Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ovi kezdés előtt hogy keressek...

Ovi kezdés előtt hogy keressek albérletet?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet kicsit bonyolult, de megpróbálom értelmesen és egyszerűen leírni. A kisfiam október végén lesz 3 éves. Most bölcsis. Jelenleg a bölcsivel egy utcában lévő albérletben lakunk, ami így nagyon kényelmes ilyen szempontból, de igazából nem szeretem ezt a lakást, eléggé pusztulat, és a lényeg, hogy én a város másik végébe járok egyetemre, napi 2 órát buszozok oda-vissza összesen. Szeretnék találni olyan albérletet, ami közelebb van az egyetemhez.

De itt jönnek a gondok. Úgy tudom, hogy az ovit csak betöltött 3 éves kortól lehet elkezdeni. Ez októberben lesz. Októberben tuti biztos, hogy az egyetem környékén nem találok albérletet, de tulajdonképpen az egész városban sem lehet, mert szeptemberre az összeset kiveszik, mivel ugye egyetemi város... Ezért mindenképpen nyáron kell költözni, amikor sokan kiköltöznek. A másik, hogy a mostani lakást úgy vettem ki, hogy egy éves szerződés van, az nyáron jár le.

Szóval így még egyszerű lenne a dolog, nyáron kell albérletet keresni. De ezzel két gond is van. Az egyik az, hogy ha találok az egyetem mellett albérletet, akkor onnantól kezdve a gyereket kell a város másik végébe hurcolni bölcsibe október végéig, ami szeptembertől ráadásul dupla út, hiszen utána vissza is kell mennem, nyáron meg dolgoznom kell, szóval ki tudja, milyen korán kell elindulni majd minden reggel... Ezért egyrészt erre keresek megoldást, hogy van-e arra valami mód, hogy egy majdnem három éves gyerek elkezdhesse az ovit már nyár végén.

A másik gond: az ovikba a beiratás tavasszal van. De én honnan tudjam tavasszal, hogy majd nyáron hol fogok lakást találni? Mert ha az egyetem környékén nem találok, akkor még a belváros is szóba jöhet, az meg azért két külön városrész és nagyon nem szeretném busszal vinni a gyereket oviba reggelente. Mindenképpen olyan ovit szeretnék, ami a lakáshoz közel van, de azon a környéken, ami ideális lenne (elég nagy terület) van legalább 3 ovi.

Olyan létezik, hogy tavasszal, beiratásnál több helyre is beiratom? De úgy tudom, hogy oda kell iratni, ami a lakóhelyhez közel van. De a bejelentett lakcímünk még ez a külvárosi lakás. Nincs arra valami szabály, hogy költözés esetén fel kell venni a gyereket a közelben lévő oviba? Ha ez számít valamit, gyermekvédelmi támogatásban részesül a fiam, mert egyedül nevelem. Úgy tudom, hogy így muszáj felvenni (legalább is a bölcsinél így volt, de erre nem volt szükség, mert időben feliratkoztunk a listára).


Légyszi segítsetek, mert nem tudom, hogy álljak hozzá a dologhoz!!

Az a helyzet, hogy már most nézegetek hirdetéseket, és találtam egy lakást, amibe totál beleszerettem, minden szempontból tökéletes lenne, és még gyönyörű is és ráadásul pont annyi a lakbér, mint a mostani lakásban, ha tehetném, már rötgön költöznék is át, csak ugye köt a szerződés meg a bölcsi. Meg nem is szeretném a gyereket erre a fél évre átvinni másik bölcsibe, mert a mostanit már úgy megszokta, megszerette... Meg gondolom nem is nagyon lenne hely más bölcsikben sem, mert mind tele van.


2010. febr. 14. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a helyzet,hogy az ovi nem köteles felvenni a gyereket,csak a nagycsoport kötelező.A másik meg az,hogy betöltött 3 éves kor kell a kiscsoport kezdéshez.Szóval szeptemberben nem mehet oviba,csak jövőre.
2010. febr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a kérdésed egy cseppet nehezebb mint amilyennek elsőre tűnt.

