Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszeruen nem tudok mit...

Egyszeruen nem tudok mit tegyek! Jo dontes lenne? Okkal lehetne buntudatom?

Figyelt kérdés
Honapokkal ezelott kiirtam egy kerdest, egyontetu velemenyen volt minden valaszolo. Akkor felbatorodtam, de most ujra ramjott a ketely. A problema lenyege az volt, hogy apam alkoholista, es rendszeresen bantalmazza, veri edesanyamat, ujonnan engem is. A batyam felkoltozott Pestre, diplomat szerzett es nagyon jomoduan el a baratnojevel. Egy darabig kuldott penzt, de miutan megtudta, hogy apa elissza elzarta a csapot. En is mindenkepp szerettem volna tovabbtanulni, de apam megfenyegetett, hogy ha elmegyek itthonrol, megoli anyat, igy nem mertem elmenni, pedig felvettek oda, ahova jelentkeztem.(pesten a gyogyszereszeti karra(sote). Anya tobbszor volt korhazban a szive es a veresek miatt is. A rendorseg errefele(Szabolcs megye) kb. fel van hoborodva, ha ilyesmivel telefonalunk, szoval vagy kijonnek vagy nem. Mivel csak erettsegim van, es errefele konkretan nincs munkahely munkanelkuli vagyok. Vannak okj-s szakmak, amiket ingyenesen igenybe vehetnek az erettsegi miatt, de hogy egesz oszinte legyek, nem szivesen mondanek le az orvosirol egy pl. bolti penztartos munkaert(raadasul, ha elvegzem is 0 az eselye annak, hogy elhelyezkedjek). A korabban feltett kerdesemre a valaszok lenyegeben azok voltak, hogy batyam jol tette, hogy lelepett, ez edesanyam dontese, es o nem akar lepni, ne en szenvedjek miatta, hiszen felnott ember es 10en-x eve volt, arra, hogy belassa a problemat es lepjen. Ezzel egyet is kell ertenem. Batyam vegig melettem volt, mondta, hogy nyugodtan lakjak naluk, ha felvesznek, tamogatnak barmiben. Baratnoje is kedvel, ugyhogy szivesen latnak. Beadtam a jelenkezest ujbol. Ma este anya azzal tamadott le, hogy nezzem meg a karjat, mit csinalt vele megint apa, o meg fog halni ha elmegyek, mar ki is nezett maganak egy fat a kertben, oda akasztja fel magat. Tekintettel az elozmenyekre, elkezdtem bogni. Konyorogtem neki, hggy jojjon fel. Batyam segit barmiben, megengedheti maganak, ellene ott, keresunk neki egy kis lakast. De nem jin, mert az a mama haza, nem hagyja itt apamra. Nem akarom feladni az almomat, de egyszeruen rettegek, higy mit fg apa tenni anyaval. Meg akkor is, ha makacs es fenyeget, az anyam es szornyu ahogy apa veri. Leirhatatlan latvany, senkinek nem kivanom. Egyszeruen nem tudom megi t, higy az eszemre vagy a szivemre hallgassak. Feltem nagyn, de semmire nem hajlando a valtozasert. Hagyjam foni a sajat leveben? Meg mi dig egyet kene ertenem az elozo valaszolokkal? :(

2015. febr. 14. 23:36
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet nagyon egyszerű. Anyukád költözzön a bátyádhoz veled együtt - ideiglenesen. Te újrafelvételizz, kezdd el az egyetemet jövő ősszel. Addig Pesten érettségivel is találsz munkát, amiből kijöttök nagyjából, főleg, ha édesanyád is keres valamit.


Amint biztonságban vagytok, adja be a válópert. Amint írtad, a ház anyukád öröksége, tehát hiába hagyja ott édesapádat a házban, a válóper során neki fogják ítélni, mert különvagyon, édesapádnak semmi jogosultsága nincs rá. Emiatt nem kell félnie!


Igaz, hogy édesanyád magának köszönheti ezt a helyzetet, de te tudsz rajta segíteni, miért ne tennéd?!

2015. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó amit apád tesz, de anyukád sem különb az érzelmi zsarolásával. Adva lenne a lehetősége hogy változtasson. Én azt mondom menj a bátyádékhoz. Ha anyukád akart volna, eddig is öngyilkos lehetett volna. Menj, tanulj, törj ki ebből a helyzetből, és hátha anyukád is meggondolja magát.
2015. febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
látlelet, feljelentés, távoltatási végzés, zárcsere és adja be a válópert...te pedig ne tedd tönkre az életedet, mert anyád zsarol
2015. febr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben fognám magam egy nap és szó nélkül elmennék tesómhoz. Apád meg úgyse fogja megölni anyádat, csak fenyeget ezzel és sakkban tart mert hagyod magad. Anyád se jobb, mert tönkretesz téged: zsarol, hogy miattad fogja felakasztani magát, meg milyen sz@r neki, de nem csinál semmit.
2015. febr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Édesem, anyádnak JÓ, amiben van, különben már lépett volna.


Egyébként meg engem jottányit sem érdekelne egy olyan ember sorsa, akinek a gyávasága, vagy leszromsága (nem lépek ki a kapcsolatból) miatt bántalmaznak engem, vagy a tesómat.


Ja, és az érzelmi zsarolásra - engem egyszer fenyegetett meg az egyik rokonom, hogy ha elmegyek megöli magát. Mire én azonnal fogtam a kabátomat, és leléptem, de előtte:

- Jó, de akkor itthon csináld, nem kell, hogy másnak is rossz napja legyen miattad.

Persze, hogy nem lett öngyilkos, de azt hittem, szétrúgom a sggét, amiért meg mert zsarolni ezzel.

2015. febr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Végül mit tettél?
2017. febr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!