Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem merek semmit kérni a...

Már nem merek semmit kérni a menyasszonyomtól, mert egy időben megkaptam, hogy túl sok terhet rakok a vállára. Normális hogy így érzek?

Figyelt kérdés
Kicsit megvagyok sértődve,mert sokszor megkértem olyan dolgokra,amihez én nem értek.Nem nagy dolgokra kell gondolni igazából.De már a környezetétől is megkapta,hogy én biztos kihasználom őt,meg hogy nem veszem észre,hogy ő többet ad mint én?Ilyeneket mondtak neki,én nem érzem így,mivel vannak dolgok,amiben én segítek neki,pl amihez jobban értek.Hogyan mondhatnak ilyen dolgokat,miközben nincsenek velünk a nap 24 órájában?Biztos vannak dolgok,amiben ő többet ad,de én azt valahol máshol vissza adom neki más módon és kompenzálom.Most már ott tartok,hogy nem merem felhívni sem,ha valami kérdezni akarok tőle.Az sem volt gond,hogy napközbe felhívtuk egymást pár percre,mert mondjuk valami fontos dolog volt,de az sem volt gond,hogy csak úgy felhívott ő,vagy én őt.Most már kb felhívni sem merem és nem merem megkérni kis apró dolgokra sem.Most is ki kellene nekem nyomtatni valamit,mivel ő irodában dolgozik,gondoltam megkérem nyomtassa ki,de már ezt sem merem,inkább ebédidőbe kimentem kinyomtattam egy internet kávézóba.
2015. febr. 23. 13:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Az egy dolog, hogy mit mond a környezete, de őt magát megkérdezted arról, hogy ő is így gondolja? Ő is úgy érzi, hogy kihasználod? Nonszensz, hogy egy nyomtatást sem mersz már kérni. Hát így aztán jó kis menyasszony-vőlegény kapcsolatban vagytok.
2015. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A menyasszonyod érzi úgy, hogy kihasználod, vagy a környezete? Mert egyáltalán nem mindegy.
2015. febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
a példád rossz: a munkahelyén kellemetlen helyzetbe is hozhatod azzal, hogy magán célú nyomtatást kérsz tőle (munkahelytől, főnöktől függ)
2015. febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

ma 13:54


Szerintem ő nem így gondolja alapvetően,szerintem a környezete tömte tele a fejét,most egy jóakaró barátnő,vagy több ember azt nem tudom.De említette nekem,hogy mondta neki xy hogy én biztos kihasználom stb.Talán lehet erre kapta fel a fejét,volt neki egy kis kitörése ezek után.Szerintem pont akkor mondhattak neki ilyeneket.Ilyet is mondott már,hogy egy csincskának érzi magát mellettem...

Nem kértem semmi olyat tőle,igazából a háztartásban is segítek,takarítok,mosok,elmosogatok ha kell.Nekem ez nem probléma.Főzni sem kell neki rám,mert a munkahelyemen eszem,tehát az sem mondható,hogy egy házirobotot csináltam belőlle vagy ilyesmi.Nem értem az az igaszsg,mert érzelmileg sem használom ki,hiszen szeretem és mellette vagyok jóban rosszban.Nem igazn értem.Most már odajutottam,inkább nem merek semmit kérni,inkább elíntézem magamnak.Napközben eddig mindig felhívtuk egymást,van hogy csak úgy,hogy telt eddig a nap.Most már magamtól nem merek telefonálni,megvrom ha ő hív ha akar.

2015. febr. 23. 14:00
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
Jó lesz, ha leültök és ezt tisztázzátok még a házasságkötés előtt, mert egy ilyen dolog teljesen félre tudja vinni a kapcsolatot.
2015. febr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
Amíg ez nem rendeződik ne vágjatok bele egy közös életbe, mi lesz akkor az eskövő szervezésekor és egyébb, nehezebb kérdésekben?
2015. febr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
Nincs más hátra, beszéljetek erről. Többször is. Beszéljétek át, hogy ki hogyan érez ebben a kapcsolatban, hozzatok példákat egymásnak, elemezgessétek, hogy mi minősül kihasználásnak és mi minősül normális kérésnek. Még mielőtt a menyasszony-vőlegény kapcsolatból házasság lesz. Nem jó úgy egy kapcsolatban élni, hogy félsz tőle kérni valamit, meg nem mered felhívni sem. Ez a "nem merem már" dolog hosszú távon csak megmérgezi a kapcsolatotokat. Ha szeretitek egymást és fontosak vagytok egymásnak hosszú távon, akkor beszéljetek egymással.
2015. febr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

példád rossz: a munkahelyén kellemetlen helyzetbe is hozhatod azzal, hogy magán célú nyomtatást kérsz tőle (munkahelytől, főnöktől függ)



Volt szerencsém a főnökével többször tallkozni.Hidd el kevés embernek adatik meg,ilyen normális főnök.Ennél nagyobb dolgokért nem szól neki.Szerinted egy olyan főnök,akik minden ünnepre vesz neki valami kis ajándékot és engem kér meg pl,hogy segítsek neki ezt vagy azt elhozni valahonnan,vagy vigyázni a gyerekére,az azért fog szólni,mert nyomtat?Nem mellesleg a nyomtatás csak egy pl volt,egyszer kétszer már szükségem volt rá,és mindig ő maga ajnlotta fel,hogy nyomtat nekem.

2015. febr. 23. 14:09
 9/22 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, hogy ilyeneket hogy mondhat. Vagy te túlzod el, hogy kis konyhatündér vagy meg minden, vagy nem tudom.


De ki az, aki olyat mond, hogy csicskáztatod, ha nem is? A tények ellene mennek az állításának.

2015. febr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%
Úristen kérdező, te hány éves vagy? Tiszta katyvasz amiket leírtál! Konkrétan a nyomtatáson kívül mire gondolsz? Értelmezhetetlen a kérdésed.
2015. febr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!