Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért nem veszik...

Szerintetek miért nem veszik a szülők észre hogy mekkora különbséget tesznek a gyerekeik között?

Figyelt kérdés

Van egy öcsém aki világ életében anyuciék kedvence volt mert hogy ő a kicsi.Ha nekm nem siekrült valami akkor azonnal fejmosás + büntetés.Öcsém bukott a motoros vizsgán a személyautón 4x sem jött össze neki a nyelvizsga.Egyik esetben sem volt hibás meg sajnálni kellett mert jajj szegény.....Egytemre se vették fel(engem sem csak 1év múlva)míg én terrorba éltem h nekm nem sikerült meg azt mondták h csalódtak bennem,addig öcsémet benyomták fizetősre.Én idén mérnök leszek(ha minden jól megy)de a faluba(kis falu)mégsem tudja szinte senki h én velem most mi is van.De öcsémről mindenki tudja h orvosira jár.Szülők szétkűrtölték rendesen.Én bárhová megyek bármit csinálok és hozom a fotókatmeg se nézik szüleim...d ha öcsém mondjuk mutatja h melyik motor tetszik neki akkor azonnal mennek és nézik h hú de szép motor kisfiam.Az hogy anyám megjön a boltból és csak tesómnak váárol(csokik chipsek tb.)az már nem mglepő mint az sem h a hűtőben van ami közös meg van ami csak az övé(pick szalámi sajtok stb.)Most ott tartunk h kocsit lakást kapott tőlem meg azt akarják h költözzek haza mert nem tudják fizetni az albérletemet(felvettem a diákhitelt).Szóval rajtam kívül az egész falu tudja h nyáméknak csak egy gyerekük van.De mikor én eléjükálltam h miért őt szeretik jobban?Erre azt mondták h ez nem igaz ugyanúgy szeretnek minket.És h ösém ugyanezt érzi.Mármint fordítva.

Van rá valami kis esély is h engem is úgy fognak szeretni mint őt?

Ja meg most ott tartunk h mondták h jó h mindjárt dolgozom mert legalább tudom támogatni az öcsémet.

Öcsémről tudni kell h önző csak magát szereti nincsenek haverjai soha nem volt b.nője.És az a célja h ha majd orcos lesz a pénzével fog magának nőt.

Szóval őt senki sem szereti de ő sem szeret senkit csak magát.Komolyan undorodom h ilyen kis elb@szott öcsém van.


2010. febr. 14. 16:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
egyetemista és az anyjával alszik??? most nagyot néztem
2010. febr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Miután végzel az egyetemen, költözz el otthonról, és szakíts meg a szüleiddel gyakorlatilag minden kapcsolatot (bár nem lehet könnyű). Akkor majd rájönnek, milyen fontos vagy nekik (vagy nem, és akkor bebizonyosodik, amit most még csak sejtesz?).
2010. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy Te és az öcséd?


Igazából tudom hogy rondán hangzik, de anyád jól elcseszte mindkettőtök életét, amiből nem lesz olyan könnyű kikászálódni.


Öcséd elkényeztett lett, az anyjával alszik, és nincsenek barátai és barátnője. A túlzottan védő és gondoskodó anya hátrányai, szegény öcséd felesége, anyukád nem lesz könnyű anyós.


Hát, az öcsédet jobban sajnálom, mint téged. Szegénynek nem lesz könnyű élete, Te legalább valamilyen szinten lázadsz ellene, és látod, hogy mennyire nem normális az egész helyzet.

2010. febr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Tanácsot nem tudok adni sajnos mert a helyzetem hasonló és nem találtam még megoldást.

Öcsémnek mindent szabad nekem semmit!

Szüleim persze tagadják h így lenne.

Nem tudsz mit tenni!

Kitartás!!

2010. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Én 24 vagyok öcsém 20.Igen anám olyan anyatigris szerűen védi őt.De csak őt.Engem leeht nyugodtan bántani alázni.Hogy félreértem-e?Mit lehet azon félreérteni h anyám lebasz azért h öcsém a lépcsőn hagyta a bunkósisakját és elesett benne?Meg h úgy beszél velem mint a kutyával.És ha én viszaszólok akkor azonnal öcsém mellé áll.Szóval nem értem félre megvan az ítélőképességem.És ezt a nagyszülők is látják.Konkrétan ők pénzelnek mert mint mondtam anyám nem adot pénzt lbérletre mert h nincs.Öcsémnek meg tagnap vásárol 20ezerért ilyan pisztáiákat licsit mandarint pick-et sjtokat.zóval ilyan apróságokat.Ja meg nemrég kocsit(merci nem a legújabb)lakást.És eléjük álltam de le lettem b@szva.Alig várom h önálló legyek és húzzak el a fenébe.Mindent nekem kell csinálni.Tesóm arra nem képes h beálljon a kocsijával még azzl is nekm kell.Ha eszik csak annyit mond h ettem és anyám ugrik is és veszi el előle a tányér.Tényleg láttam már sok elkényeztetett gyereket.De ennyire elb@szottat még tényleg nem.

