Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok gyereket csak...

Ti vállalnátok gyereket csak azért, hogy a meglévőnek legyen kistestvére?

Figyelt kérdés

Egyikünk sem szeretne több gyereket. Az egyetlen ok, amiért én gondolkozok rajta, hogy a lányunknak így nem lesz testvére.


Ez szerintetek elég ok? Ti vállalnátok így még egy gyereket?


2015. febr. 15. 14:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%
Mi nem csak azért, de vállalunk második gyereket, hogy testvére legyen. Sem a férjemnek, sem nekem nincs rokonunk (lényegében). Fiatalok sem vagyunk és nem akarjuk őt egyedül hagyni ebben a világban.
2015. febr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarnék, nem.

Ha felnőnek, úgysem egymás nyakán fognak élni, hanem a párjaikkal.

2015. febr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekünk már van egy kislányunk és mostanában kezdtünk el próbálkozni a második babával.De mi eleve kettőt szerettünk volna/szeretnénk, szóval elsősorban nem testvért akarok szülni a lányomnak, hanem egy újabb kisbabát, aki a családunk része lesz majd és lányom testvére.

Ha egyikőtök sem szeretne második gyereket akkor szerintem ne szülj. Attól, hogy az embernek van akárhány testvére, még lehet a világban egyedül felnőttkorában, hiszen nem minden testvéri viszony olyan, mint az amerikai családi sorozatokban, hogy mindenki szeret mindenkit és milyen szép az élet.

Inkább igyekezzetek minél önállóbbra, világra nyitottra nevelni a meglévőt, hogy szerezzen barátokat, hiszen azok sok esetben fontosabbak, mint egy testvér.

2015. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
83%

Es mit mondasz majd a gyerekednek? "Kicsim , azert szulettel, hogy a testverednek legyen tesoja", ilyen hulye indokot...

Azert vallaljatok meg egyet, mert szeretnetek ujra atelni a a gyermekvaras oromet, megtapaszalni azt szeretet amit egy masik kis ember tud nyujtani nektek es Ti is neki. Teljes odaadassal, megfelelo csaladi es anyagi hatterrel egyutt. Ne azert szulj, hogy legyen kivel jatszani a kislanyodnak.

Es amugy nem.

2015. febr. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem észérv.

Mi lesz vele, ha ti nem lesztek? Ugyanaz, mintha lenne testvére: él mindenki a saját családjával, aztán ünnepekkor találkoznak. (Mind a két irányba el lehet térni ettől, de ez az átlag. Lehet hogy felnőttkorban is barátok maradnak, jól érzik magukat együtt, de lehet hogy szóba se állnak a másikkal. Erre apellálni, hogy nem marad egyedül, h*lyeség. lesz saját családja, férje, gyereke. Nem lesz egyedül.)


Nem, csak ezért nem vállalnék testvért. Ha szeretnénk még egy gyereket, ha babázni szeretnénk, ha anyagilag megtehetnénk, ha lenne hely még egy kis szobának, akkor igen. De csak ezért nem.

2015. febr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem!
2015. febr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem... Ez nem elég indok..

Így nem vállalnék többet

2015. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
En is ilyen helyzetben vagyok,csak annyibol masabb,hogy a fiunk nagyon szeretne tesot. Mindig elmondja es kerlel de egyenlore nem hajlok ra. Probalom neki elmondani hogy az nem csak ugy van,nagy felelosseg stb,de egyenlore ha meglat egy babat mindig ujrakezdi. Mar a nevet is kigondolta. :)
2015. febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekvállalásban a legfontosabb, hogy a szülők vágyjanak rá. Hogy néz már ki, hogy a gyerekre terheled a felelősséget azzal, hogy miatta vállalnátok be még egyet?

Aztán később, ha pl. problémás lesz a kicsi, majd a nagynak odavágjátok: "A te hibád, miattad vállaltuk, mert ne legyél egyke!"


Én egy gyereket akarok jelenleg. De ha meglesz, és egyszer úgy érzem, hogy vágyom még egyre, akkor jöhet. De ilyen ostoba elgondolásból, hogy mert ne legyen egyke...

2015. febr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%

Engem azert vallaltak a szuleim, mert a batyam annyira kistesot akart. Jo testverek vagyunk a mai napig.

Van egy kislanyom, 1 eves, mindig ugy gondoltam, hogy lesz tesoja, de most ugy erzem, hogy ezt nem vagyok kepes meg egyszer vegigcsinalni. Es onzonek tartom magam, szar erzes, mert jo dolog ha van egy testvere az embernek. Nem tudom lesz-e erom hozza, ugyanugy vagyok ahogy Te, kedves kerdezo.

2015. febr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!