Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak az eljegyzesi...

Mit csináljak az eljegyzesi gyurummel?

Figyelt kérdés

Volegenyem egy hónapja egy szép napon bejelentette,hogy elhagy. El is ment,én kb most kezdek ocsúdni. A kérdés az,hogy mit csináljak egykori szeretett gyurummel?


Nekem nagyon fáj ez az egész,még mindig fulig szerelmes vagyok belé. Attól félek,hogyha eladom,akkor fájni fog a szívem érte. Ha megtartom,akkor meg mi? Az is fájdalmas emlék.


Ti mit tanacsoltok?



2015. márc. 17. 08:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Add vissza az ex vőlegénynek.
2015. márc. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Biztos nem adom visszajuttatni,főleg hogy a közös kasszából vette. Maximum is a fele pénzt kaphatna meg.
2015. márc. 17. 08:31
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Tedd pénzzé és költsd magadra az árát. Akár egy másik gyűrűt is vehetsz érte. Ha megtartod, nehezebben fogsz túllépni rajta.
2015. márc. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Értem,akkor viszont add el és költsd a pénzt valami hasznosra! :) És ne bánkódj a múlton! :)
2015. márc. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

Én visszaadtam.

De ha te anyagiakban méred az értékét, akkor add el és költsd el a pénzt.

2015. márc. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%
Ajándékot csak haragból indokolt visszaadni. Használd továbbra is vagy cseréld el egy semlegesre.
2015. márc. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Meglep hogy ebben a kérdésben az anyagi oldalt (is) nézed. Szerintem természetes hogy ha közös a kassza, akkor az ajándékokat is mindkét fél abból veszi a másiknak, és az eljegyzési gyűrűt is. Mindketten dolgoztatok, fogd fel úgy, hogy a közös kassza ráeső részéből vette, mert gondolom rendszeresen tett a közöshöz...


Ilyen esetben az érzelmi oldalt kell nézni, hogy hogyan lenne könnyebb. Én megtartottam amit az exemtől kaptam, mivel érzelmileg is már régen tovább léptem, már nem tekintek rá fájdalmas emlékként, csak egy emlékként, ami az akkori szép és kevésbé szép időkre emlékeztet. Ameddig pedig nem tudtam tovább lépni, addig mélyen a fiók aljában volt elrejtve, hogy még csak ne is lássam...

2015. márc. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Igen,én is besüllyesztettem a fiókba.De a tudatomban benne van...


És nem nézem az anyagi oldalt, busásan kifizettem őt abból a lakásból,amit a saját szüleim vettek nekünk. Itt a pénzről nincs szó,valóban csak a lelki része játszik szerepet.

2015. márc. 17. 08:51
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Akárhogyan is döntesz, fájni fog. De csak addig, ameddig túl nem lépsz az egészen, ameddig le nem zárod magadban. Most még friss a dolog, érthető hogy fáj. Nekem is kellett 1,5 év, mire érzelmileg mindenen túl léptem. Onnantól kezdve már nem fáj ránézni a régi dolgokra amiket tőle kaptam. Úgy kezelem, hogy egy emlék egy bizonyos időszakból... :) Ha gondolod írhatsz, beszélgethetünk, hátha könnyebb lesz. Remélem gyorsan helyre jössz lelkileg. Minden jót kívánok a továbbiakra! :)


7es voltam. :)

2015. márc. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Cseréld be valamire, ami igazán tetszik, és ami innentől szimbolikusan a nélküle élendő, nélküle is szép életedet jelképezi.
2015. márc. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!