Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszeruen nem tudok mit...

Egyszeruen nem tudok mit tegyek! Jo dontes lenne? Okkal lehetne buntudatom?

Figyelt kérdés
Honapokkal ezelott kiirtam egy kerdest, egyontetu velemenyen volt minden valaszolo. Akkor felbatorodtam, de most ujra ramjott a ketely. A problema lenyege az volt, hogy apam alkoholista, es rendszeresen bantalmazza, veri edesanyamat, ujonnan engem is. A batyam felkoltozott Pestre, diplomat szerzett es nagyon jomoduan el a baratnojevel. Egy darabig kuldott penzt, de miutan megtudta, hogy apa elissza elzarta a csapot. En is mindenkepp szerettem volna tovabbtanulni, de apam megfenyegetett, hogy ha elmegyek itthonrol, megoli anyat, igy nem mertem elmenni, pedig felvettek oda, ahova jelentkeztem.(pesten a gyogyszereszeti karra(sote). Anya tobbszor volt korhazban a szive es a veresek miatt is. A rendorseg errefele(Szabolcs megye) kb. fel van hoborodva, ha ilyesmivel telefonalunk, szoval vagy kijonnek vagy nem. Mivel csak erettsegim van, es errefele konkretan nincs munkahely munkanelkuli vagyok. Vannak okj-s szakmak, amiket ingyenesen igenybe vehetnek az erettsegi miatt, de hogy egesz oszinte legyek, nem szivesen mondanek le az orvosirol egy pl. bolti penztartos munkaert(raadasul, ha elvegzem is 0 az eselye annak, hogy elhelyezkedjek). A korabban feltett kerdesemre a valaszok lenyegeben azok voltak, hogy batyam jol tette, hogy lelepett, ez edesanyam dontese, es o nem akar lepni, ne en szenvedjek miatta, hiszen felnott ember es 10en-x eve volt, arra, hogy belassa a problemat es lepjen. Ezzel egyet is kell ertenem. Batyam vegig melettem volt, mondta, hogy nyugodtan lakjak naluk, ha felvesznek, tamogatnak barmiben. Baratnoje is kedvel, ugyhogy szivesen latnak. Beadtam a jelenkezest ujbol. Ma este anya azzal tamadott le, hogy nezzem meg a karjat, mit csinalt vele megint apa, o meg fog halni ha elmegyek, mar ki is nezett maganak egy fat a kertben, oda akasztja fel magat. Tekintettel az elozmenyekre, elkezdtem bogni. Konyorogtem neki, hggy jojjon fel. Batyam segit barmiben, megengedheti maganak, ellene ott, keresunk neki egy kis lakast. De nem jin, mert az a mama haza, nem hagyja itt apamra. Nem akarom feladni az almomat, de egyszeruen rettegek, higy mit fg apa tenni anyaval. Meg akkor is, ha makacs es fenyeget, az anyam es szornyu ahogy apa veri. Leirhatatlan latvany, senkinek nem kivanom. Egyszeruen nem tudom megi t, higy az eszemre vagy a szivemre hallgassak. Feltem nagyn, de semmire nem hajlando a valtozasert. Hagyjam foni a sajat leveben? Meg mi dig egyet kene ertenem az elozo valaszolokkal? :(

2015. febr. 14. 23:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
12%

Amíg anyukád nem tud elköltözni apukádtól veled együtt,addig sajnos nem tudok mit mondani!


Nincs egy rokonotok,aki befogadna titeket? Közbe be kellene adni a válási keresetet anyukádnak.

2015. febr. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Anya nem akar valni, se koltozni. Ez a gond! Viszont ket oldalrol kapom a fenyegeteseket, hogy ki es hogyan fog meghalni, ha elmegyek itthonrol.
2015. febr. 14. 23:50
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz mások életéről dönteni, ha megengeded, és segít, én csak azt írom le, én mit tennék a helyedben:

1. Mindenképp felmennék a bátyámhoz, és elvégezném az egyetemet.

2. Ha még egyszer előfordul verés, amíg otthon vagyok, felhívnám a rendőröket, aztán elcipelném anyámat a kórházba látleletért, majd ennek birtokában bemennék a rendőrségre (lehetőleg anyámat is vinném) feljelentést tenni. Egyúttal felhívnám a figyelmüket arra, hogy ha nem tesznek semmit, gondoskodom róla, hogy jelenjen meg a médiában az eset, és ha bármi ezek után történik édesanyámmal, azért ők is felelősek.

