Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öten élünk egy 3 szobás...

Öten élünk egy 3 szobás panellakásban. Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Nevelőm, annak az édesanyja, édesanyám, a lassan 7 éves féltestvérem és én. Tudom, sokan nem tehetik meg hogy három szobás lakásban élhessenek. De itt arról van szó hogy a féltestvérem nemsoká betölti a 7 éves kort és még egy szobában alszik a szülőkkel ami az én véleményem szerint nem egészséges, hiszen megvan köztük az intimitás, és sokszor nekem is be kell tennem éjszaka a fülest hogy nyugodtan eltudjak aludni tőlük. Magamról pedig tudom hogy pici koromban sokat ébren voltam éjszaka, gondolom ez a gyerekkel sincs másképp :')

Én 20 éves lány vagyok.

Ti mit tennétek az én helyemben?



2015. márc. 5. 21:32
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem mehet a nevelőd anyukájához az öcsi?
2015. márc. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: látom már, nem fér be mégegy ágy? A Tiedbe befér? Szobacsere esetleg?
2015. márc. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Anyámnak már felvetettem ezt az ötletet, de semmiképp nem akarják odarakni hozzá. De gondolom mert mindig marakodnak egymással. Kislányról van szó.

Valójában tiszta bolondok háza van otthon..

2015. márc. 5. 22:08
 14/30 anonim ***** válasza:
6%

Hát ez így élhetetlen.

A saját szobádat ne add, mert 20 évesen aztán végképp egyik említett személlyel sem kellene összebútoroznod. Nem értem anyukádat, hogyan hozhatott titeket ilyen helyzetbe. :(

2015. márc. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, ha nem dolgozol keres munkát, ha dolgozol akkor van kereseted és fogd magad aztán költözz el, és a kis tesónak mindjárt lenne saját szobája. 20 évesen már nem kötelező a szülök nyakán lakni egyáltalán. Vegyél ki egy szobát, ha egyetemista vagy akkor is dolgozni dolgozhat, sőt ki vehetsz koleszba is szobát, ami még olcsóbb, mint egy albi.
2015. márc. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Olcsóbb munkásszállókat is bírsz keresni magadnak ha albira nem futja a keresetedből és egyetemista se vagy.
2015. márc. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Ketté választani a te szobádat. Akár csak egy térelválaszótval, akár gipszkartonnal. Bár lehet hogy ha nálad alszik az udvarlód sokkal kellemetlenebb lenne a féltestvéreddel egy légtérben aludni.
2015. márc. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
59%
20 évesen nyugodtan lehet munkát vállalni és albérletbe menni.
2015. márc. 6. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Nekem is a külön költözés tűnik az egyetlen ideális megoldásnak. Láttam már ilyesmi panel lakást. A nevelőd anyukája szobája iszonyat pici (lehet). Szóval nézegess állásokat és mérd fel a helyzetedet ügyesen! :)
2015. márc. 6. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
79%

5-en 3 szobásban. Ráadásul neked saját szobád van. Mi ezen az élhetetlen?

Mi 4-en voltunk 2 szobásban. Néha kicsit szűkös volt, de felnőttünk anélkül, hogy megöltük volna egymást.


Ha TÉNYLEG érdekel a testvéred sorsa, és "lelki egészsége" (=hadd ne kelljen látnia/hallania a szüleit nemi életet élni), akkor összesen 2 lehetőség van:

-megosztod vele a szobádat (amit te nem akarsz),

-elköltözöl, hogy neki is lehessen sajátja (amit szintén nem akarsz).


Mivel egyik választási lehetőség sem tetszik, egyértelmű, hogy valójában nem is bánod te, hogy a kislánynak jó vagy sem. Akkor mi értelme volt a kérdésnek???

Hogy panaszkodj egy jót?

Nyilván az nem opció, hogy nagyobba költözzetek, különben már rég nem élnétek így. Tehát értelmetlen vekengeni.

2015. márc. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!