Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemnek a fia hozzánk akar...

Férjemnek a fia hozzánk akar költözni. Muszáj vagyok megengedni?

Figyelt kérdés

A férjem volt barátnője még akkor kidobta a párom, mikor terhes lett, mondván, csak gyereket akart, férjet nem. A férjem fizette rendesen a gyerektartást, bár alig láthatta a fiát. Mindig úgy intézték, hogy ha láthatás van, soha ne legyen otthon a gyerek. Később a párom "kicselezte" őket, megvárta a srácot az iskolánál, de addigra a gyerek már ellene lett nevelve, látni se akarta az apját.

Kb. 1 éve, mikor a srác 16 lett, felkereste a páromat és pénzt kért. Azóta rendszeresen jön pénzért.

Az iskolából kirúgták, nem tanul, több rendőrségi ügye is volt. Párom bejuttatta egy másik iskolába, ahova nem járt be, mint később kiderült. A gyerek az anyjával most úgy összeveszett, hogy hozzánk akar költözni.

Mit tegyek? Nem akarom, hogy ide jöjjön, mert drogozik, lop (már minket is meglopott) és van egy 4 éves kislányunk, akire nem lenne jó hatással.

A ház, amiben lakunk, az én tulajdonom, már a férjem megismerése előtt vettem meg. Párom nem lett tulajdonos, de haszonélvező. Így megtilthatom, hogy a srác ideköltözzön?


2010. febr. 16. 06:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, jogod van! Egy kapcsolat kettőn áll, és az első dolog sztem: MIT KÍVÁN A CSALÁD ÉRDEKE!?


Ezt meg kell beszélnetek a férjeddel, le kell ülnöd vele és tisztáznod kell az ÖSSZES aggályodat és félelmedet is!


A férjed tisztában van azzal, hogy a gyereke már meglopott benneteket? Ő most hogy viselkedik a fiával?

Te leültél már a gyerekkel kulturált (még ha drogos is), disztingvált hangnemben beszélni?

Bizonyítható, hogy a srác drogos?


MPM28F

2010. febr. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Vadmeggy ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy muszáj megengedni és szerintem ne is tedd! Csak azért közeledik az apja felé, mert tudja hogy kihasználhatja őt pl pénz kell. Csak akkor engedd meg hogy hozzád költözzön, ha balhé mentes normális élete lesz, és nem azért, hogy szállást és napi anyagra való pénzt kapjon.
2010. febr. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem a kérdésre válaszolok, de megütötte a szememet, hogy a párod haszonélvező.Tudod,hogy ez sokkal erősebb jog, mint a tulajdonosi? Akár még Téged is kitehet a lakásból, ha úgy adódik!
2010. febr. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A fia szerint én csak egy k..va vagyok, nem áll szóba velem, nem tudok vele beszélni.

A párom is tudja, hogy meglopott minket, az ő pénztárcáját fosztotta ki az egyik látogatása alkalmával.

Biztos, hogy drogozik, legutóbb a füves cigijét a kertünkben akarta elszívni, amit az apja természetesen megtiltott. Rendőrségi ügye is ilyenből van, meg verekedésből.

Többször úgy jön hozzánk, hogy nincs teljesen magánál. Párom természetesen segíteni akar neki, de ő sem akarja, hogy hozzánk költözzön. A gyerek anyja is ragaszkodik hozzá, hogy ide jöjjön, mert ő már nem bír vele, most szenvedjen vele az apja, hiába eddig nem is akarta, hogy legyen a gyereknek apja. Az anya azzal fenyegetőzik, hogy bíróságra megy és elintézi, hogy ide kelljen költöznie. Erre lettem volna kíváncsi, hogy jogi értelemben én kötelezhető vagyok erre? (csak annyira ideges vagyok, nem akartam ennyire konkrétan leírni a helyzetet)

2010. febr. 16. 06:39
 5/17 A kérdező kommentje:
06:38! Igen, tudom, mit jelent. Megbízom benne teljesen, már 13 éve vagyunk együtt, nem akartam, hogy úgy érezze, hogy semmi köze a házhoz és félnie kelljen, hogy én kirakhatom őt bármikor. Ennyi bőven jár neki.
2010. febr. 16. 06:42
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

1.) Ha nem tudsz a gyerekkel beszélni, nem kötelező odaköltöznie.