És gondolj bele a testvéremről beszélek.

Egy mini Hitler de komlyan.Ithon úgy viselkedik mintha ő lenne a családfő.Még engem is al akar számoltatni a ppénzzemmel h mire költök.

2010. febr. 14. 17:00
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom mondani, hogy éld az életedet, ne foglalkozz velük, és ne hagyd magad kizsákmányolni. Arról szó sem lehet, hogy neked kéne anyagilag támogatnod öcsikét, ha végzel az egyetemen: inkább legyen saját családod, és abba fektesd az anyagi és érzelmi erőforrásaidat. Sokkal jobban megéri. Egyébként még ha át is rúgdossák az orvosin a srácot, a kezdő orvos kb. az az ember, akibe mindenki belerúg egyet az osztályon. Nagyon kemény az út a szakvizsgáig, és addig pénze sem lesz. Fog még kapni jópár pofont.
2010. febr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én eléjük állnék, és elmondanám nekik szószerint amit leírtál, de ha nem megy, akkor csak én is azt tudom mondani, h amint bírsz húzz el tőlük, és mikor majd lesz családod, csak velük foglalkozz. De az is lehet, ha neked lesz elsőként gyereked, akkor majd te leszel a szent,... vagyis jobban mondva az unoka.
2010. febr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

De éppen ez az h kapott már sokat.De anyuci mindíg olyan szinten megvígasztalja.Hogy kisifam(ő még az én sose voltam engem mindíg a nevemenn szólít)semmi baj nincsen nem te vagy a hibás hanem éppen az az adott valami ami nem sikerül.És anyám ezt el is hiszi de komolyan elhiszi.A kisfia TÖKÉLETES.

Meglett a jogsi motorra(apám lekente)2 nap múlva bukott.Jött a police minden megvolt tesóm volt a hibás.És anyámék elkeztek sztorikat gyártani amelyből kihozták h nem tesóm a hibás hanem aki előtte ment.

Felgyógyul kiment újra megint bukott ugyanúgy egy kosira rászaladt hátulról.Megint police megállapították a gyorshajtást meg h tesóm a hibás.

Tesóm állította h nem ő a hibás.

És anyám kétségbecont a rendőrségi jelentést.Ő szerinte nem tesóm a hibás és nem is mnet gyorsan.(90-el ment hivatalosan 50helyett.Tesóm azt mondta h csak 40el ment.Anyám elhitte hülye a rendőrség hülyék az iskolák a tanárok az osztálytársak az autós-motoros iskola a nyelvvizsgaközpont.És most már az ygetem is az.

Egyedül tesóm a szegény ártatlan gyermek.Aki TÖKÉLETES!!!!

2010. febr. 14. 17:11
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Szegény tesód, nehezen lesz már belőle normális ember:(.
2010. febr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Na ez a tipikus "mindenki hülye csak mi nem"effektus.Na én nem sírnék egy ilyen "anya" szeretetéért és jól a pofájukba kenném hogy a kicsi gyerek milyen tesze-tosza és ilyen korban még anyucival alszik hát ez tiszta gáz ha ez kiderül....tényleg egész életére egyedül marad.Anyuci minden egyes mondatával csak őt fogja hátráltatni.Nem egészséges hogy ilyen korra még nem vált le a mamiról.Tényleg jó nagy nyakleveseket fog kapni az élettől és ha anyuka már nem lesz akkor ki fogja vigasztalni?Te törődj csak magaddal előbb utóbb mindenki rájön ki vitte többre.Csak ne hagyd magad kihasználni.Ha eddig nem fogták fel mi a pálya akkor már több energiád ne pazarold rájuk.Ha végzel, a diplomával a kezedben büszke leszel magadra ők meg majd sárgulnak az irigységtől.És ne is tartsd titokban mások előtt se a sikered.Lépj le kezdj el élni és vinni valamire.Akkor majd néznek nagyokat és ha a nyakadba akarnak majd ülni elmondhatod hogy ezt te saját erődből csináltad öcsike a marha nagy segítséggel se ment semmire magának köszönheti hát gondoskodjon magáról.Anyuka elintézte őt is meg a jövőjét.Jó lenne ha egyenesen a nagyszülők mondanák el nekik hogy el lett cseszve a gyerek és van egy másik akire még büszkék lehetnek.
2010. febr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!