Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha szeretnék...

Mit tehetnék, ha szeretnék segíteni a házimunkában, de béna vagyok, és csak lecsesznek?

Figyelt kérdés

Főzni szeretek, de szüleim utálják a főztöm, így max akkor főzök, ha egyedül vagyok itthon hétvégére.

Mosogatásnál anyám állandóan beleköt, hogy rosszul pakoltam az edényeket a szárítóra.

Csak a saját ruháimat engedik leszedni a szárítóról, mert csúnyán hajtogatom össze őket, és ne gyűrjem össze az ő ruháikat.

Mosást beindítani anya szokta, mindig akkor mikor alszok, teregetést szintén nem engedi hogy én csináljam, mert elrontom.

Port nem törölhetek sehol a szobámon kívül, mert ne pakolásszak mindenhol.

Egyedül porszívózni hagynak máshol is.

Bevásárolni nem tudok, mert messze lakunk a bolttól, anyának esik útba, mikor jön haza munkából.

"Komolyabb" munkáknál, pl fürdőszoba takarítása, ablakpucolás, stb, meg konkrétan a kezembe nyomja a kutya pórázát, hogy vigyem el sétálni, és ne legyek láb alatt pár óráig.

Én szívesen segítenék, de úgy néz ki nem tudok jól csinálni semmit :/

Mit csináljak?


2015. márc. 29. 13:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Bárcsak helyettem csinálnának meg mindent... :D
2015. márc. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Beszéld meg anyukáddal. Elmondhatod neki azt,amit itt leírtál, kicsit finomabban. Kérdezd meg, hogy miben tudnál segíteni. Ha valami nem megy, akkor kérd meg, hogy mutassa meg. Pl.: nem tudom, hogy egy teregetést hogy lehet elrontani :D neki biztos van valami tuti módszere, tanítsa meg, onnantól úgy fogod csinálni. Kommunikáció a kulcsa mindennek. :)
2015. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az én anyukám is ilyen volt, én hagytam is az egészet a csudába. És persze én voltam a semmirekellő. Csak azután lettem háziasszony, miután meghalt. Elhatároztam, hogy ha lesz egy lányom, én bevonom őt a házimunkába. Az a baj, hogy persze ma már az internetről is meg lehet tanulni mindent főzni, stb...De nem lett volna sokkal jobb a kapcsolatunk, ha ezt tőle tanulom meg? Néha eszembe jut néhány étel, amit szerettem tőle és nem tudom úgy megcsinálni, nem találom pontosan azt a receptet. 1 éves a kislányom és én már most bevonom a főzésbe. Na ez nem magamtól jutott eszembe, magamtól odáig jutottam, hogy este vagy hajnalban főztem, ha a férjemre bízhattam már a gyerkőcöt. Aztán valaki javasolta, vonjam be a picit és tényleg, azóta együtt főzünk. Kap egy-egy konyhai eszközt, amivel hadonászhat, megkóstolhatja a nyers krumplit, répát, nyers pizza tésztát, stb...És közben én megfőzök és együtt vagyunk, mókázunk, és nem hajnalban kell főznöm.
2015. márc. 30. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem mártír egy kicsit anyukád? Mert ha igen, akkor sajna sok mindent nem tudsz tenni. Ne foglalkozz vele. Egyébként sem létkérdés a takarítás. :)
2015. márc. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!