(nehezemre esik ezt kihagyni, de a legfontosabb hogy a gyermeket tarts mindig szem előtt. bár úgy látom ebben itt semmi hiba nincs, ezt nem bírom elégszer leírni:S ez az én "heppem")

ezen túl esve talán azt tudnám mondani hogy mindenképpen fontos hogy jól érezd/érezzétek magatok azon a helyen ahol laktok. úgy tudom telt ház van mindenhol akár bölcsiről akár oviról van szó, mégis a végeredményt a személyes találka hozza meg, tehát be kell menni és beszélni kell az adott intézmény képviselőjével, nevelőjével. nekem csak sulival kapcsolatban van tapasztalatom, de engem simán felvettek olyanba ami nem körzeti. ez azonban csak egy eset nem tudom máshol ez hogy működik.

a dologhoz mindenképpen pozitívan állj hozzá, nincs mit veszítened. járj utána, informálódj, hátrányosabb helyzetbe nem kerülhetsz tőle, max előrébb leszel!

sajnos túl sok hasznos dolgot nem tudok mondani de mindenképpen szeretném elmondani hogy, hogy mennyire örülök neki hogy felvállalod ezt a helyzetet és nem vagy olyan gyenge és gyáva mint egyesek! elismerésem és csak így tovább! sok szerencsét!

2010. febr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, főleg a másodikat, nagyon kedves vagy, külön köszönöm, hogy volt hozzám pár jó szavad :) Hát igen, eléggé bonyolult ez így, a különböző határidők miatt... De akkor ezek szerint a legrosszabb, ami történhet, az vagy az, hogy maradunk ebben a lakásban, és októberben az itteni oviba kezd majd járni, vagy pedig márciusban beiratom egy olyan oviba, ami azon a környéken van, ahol lakni szeretnénk, és ha találok is arra lakást nyáron, akkor októberig buszozunk még ide a bölcsibe, vagy pedig nem találunk ott lakást, és akkor októbertől kezdve meg majd abba az oviba kutyagolunk reggelente, ahova beirattam, de ahol nem találtunk lakást. Hát ez így sehogy sem jó, de nem nagyon tudok mit tenni, ha így alakul.


De igaz, tényleg az lesz a legjobb, személyesen végigjárom az ovikat, és megkérdezem, hogy mit tanácsolnak, mik a lehetőségek.

Ha jól tudom, van valami olyan is manapság, hogy minicsoport, ami a kiscsoport előtt van, és ahova 3 éves kor előtt is lehet járni. Erről egy barátnőm mesélt, amikor kérdezte, hogy miért nem rögtön oviba, minicsoportba irattam a fiamat, mert oda szerinte két évesen már lehet járni, csak a fiam 22 hónaposan kezdte a bölcsit, ezért ez akkor nem lett volna lehetséges. Erről esetleg tud valaki valamit? Mert ha ilyen létezik, akkor legalább az a gond megoldódna, hogy ha találok lakást az ovi környkénén az adott városrészben, akkor már nem kéne a bölcsibe ide a világ másik végére buszozni októberig.


Jajjj, csak annyira bonyolult ez az egész így, nagyon utálom, hogy ennyi féle dátumhoz van kötve minden :S Ebbe azért nagyon nem gondoltam bele, amikor közel két évvel ezelőtt ebbe a bölcsibe irattam a fiam, pedig lehet, hogy már akkor arra kellett volna gondolnom, hogy majd az egyetemhez közel legyen. Csak akkor ez még olyan nagyon távoli dolog volt...

2010. febr. 14. 21:43
 4/4 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem érdeklődj az ovikban, öcsém 2,5évesen mehetett oviba, mert ott volt minicsoport, hátha van ott is vmelyik oviban.
2010. febr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!