Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha ez túl nagy...

Mit tegyek, ha ez túl nagy teher nekem? Van valami megoldás?

Figyelt kérdés

Hamarosan szülni fogok, még kb 5 hét. A férjemnek már van egy hatéves lánya, akit az anyja nevel, nálunk csak hétvégente meg szünetekben van a gyerek.

Nem könnyű a terhességem, és érzem, hogy egyre kevesebb türelmem van a férjem lányához, pedig korábban nem volt ilyen probléma.


Magamat hibáztattam, hogy nem tudom tolerálni a gyerek hatalmas figyelemigényét, és sajnos a saját gyerekemtől is egyre inkább elment a kedvem, rettegtem attól, hogy hozzá se lesz elég türelmem.


Tegnap aztán kiderült, hogy a férjem lányánál fennál a figyelemzavar gyanúja, ezt pszichológus állapította meg, és nevelési tanácsadóba küldte.

Egyrészt megkönnyebbültem, hogy akkor mégsem feltétlenül velem van a baj, mert a figyelemzavaros gyerekeket gyakran a saját szüleik sem tudják megfelelő türelemmel kezelni.



Ugyanakkor meg is ijedtem, hogy hogyan fogok boldogulni az újszülött babám mellett egy beteg gyerekkel, aki állandó figyelmet, felügyeletet és speciális bánásmódot igényel. Persze nem lesz itt mindig, csak hétvégén, és a férjem is itt lesz hogy segítsen, de őszintén megmondva elsőgyerekes anyukaként még egy egészséges hatéves is leterhelne, aki pedig elvan egyedül is egy kis ideig. Nemhogy egy beteg gyerek, akire állandóan figyelni kell. Mégsem működhet úgy, hogy a férjem csak a nagylánnyal foglalkozik, amikor nálunk van, a kicsinek is szüksége van/lesz az apjára.


És most nagyon össze vagyok zavarodva, nem tudom mit tehetek, úgy érzem, túl nagy teher lesz nekem egy újszülött mellé egy beteg gyerek. Van erre valami megoldás, hogy bírjam idegileg, türelemmel, senki se sérüljön és én se készüljek ki?



2015. febr. 18. 16:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

"Mégsem működhet úgy, hogy a férjem csak a nagylánnyal foglalkozik, amikor nálunk van,"

Pedig ez lesz a legjobb megoldás. Gondolom, nincs ott heti 4-5 nap a kislány.

Annyit meg kibír a picitek apa nélkül. :)

Ne aggódj, belerázódsz!

2015. febr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Előre ne aggodalmaskodj. Nem lesz olyan nehéz, mint most gondolod. Hidd el, megoldódik minden probléma menet közben, ha nem a félelemmel foglalkozol. Minden jót.
2015. febr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Majd felváltva foglalkoztok hétvégén a nagylánnyal, egyszer te, egyszer az apja, nem kell ebből túl nagy problémát csinálni. Ahol több gyermek van, ott is többfelé kell figyelni, minden meg lehet oldani, ha akarjuk.
2015. febr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Semmivel sem problémásabb a kislány, mint eddig.

Pár hete ezen nem aggódtál, mert nem tudtál róla.

A különbség az, hogy most már kaptok szakèrtő segítséget. Ez eddig nem volt.


Nyugodj meg. Semmi sem változott, legfeljebb jó irányba.



Üdv

Egy hiperaktív anyukája :)

2015. febr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Férjed kislánya nem beteg, ne is kezeld úgy! A figyelemzavar állapot, és sokat lehet rajta javítani.

Nekem a legnagyobb gyerekem diagnosztizált figyelemzavaros és hiperaktív. A diagnózis idején az öccse 1,5 éves volt, a húga 6 hónapos.

Engem megnyugtatott a diagnózis, mert könnyebb volt megoldásokat találni, mint amikor még a sötétben tapogatóztunk.

És egyáltalán nem volt elviselhetetlen, hogy egy kicsit más gyerekkel is foglalkozni kellett a kicsik mellett.

Mi nem kezeltük betegként, és igyekeztünk bevonni a kicsik körüli teendőkbe, hogy nagynak és felelősségteljesnek érezhesse magát. De arról egy percig sem volt szó, hogy külön ember kellett hozz, vagy a nap minden percében "őrizni" kellett volna.

Értem én az érzéseidet. Dolgoznak a hormonjaid, már most véded ezerrel a vér szerinti gyerekedet, és nyilván fáradtabb is vagy a szokásosnál.

De nyugi, majd kialakul. Ha engeded a kislánynak, hogy a baba körül legyen, hamar igazibb családdá váltok, mint most vagytok. Nem kell azt patentra beosztani, hogy ki mikor kire ügyel. Ez a két gyerek egymás testvérei,a férjed mindkettőnek apukája, meg kell tanulnotok együtt funkcionálni.


Sok sikert!

