Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öten élünk egy 3 szobás...

Öten élünk egy 3 szobás panellakásban. Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Nevelőm, annak az édesanyja, édesanyám, a lassan 7 éves féltestvérem és én. Tudom, sokan nem tehetik meg hogy három szobás lakásban élhessenek. De itt arról van szó hogy a féltestvérem nemsoká betölti a 7 éves kort és még egy szobában alszik a szülőkkel ami az én véleményem szerint nem egészséges, hiszen megvan köztük az intimitás, és sokszor nekem is be kell tennem éjszaka a fülest hogy nyugodtan eltudjak aludni tőlük. Magamról pedig tudom hogy pici koromban sokat ébren voltam éjszaka, gondolom ez a gyerekkel sincs másképp :')

Én 20 éves lány vagyok.

Ti mit tennétek az én helyemben?



2015. márc. 5. 21:32
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló...

Ha figyelmesebben olvastál volna visszább, láthattad volna, hogy el szetetnék költözni!

A páromnak van egy melléképülete, de még nem mertem rákérdezni, ott lehetek e nála.

Bocsáss meg hogy nem tudok folyton a gépnél lenni hogy válaszoljak minden egyes tanácsra.

Gőzöd sincs mik folynak otthon!

Ha a gyerek szülei azt akarnák hogy ne aludjon velük, már intézkedtek volna affelől nem gondolod?

Ez csak az én személyes véleményem hogy szerintem nem jó hosszútávon..

A többieknek köszönöm a választ.

2015. márc. 6. 18:15
 22/30 A kérdező kommentje:

"-elköltözöl, hogy neki is lehessen sajátja (amit szintén nem akarsz). "


Bemásolom neked ha már nem olvastál el mindent:


"Igazából a páromhoz költözésen gondolkodtam, de egyszerűen nem merném neki felhozni, tolakodásnak érezném. Ő is együtt él a szülőkkel (s jóban is vagyok velük) bár van egy melléképülete.

Még ha nem is végleges odaköltözés, de legalább a hét nagy részét ott tölteni. Két és fél éve vagyunk együtt."


És azt nem írtam egy szóval sem hogy élhetetlen otthon a helyzet...

Nem mintha foglalkoznának a gyerekkel, legalább annyit segítenék a helyzeten hogy majd általános iskolás létére ne a szülőkkel töltse az éjszakát és hallgassa heti párszor az amúgy kifejezetten hangos nemi életüket, és üvöltsön vele is minden nap az apja.

Bár ha jobban belegondolok mind a két fél részét megkönnyíteném azzal hogy elmennék otthonról..

2015. márc. 6. 18:41
 23/30 anonim ***** válasza:

Egy olyan kapcsolatban vagy, ahol egy egyszerű kérdést sem mersz feltenni.

Bocs, hogy nem vettem reális opciónak az elköltözési szándékodat.


(Mellesleg melléképületbe inkább az állatok költöznek)

2015. márc. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Egyébként a 17es még jól írta, amíg nem költözöl el addig magadtól is megoldhattad volna már rég a kérdést azzal is, hogy ketté választod a szobádat és a másik részére mehetne a tesó. De persze, ha erre nem vagy hajlandó akkor a szülőktől aztán hiába vársz csodát, kitenni nyilván nem fognak téged se, de a hangos szex lehet pont arról szól, hogy pont veled érzékeltessék azt, hogy milyen is a tesódnak, ha neked is rossz.
2015. márc. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

A szerinted állatoknak való melléképületben van konyha, tusoló, wc, egy szoba, és ez mind gyönyörűen berendezve, kifestve, padlófűtéssel.


A szüleivel egy házban lakik, ezért nem merem egyenlőre feltenni a kérdést, hiszen nekik is van ám ebbe beleszólásuk.


De tudjátok mit? Nem is kérek több választ, megoldom magam valahogy, mert úgy tűnik normálisan senkitől sem lehet itt segítséget kérni továbbra.

2015. márc. 6. 19:08
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
25: mindenki normális volt veled, te viszont kissé önző vagy, és csak magadra gondolsz közben adod az álszentet, hogy ez mennyire nem igaz. Nézz körbe, a lakásotokba minden egyes szobába két fő osztozkodik a szobán, a szüleid 3an vannak, te meg egyedül, és ezek után még te kritizálod őket. Itt is csak ezt bírtad tenni a válaszadókkal. Grat!
2015. márc. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Csak még vmit, nekem ennyi éven keresztül biztos nem lett volna pofám végig nézni, hogy mindenki megosztja a szobáját vkivel, de te irigy ember módjára a tesóddal nem vagy hajlandó így tenni. Én azt javaslom meg se kérdezd a párodat, mert ha a szülei kiismernek téged abból nem lesz köszöneted!
2015. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Utolsó. nem ossza meg mindenki a szobáját.....

a szülők (anyuka és mostoha) osszák meg a saját kisgyerekükkel (7éves)

sem a nagyi nem oszt meg semmit, sem a kérdező.


1. szoba: anyuka-apuka-7éves

2. szoba: nagyi

3. szoba: 20 éves kérdező

= 5 fő

2015. márc. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
A te szobádba beférne 2 ágy? Akkor cserélj szobát a mamával és költözzön mellé a féltestvéred.
2015. márc. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Szóval ennek az egész kérdés feltevésnek az a lényege hogy szemet vetettél a barátodék melléképüetére és ott szeretnél lakni. Most észérveket szeretnél felhozni az ötleted mellett.

Lehet hogy azért nem ajánlották még fel, mert olyan célokra van fönntarta hogy ha például lerobbannak a nagyszülők oda tudják venni magukhoz.

Lehet hogy azért mert ha ott leszel a költségeket is máshogy kell megosztani. Most a gyerekük velük él , de akkor a fél rezsijét a melléképületnek tőle is el kellene kérniük, mint ahogy tőled is.

Ha szeretnél egy próbát tenni , akkor mindenképp májustól lenne jó. Akkor nem kell fűtésszámlán gondolkodni nyáron és ki tudjátok próbálni az együtt élést. Ha esetleg a szülei nemet mondanak azt is el kell fogadni.

2015. márc. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!