Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha minden penzt a ferj oszt...

Ha minden penzt a ferj oszt be az normalis?

Figyelt kérdés

2015. márc. 7. 10:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha te írtad ki azt a kérdést, amelyben egy Németországban élő házaspár nő-tagja ápolási díjban részesül, mert a beteg férj mellől - értelemszerűen - nincs módja munkába állni, akkor az a pénz a TE munkadíjad, tehát jogod van rendelkezni felette, még ha a felhasználására vonatkozó döntések közösek is.
2015. márc. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki a saját pénzèvel gazdálkodjon. Rossz tapasztalataim miatt én nem bízom meg egy nőben sem pénzügyi téren, így apénzét mindenki saját maga kezeli. Ismerősem közül is sok helyen a nő kezeli a pénzt számomra érthetetlen módon, gondolom az nem zavarna.
2015. márc. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk a párom - ffi - az ilyen ügyekben a fő-fő. Tekintve, hogy én simán elfelejtem a számlákat, a határidőket... ő meg nem. :D De külön kasszán vagyunk, megadom a rám eső rezsit, a bevásárlást meg elintézzük nap mint nap.

A nagybev-t viszont ő, mert durván 3x annyit keres, plusz állják a bérletét meg Bözsi utalványt is kap.


De ha TE ápolod, és Ő osztja be a pénzt - kicsit visszás... és most finoman fogalmaztam.

2015. márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, most aztán jól összegabalyodtak a gondolataim a válaszodtól :D

Számtalan kérdés vetődött fel bennem, ha akarsz válaszolsz, ha úgy érzed, túl privát, akkor nem.

Pl. a férjednek van-e állandó jövedelme? - nyilván van-, milyen mértékű (nem összegben gondoltam, hanem, hogy pl. a lakásrezsit, gyógyszereket, ha kell, az fedezi-e, stb.

Ezenkívül mit mond a férjed, miért Ő osztja be, Te mit szeretnél, ha mi lenne, hogy lenne és hogy az egyáltalán megvalósítható-e?

És ha Te ápolod Őt, akkor hogy tudja Ő beosztani a pénzt - szóval sok mindent nem értek - Csak ennyi :D

2015. márc. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
47%

#13 ehhez hasonlót írtam én is:

"De ha TE ápolod, és Ő osztja be a pénzt... ", viszont nem tudjuk, milyen betegsége van a férjnek: ágyban fekvő, vagy pl. nem látó, de közlekedőképes, stb.

2015. márc. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki azt a pénzt osztogassa, amit ő keresett meg. A máséhoz coki van.
2015. márc. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Az a normális, ha a két fél megállapodik, hogy ki osztja be a pénzt.

Nálunk "nőuralom" van, mert én kezelem mindkettőnk fizetését. Soha nem volt belőle probléma, egyszerűen én gazdálkodom jobban, tehát mindkettőnknek jobb, ha én csinálom.

2015. márc. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Igen ahogy a 11-es irta kulfoldon elo hazaspar vagyunk, en apolom a ferjemet, amiert pénzt kap, csak megtartja a sajat szamlajan. Ettol fuggetlenul ad kajara a csekkeket bankon keresztul intezi, es ha valamit venni kell azt megveszi... De nincs felretett penzem semmi, es o ezt igy gondolja normalisnak. Mar azon gondolkodtam, hogy tenyleg megmondom neki,hogy fogadjon egy apolonot, mert en igy nem erzem jol magam egy filler nelkul.
2015. márc. 7. 15:58
 19/22 A kérdező kommentje:
Amugy nem vagyok egy koltekezos tipus fodrasz egy evben egyszer, magamnak festem, ruhat csak otthon veszek es azt is turiban, szoval jo hulye vagyok...
2015. márc. 7. 16:03
 20/22 anonim ***** válasza:
47%
És azt már megmondtad neki, hogy nem érzed jól magad így, egy fillér nélkül? Ha igen, mit mondott rá? Azt nem tudjátok megbeszélni, hogy egy alkalommal ad neked x összeget, hogy legyen egy kis biztonság érzeted, s egyébként meg minden megy tovább a régiben?
2015. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!