Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem foglalkozik velem...

Miért nem foglalkozik velem az apukám?

Figyelt kérdés
a szüleim 4 éve elváltak. anyukám szó szerint kidobta aput a családi házból(mert apu megcsalta őt, anyu meg csak a munkának élt, akkor is meg most is) ,szóval nem volt választási lehetőségem ,hogy kivel maradjak( tehát anyuval élek). akkor 16 éves voltam és apum volt a mindenem. tudom már felnőttem de egyszerűen nem tudom feldolgozni, hogy akárhogyan is nyitok apum felé nem foglalkozik velem. az élettársának van 2 lánya, őket neveli meg van egy 1.5 éves közös fiúk. mit csináljak, fogadjam el, h már nincs apum?
2010. febr. 13. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Tudom, hogy nem vigasztal, de az enyém se igazán foglalkozik velem, pedig az én szüleim nem váltak el és együtt élnek.
2010. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Ne fuss olyan szekér után ami nem akar felvenni! Még ha az apád akkor sem! Jó szemét pali! Nem is érdemli meg a szeretetedet!!!! Próbáld magad túltenni rajta!
2010. febr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem fogadd el, vagy beszéld meg vele. Sajnálom :(
2010. febr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

szerintem apukád érzékenyebb lelkületű lehet, és annyira szégyelli, hogy magát előtted, hogy nem mer a szemedbe nézni.


mindenesetre vond le a tanulságot, és ha egyszer gyereked lesz, és netán így jársz (feltételezem lány vagy), soha ne dobd ki azért a férjed, mert félrelépett, ha amúgy jó apa. inkább próbáld meg rendezni a kapcsolatot. főleg akkor ne tegyél ilyet, ha egész nap dolgozol, és nem volt időtök egymásra.

de remélem nem fogsz így járni.


szerintem biztosítsd apukádat arról, hogy bármi történt, nem ítéled el őt, így talán helyreállhat a kapcsolatotok.

2010. febr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Csak te vagy felelős az életedért. Másnak egyáltalán nincs apja, mégis élnie kell. Ha tudnál rá haragudni 1 kicsit, az segítene átvészelni azt a kis időt, míg magadra találsz.
2010. febr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És kérdezted már apukádat h mi az oka ennek? Mert attól h vannak az új gyerekei,te is a vérszerinti gyereke vagy,és nem tehetsz róla ami közte+anyukád közt történt. Mondd el neki őszintén h szereted, fáj h nem törődik veled,pedig kellene,+szükséged van rá!
2010. febr. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem

1. szégyelli előtted is, amit tett

2. úgy gondolja, hogy már úgyis felnőttél, talán nincs rá annyira szükséged, mint a másfél évesnek

3. úgy gondolja, hogy anyukád és te szövetséget kötöttetek azóta úgyis ellene és úgysem tudna ebből "jól kijönni"

4. sértve érzi magát a kidobás miatt

Vagy lehet még olyan verzió is, ami nekem nem jut eszembe.

2010. febr. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

igen, az is nagyon igaz lehet, amit ez előző ír, hogy azt hiszi összeesküdtetek ellene, azt gondolja, haragszol rá, nem becsülöd őt semmire ezek után.

biztos, hogy érzékeny, szelíd ember lehet, mert akkor nem írta volna a kérdező, hogy ő volt a mindene.

egy káromkodó, arrogáns férfit egy lány sem szeret igazán, hiába az apja.

és biztosan családcentrikus is, ebből is látszik, hogy nem léha életet él, hanem együtt van az új családjával.


ne hagyd, hogy még jobban eltávolodjatok, járj át hozzájuk sűrűn látogatóba! :)

2010. febr. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló a lényegnél tapogatózik szerintem.

Apukád szerintem szégyelli magát előtted, nem tudja, hogy viselkedjen, továbbá lehet, hogy nyomása alatt van az új feleség részéről, hogy tegyen úgy mintha sosem lett volna másik családja. Ez sok nőre jellemző.

Ha megoldható, írj neki egy levelet, amiben kifejted, hogy hiányzik neked, szeretnéd vele a kapcsolatot tartani valamilyen formában, ami neki is (meg az új feleségnek is) megfelel, úgy hogy nem zavarod az új családját. Írd meg neki, hogy a szüleid dolgai rájuk tartoznak és te nem ítéled el őt. Erre neki nagy szüksége lenne, úgy gondolom. Írd meg, hogy vágysz a társaságára és szereted. Hagyd a levelet a munkahelyén vagy olyan helyen, ahol nem tüntetheti el az új feleség. Ha tudsz, írj e-mailban.

Ha nem válaszol, ez akkor is sokat fog neki jelenteni, úgy gondolom.

2010. febr. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!