2.) Azt elhiszem, hogy a férjed segíteni szeretnek a saját fián, DE!!! Itt van nálatok egy jól működő családi rendszer. Ha abba képtelen a gyerek önmagától belemenni, hogy a szabályok őrá is vonatkoznak, saját akaratából képtelen magára érvényesnek tekinteni, akkor nincs miről beszélni. Vagy alkalmazkodik, vagy mehet vissza az anyjához! Úgy nem költözhet oda a srác, hogy belepiszkít egy olyan fészekbe, amit a sajátjának akar (akar?) vallani!


A férjed akkor tenné a legjobban, ha először is erélyesebben kezelné. Ez persze határozottabb, intenzívebb fellépést jelentene, egyben éreztetni is kellene vele, hogy szereti, a gyereket pedig az elején még nem, de egy idő után fokozatosan hozzá kellene szoktatni a gondolathoz, hogy az apja már másvalakihoz kötődik, mint az anyjához, és ez a személy -- bár nem egyenértékű az anyjával, de -- fontos neki.


"Többször úgy jön hozzánk, hogy nincs teljesen magánál."

Akkor nem szabad beengedni! Labilis elmeállapot, bármi történ7!


"Párom természetesen segíteni akar neki, de ő sem akarja, hogy hozzánk költözzön."

Miután a párod elkezdi kezelni a gyereket, beszélje rá kapásból, hogy elvonóintézetbe kerüljön, TISZTULJON KI A SZERVEZETE! A kezelés alatt a párod természetesen legyen mellette, TE AZONBAN MÉG NE! TE A PÁROD MELLETT LÉGY, mert ha úgy dönt, a sarkára áll, és elkezdi bepótolni az elvesztegetett időt neveléssel, akkor kell egy lelkitámasz és az TE vagy!


"A gyerek anyja is ragaszkodik hozzá, hogy ide jöjjön, mert ő már nem bír vele,..."

Erre csak annyit tudok mondani, hogy: "KAKUKK! KAKUKK!"


"Most szenvedjen vele az apja, hiába eddig nem is akarta, hogy legyen a gyereknek apja. Az anya azzal fenyegetőzik, hogy bíróságra megy és elintézi, hogy ide kelljen költöznie."

Remek! Mi jö7 még? Talán akkor fenyegessétek meg az anyát ti is, hogy az általa elb*xott kancsó kölyke örökre a nyakán fog rohadni...

De a legcélratörőbb felkészülni ellene. Ha neadjisten bepróbálkozik ezzel (sztem nem lenne rá pénze...) elmeorvosi szakértő véleménye sztem alapból győzelemre vezet7...


Köszönjük őszinteséged! Nyugodj meg! Vad csikóból is lehet pacit csinálni, bár az hosszas munka lesz, és itt már pszichiáterre is szükség lesz... (némi segítség a párodnak, merre tapogatózzon, de a lényeg, erélyesen, szabályokat betartatva, következetesen fellépni, ÉS további KÜLSŐ SEGÍTSÉGET KÉRNI! (De poén lenne az anyával kifizettetni a pszichiátriai költségeket...)


Üdv: MPM28F

2010. febr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A másik nagy baj, amit eddig nem említettem, mert annyira felzaklat, hogy a kislányunkat utálja a srác. Mindig úgy beszél róla, hogy a zabigyerek... Egyszer már kezet is emelt rá, mondván "nem akart eltakarodni". Én legszívesebben be sem engedném a házba a srácot.

