Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a nő hazudik arról, hogy...

Ha a nő hazudik arról, hogy fogamzásgátlót szed, akkor azt a bíróság (ha oda kerül az ügy) szem előtt tartja, vagy ugyanolyan kötelességei vannak a gyerekkel szemben, mint mondjuk egy válásnál, tervezett gyereknél?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a gyerektartás, meg ilyenek. Mert ezzel tulajdonképpen a jóhszeműségét fizettetik meg vele, ha ő nem akart gyereket, de a nő átverte. Tudatosan és szándékosan. Nem a véletlen "balesetekre" gondolok, hanem az ilyen előre eltervezett gonoszságokra.


Vagy ez nem számít egyáltalán?


Nő vagyok, és a kérdésem fiktív, csak eszembe jutott, hogy ha így van, az a pasik számára nem egy igazságos rendszer.


2015. ápr. 1. 14:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

A jog, meg az "igazságosság" két külön dolog.

Az apaság szempontjából mindegy, mi volt az előzmény, - a hazugság meg nem is tartozik a jog témakörébe.

2015. ápr. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%
ha egy férfi nem akar gyereket huzzon gumit
2015. ápr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
61%

Az egész ott bukik,h nem lesz bizonyíték arról, hogy megbeszélték és általában tanúk sincsenek szerintem ilyen beszélgetés alatt.

De fordítottja is lehet:

A férfi aki nem akar óvszert húzni az is átverheti a nőt, hogy gyereket akarok tőled aztán meglép amikor összejön. Ilyen esetben se tudja a nő beperelni a férfit h átvágta max gyerektartás miatt.

2015. ápr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
43%

A törvények naivan azt feltételezik, hogy aki szexel, az tudja, hogy mi a szex biológiai funkciója.

Továbbá azt, hogy az emberek azzal szexelnek, akivel párkapcsolatban élnek, és nem gond, ha gyerek lesz.

Ma már szerencsére nincs olyan, hogy törvénytelen gyerek.

Az felvetett gondolattal az a baj, hogy nem bizonyítható.

Pl: mi van ja a nő szólt, hogy pl antibiotikumot szed, gumizni kéne, de a pasi vigyáz. Gyerek lesz. Hogy bizonyítható a bíróságon, hogy a nő a tudomására hozta?

Amúgy a trükk a kombinált védekezésben van.

Mi naptárazunk és gumizunk. (veszélyes napokon gumival is kiszáll) Nincs "csak egy kicsit nélküle", az óvszert pedig vízzel ellenőrizzük, mivel egy pici lyukat nem lát meg senki.

2015. júl. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
71%

Én férfiként kerültem egyszer ebbe a csapdába. Terhes is lett a hölgy, de gyerek végül nem lett belőle.


Volt egy bíró ismerősöm, és megkérdeztem a véleményét. Sok ilyen ügye volt. Röviden: Semmit nem számít. A gyerek joga az hogy normális keretek között nőjön fel. Akik "csinálták" apuka/anyuka kötelességük ezt biztosítani. És ezen jog független attól, hogy a szülők között ki-kit vert át, és mivel.


Mondjuk ez csak az én véleményem, de esetleg külön polgári peres eljárásban esetleg lehet próbálkozni valamiféle kártérítésért... de nem hiszem hogy eredménye lenne.

2021. febr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!