2015. febr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
Most, hogy kapott egy címkét a nyakába, már betegnek titulálod és nehezebb eset lett , mint eddig, sőt jobban érzed magad, mert okolhatod a gyereket és nem kell szembenézned vele, hogy türelmetlen és intoleráns vagy? Lehet, hogy terhes vagy és érzékeny, de rettenetes ember vagy, ne is haragudj! És igen, a gyereknek szüksége van és lesz az apjára, mert pont ugyanúgy az apja, mint annak a gyereknek, aki a hasadban van! Mi a megoldás? Az, hogy vele van. Mit tegyél, ha ez neked túl nagy teher? Semmit, vállaltad, amikor a férjedhez hozzámentél. Kellemetlen? Bocs, de így jártál. N31
2015. febr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#6,


neked mégis mi bajod van? Miért beszélsz velem ilyen gusztustalan stílusban? Tök normális kérdést tettem fel, és rajtad kívül mindenki tök normálisan válaszolt.


"Most, hogy kapott egy címkét a nyakába, már betegnek titulálod és nehezebb eset lett , mint eddig, sőt jobban érzed magad, mert okolhatod a gyereket és nem kell szembenézned vele, hogy türelmetlen és intoleráns vagy?"


Nem én titulálom betegnek, hanem a figyelemzavar és a hiperaktivitás igenis betegség, mentális zavar. És nem lett nehezebb eset. Ha elolvastad volna a kérdésemet, láthatnád, hogy eddig magamat hibáztattam a türelmetlenségem miatt. Azt reméltem, szülés után majd javul a helyzet, toleránsabb leszek. De már tudom, hogy nem én vagyok extrán türelmetlen, hanem a gyerekhez kell jóval több türelem az átlagosnál, mert BETEG. És nem, nem okolom a gyereket, mégis hol olvastad ezt? Egyszerűen megijedtem a ténytől, hogy nem fog elmúlni a türelmetlenségem, méghozzá azért nem, mert nem az én türelmem lett kevesebb a terhesség miatt, hanem a gyerek lett BETEG, és ez az állapot nem fog attól javulni, hogy megszületik a baba. Így tarzósan be kell rendezjkednem erre a kellemetlen helyzetre.


Azért vagyok rettenetes ember, mert tanácsot merészeltem kérni, hogy mégis mit tehetek?

2015. febr. 18. 17:56
 8/19 anonim ***** válasza:
54%
Kedves kérdező, ne foglalkozz az ilyen válaszokkal, mindig van itt olyan, aki itt éli ki az agresszióját, mert máshol nem tudja. Én azt tanácsolnám neked, hogy hétvégente foglalkozzon a férjed a gyerekével többet, de együtt is töltsetek azért időt, szerettessétek meg a kistesót a naggyal. Ha a férjed lefoglalja a nagyot, amíg te a kicsivel vagy, és a kicsi netán elalszik, akkor te is tudsz pihenni egy kicsit, és talán kiegyensúlyozottabb leszel, és így senki nem érzi rosszul magát. Hátha működni fog, drukkolok!
2015. febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

5-ös válaszadó vagyok. Kedves Kérdező!

Én az utóbbi kommentedig együtt éreztem veled, és igyekeztem segítségedre lenni, mivel van tapasztalatom a témában. Még azt is teljes mértékben megértem, hogy a 6-os válaszán felháborodtál, tényleg minősíthetetlen volt.

De vagy nem olvastad el a válaszomat, amiben éppen találhattál megnyugtató dolgokat, és ötleteket is, vagy nem is érdekelt, mert te már eldöntötted, hogy ez a kislány tönkretesz körülötted mindent, mert BETEG. Így nagybetűvel, hatvanhatszor leírva. Nos, ez már gáz.

Kezdjük azzal, hogy a figyelemzavar nem mentális betegség, hanem az idegrendszer bizonyos fokú másként működése, vagy gyakran éretlensége okozza. Állapot, a megfelelő fejlesztéssel, speciális gyakorlatokkal remekül javítható.

A figyelemzavaros gyerek NEM BETEG, csak máshogyan kell kezelni, mint az átlagot. És ennek a kislánynak nagy szüksége lesz az elfogadásotokra, mert így is elég bántás fogja érni.


De azt hiszem, tök fölöslegesen írom le mindezt, nem vagy te kíváncsi a tanácsokra. Egyszerűbb megmagyaráznod, mint megoldanod a helyzetet.


Amúgy jó ha tudod, hogy a figyelemzavar gyakran halmozódást mutat családon belül,így nem kizárt, hogy a babának is lesznek hasonló gondjai.


És még egy gondolat: aki elvált apukával alapít családot, az fogadja el, hogy az előző házasságból származó gyerek is benne van a pakliban, akár tökéletes, akár figyelemzavaros, akár féllábú. És meg kell oldani vele az életet.

2015. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A férjed gyereke úgyis csak hétvégenként és szünetekben van nálatok tehát a hétköznapokat még mindig a közös gyereketekkel tudjátok tölteni továbbá még azt is meg tudjátok oldani hogy a 2 gyerek együtt játsszon meg a közös foglalkozások is ott vannak(lehet hogy 6 év korkülönbséggel ezt problémásnak gondoljátok de ezt az ötletet tapasztalatból írtam ugyanis köztem és az öcsém közt 6 év van mégis elvagyunk).
2015. febr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!