Végső soron a nagyszülőt (vagy jelen esetben téged) sem lehet arra kényszeríteni, hogy a SAJÁT elképzelései ellenében nevelje a gyereket, amikor rábízzák.

2015. febr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
67%

Ez csak szerinted hülye elv, szerinte nagyon is logikus, egyszerűen azért, mert másképp gondolkoztok. Én igazi natúr csaj vagyok, a magam körmét sem festem, hát a lányomét biztosan nem fogom engedni. Ettől még te nem vagy nálam se több, se kevesebb, egyszerűen csak másképp gondolkozunk. A nővéred mondjuk tényleg picit fura, mert ahogy leírod, ő festi, meg a másik gyerek is, de ettől függetlenül tiszteletben kell tartanod az ő elveit.

Gondolom azért neked is vannak szabályaid, és nem örülnél, ha a gyereked azzal menne haza, hogy milyen jó fej a nővéred, mert ő engedte ezt is, azt is.

2015. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
93%

Maradi vagyok, ha azon akadok fenn, hogy három és fél éves kislánynak festetted ki a körmét?

Ne szegd meg a testvéred nevelési elveit, akkor nem lesz gond.

2015. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
92%

Úgy értelmezem, csak az a baj, hogy 3 és fél évesen még túl koai körömlakk, nem pedig teljes mértékben ellene van. Szerintem nem lehetetlen kérés tőle, tiszteletben kell tartani, az ő gyereke.

A körülöttem lévő kisgyerekek ennyi idősen gyurmáznak, kifestőznek, vízfestékeznek, kreatívkodnak otthon. Ennek sokkal több értelmét látom.

Szokták mutogatni, hogy ki van festve a körmük-átlalában átlátszóssal, rózsaszínre, de azt inkább csak 5 éves kor felett. Ilyen kicsinél még nem láttam, persze lehet, máshol máshogyan működik.

Bocsánatot kell kérni, legközelebb meg betartani, amit kérnek tőled.

2015. febr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, ha csak pattogsz, meg vered a segged a földhöz, hogy akkor is neked van igazad, akkor minek tetted fel a kérdést?

A nővéred megkért valamire, te meg szartál rá és csak azért is csináltad. Mire számítottál, hogy majd megsimizi érte a buksidat? Tudtad, hogy nem engedi, de ott csináltad a kicsi orra előtt. Én se vinném többet a gyerekem, egyszerűen már nem bíznék benned, ha egy ilyen apróságot is képtelen vagy betartani.

2015. febr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!