Megpróbálnám még egyszer rábírni anyámat, hogy jöjjön velem, és megmondanám neki, hogy nagyon szeretem, de ha ő nem hajlandó semmit tenni magáért, én nem fogom hagyni, hogy a saját életem is tönkremenjen.


Sok erőt és sikert kívánok neked!

2015. febr. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Én bár lehet kegyetlennek fog hangzani amit írok, de a helyedben a következőt tenném.

- Anyuka, ugye tudod, hogy szeretlek? Nos akkor azt is tudod, hogy ledöbbent, hogy érzelmileg zsarolsz, hogy magad mellé láncolj.

Volt és van lehetőséged kilépni ebből a házasságból a megalázó helyzetből, de te valamiért nem akarsz. Rendben, ez a te döntésed, nyilván nem mondhatom meg neked, hogy mit tegyél és mit ne tegyél. De én nem akarok ilyen életet magamnak. Én tanulni akarok, a jövőmet akarom bebiztosítani. Ehhez az kell, hogy megtegyem az első lépést, még akkor is ha fáj nekem, még akkor is ha öngyilkossággal fenyegetőzöl. Hétvégén elköltözöm. Tudod hova megyek, ha kellek ott megtalálsz, de nem fogok engedni az érzelmi zsarolásodnak.


ennyit mondanék, és azt tenném amit én akarok a szívemmel, eszemmel.

Mondom ezt úgy, hogy 43 évesen 23 éves fiammal, akit sosem zsarolnék érzelmileg.

2015. febr. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anyáddal nincs minden rendben.Ennyi idő alatt simán kitalálhatott volna már valamit, de valamiért nem hajlandó lépni.Ez az ő hibája.Bátyádat kérdezd meg hogy szerinte mi lenne a legjobb megoldás.

Igazából kéne keresni két keményebb embert és apádat olyan szinten összeverni hogy a telefont se tudja felvenni a törött kezével a mocskos sza*házi.A rendőrök nem tudom mi a büdös francért várják el hogy tiszteljék őket, amikor magasról tesznek arra hogy mi van az állampolgárokkal.

Ülj le szépen anyáddal és beszélj vele, kérdezd meg hogy miért nem lépett, miért hagyja tönkretenni az életét egy senkiházi féreg miatt.Komolyan nem értem anyádat, 10 évig ezt tűrni, elmebetegség kategória.

Mondd meg hogy te ezt már nem bírod idegileg és szeretnéd ha együtt hagynátok ott apátokat.Ötletelek, de igazából tudom a megoldást, csak az nagyon fájdalmas lenne.Az életben néha nagyon kemény és fájdalmas döntéseket kell hozni, hogy a jövőnk biztosítva legyen.

Egyszer mikor nem látják, szépen gyorsan összepakolsz és otthagyod őket a büdös pi*ába, felköltözöl bátyádékhoz aztán csináljanak amit akarnak, anyád teljesen meg van hülyülve.Ne hagyd hogy tönkretegye ez a két szerencsétlen a jövődet, az életedet.

2015. febr. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Koszonom a valszokat. Igazatok van. :( szornyu dolog az alkohol, utalom, sose ittam e miatt. Igy is kihagytam egy evet mar, pedig felvettek, raadasul allamira. Itt kell hagynom ezt a varost, mert itt mindenki megbolondult, meg a szuleim is. Koszonom a megerositest, nagy szuksegem volt ra.
2015. febr. 15. 00:22
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

A válaszíró 16%-ban hasznos válaszokat ad.

Ez minden elmond azt hiszem.

2015. febr. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Igazatok van :(((
2015. febr. 15. 01:25
 9/26 A kérdező kommentje:
De hat mit tegyek? Millioegy megoldast felajanlottunk neki batyammal, anyagilag se terhelnenk meg, teljesen uj eletet kezdhetne, de nem akar jonni. Apamat nem lehet elvonora vinni, csak, ha onszantabol megy be, de nem akar menni. Most maradjak itt amig apam meghal? Nem akarom hagyni, hogy bantsa, de apa nagydarab es magas. Sokkal erosebb nalunk. Hiaba rangatom nem engedi el.
2015. febr. 15. 01:32
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Anyukadnak szakember kell, hogy ravezesse, hogy ez igy nem elet, nem csak neki, de az egesz csaladnak. Majd mikor anyukad meg egyser bekerul a korhazba a veresek vegett, rogton lepni kell. Korhazat mozgositani a segitsegert.

Eladni a hazat, apa menjen ahova tud, ti meg felkoltoztok Pestre. Tanulsz, elvezed a fiatalsagodat.

2015. febr. 15. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!