Nem akar elvonóra menni, mert szerinte ő nem drogos attól, hogy néha használ vmit. Az iskolából azért rúgták ki, mert drogot árult a többieknek és verekedett. Az iskola jelentette fel a rendőrségen. Ekkor kereste a párom neki a másik iskolát, ami fizetős, de azt is hajlandó volt állni a gyereknek, csak tanuljon. Be sem járt...

2010. febr. 16. 07:36
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

"Vad csikóból is lehet pacit csinálni, bár az hosszas munka lesz, és itt már pszichiáterre is szükség lesz..."


Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor az összes bűnözőt pszichiátriára vinnének. Ne keverjük a kettőt, a bűnözők nem elmebetegek, csak buták (persze egy részüknek megvan a magához való esze, de a többség szimplán buta). A pszichiáter nem tud ezzel mit kezdeni, nincs gyógyszer, ami növelné az IQ-t, nyugtatózni pedig biztos lehetsz benne, hogy nem fog egy egészséges embert!


Egyébként én sajnálom kicsit a srácot. Úgy érzi, nem kell se az apjának, se az anyjának, senkinek nincs szüksége rá, csoda, hogy balhés? Valószínűleg csak iszonyatosan nagy szeretethiánya van, és így próbálja meg felhívni a figyelmet magára. Így viszont, ha kilökik mindenhonnan, csak egyre rosszabb és rosszabb lesz. Lehet, hogy én vagyok túl jóindulatú, de én adnék neki egy esélyt.

2010. febr. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

@ 07:36



"Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor az összes bűnözőt pszichiátriára vinnének. Ne keverjük a kettőt, a bűnözők nem elmebetegek, csak buták (persze egy részüknek megvan a magához való esze, de a többség szimplán buta). A pszichiáter nem tud ezzel mit kezdeni, nincs gyógyszer, ami növelné az IQ-t, nyugtatózni pedig biztos lehetsz benne, hogy nem fog egy egészséges embert!"


Már bocs, de elolvastad a fentieket, mielőtt ezt leírtad?

A Kérdező egyértelműen hangsúlyozta, hogy DROGOS!!! A DROGOS HOGY LE7NE EGÉSZSÉGES??? Tele van a szervezete méreganyaggal, ami a hangulatállapotát, kedélyét is erősen befolyásolja! Látszik, nem volt még dolgod drogossal...


Elhiheted, mindannyiunk adna neki egy újabb esélyt, de azt most még nem tudná megbecsülni, mert anyag hatása alatt van! És a Kérdezőnek teljes joggal fenntartásai vannak, mivel egy drogos viselkedése kiszámíthatatlan. Ha sikerülne is kitisztulnia, tele lesz lelki sérüléssel, sebekkel, viselkedése teljesen magába forduló lesz az elvonási tünetek hatására. AZT CSAK PSZICHIÁTER TUDJA MEGFELELŐEN LEREAGÁLNI, SZAKSZERŰEN KEZELNI! A srác idegeinek kitisztulás után vissza kell szoknia az egészséges környezetbe, ez pedig gyógyszerek nélkül aligha menne majd...


@ Kérdező!

A fenti sémát kéne megpróbálnotok, talán azzal elkezd7ő egy pozitív irányba történő kimozdulás. Ha nem hajlandó bemenni elvonóra, nem tudok jobbat márpedig kitalálni.

16 éves, elsősorban az anyja felelne érte, de ugye ezt nem tette, s nem teszi, most meg les, hogy a gyerek el van apátlanodva és semmi tartás nincs.

Ha a párod jót akar a gyereknek elvonóra viszi, keres hozzá egy jó pszichiátert is, az anyját pedig beperli, ha ármánykodni kezd. Sztem.

MPM28F

2010. febr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

>... *gyógyszerek ill. apai segítség nélkül..."

A drogos viselkedése kiszámíthatatlan, önmagára és környezetére nézve egyaránt veszélyt jelent.

2010. febr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!