Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem irigylitek néha a...

Ti nem irigylitek néha a gazdagabb családokat?

Figyelt kérdés

Kiskoromban nélkülöztünk, mert a 20 év alatt, még otthon éltem, egyetlen olyan év volt, hogy mindketten dolgoztak a szüleim.

Amióta dolgozom, nem szenvedek hiányt semmiben. Mindig van mit enni, van meleg víz, néha még ruhát is vehetek. Ha megtetszik egy apróság a boltban (kb 2000Ft), akkor nem kell napokig tépelődnöm, hogy pontosan honnan is fogom lekurtítani ezt az összeget, és mennyire fogom bánni később.

Nyáron talán belefér egy egy napos fesztivál itthon, és a ruhatáram is bővíthetem 2-3 felsővel lelkifurdalás nélkül.

Viszont sajnos még mindig nem tudtam napirendre térni a gazdag ismerőseim felett. Sokan vannak, akiket eltartanak a szüleik vagy a férjük.

Nekünk addig nem lesz esküvőnk, még nem végzünk mindketten a sulival (nekem érettségim van, a vőlegényemnek diplomája. Ő jövőre kezdi a felépítményit, én két év múlva, mivel jelenleg valami mást tanulok, de ez nem tartozik ide). Szóval, még 5-6 év odáig.

Az egyik gazdag srác felesége nemrég megjegyezte a páromnak, hogy miért nem adom el a jegygyűrűmet, akkor talán nem kéne kihagynom pá hónapot a tanfolyamban, és hamarabb mehetnék tovább tanulni. (Külföld, itt minden fizetős. Diákmunkából fedezem a tandíjam).

Lehet, nem rossz indulatból mondta, de rosszul esett. Ne osszon életvezetési tanácsokat olyasvalaki, aki a férje pénzén vásárol designer ruhákat.


2015. ápr. 2. 11:42
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Jaj, dehogy. Ha én nem lennék, akkor is élhetne az EU-ban.
2015. ápr. 2. 13:15
 22/27 A kérdező kommentje:
Mellesleg most sem más tart el, mivel dolgozom
2015. ápr. 2. 13:16
 23/27 anonim ***** válasza:

Én nem irigykedem,maximum megjegyzem ,ha éppen a Maldív szigetekre utaznak,hogy milyen jó nekik. Majd na nembaj,majd x év múlva nekünk is sikerülni fog :)


Mondjuk az én gazdag ismerőseim rokonaim mind normálisak,és 40-50 es korosztály,megdolgoztak az egzisztenciájukért,nincs miért "haragudnom" rájuk. És a keserű irigység amúgy is csak téged mérgez belülről,semmi értelme. Fiatal vagy,előtted az egész élet.. lehet még sok pénzed . Én ha van egy kis stagnálás a szakmai előremenetelemben ,vagy az életemben mindig visszagondolok honnan jutottam el egyáltalán idáig,és ha ez sikerült ,akkor ennél is feljebb lehet mászni :)

2015. ápr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Én is szoktam irigyelni azokat, akik gazdag családba születtek, mert nincsenek komoly nehézségeik és nem apróságokon múlik az életük, meg nem kell minden hónapban rettegniük, hogy mi lesz, ha nem lesz pénz? Engem azért zavar, mert szegény családban nőttem fel, ráadásul mindenzt úgy, hogy azért nem volt pénz, mert apám elkocsmázta, különben lett volna. Ráadásul egyedüli gyerek voltam, úgyhogy nagyon nem kellett osztozkodnom, mégis olyan csórók voltunk, mintha lett volna pár testvérem. Másoknál meg azt látom, hogy testvér is van, pénz is van, olyan dolgokat kapnak meg csak úgy a szüleiktől ezek az ismerőseim, amikért én évekig könyörögtem, akkor se kaptam meg. Gyerekkoromban mindenre az volt a válasz, hogy mert nincs pénz, mást meg 100 ezer forintokkal támogat az apja. Nem tudom, miért érdemlek kevesebbet, engem ez teljesen megbetegített lelkileg, nem tudom felfogni. Mindenkire irigy vagyok, egy totális csőd lettem emiatt lelkileg is és nem is tudok becsülni semmit, mert tudom, hogy jobb is lehetne.
2015. ápr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Én előbb azt nézem meg, mit csinálnak jobban. Nem biztos, hogy annyi az egész, hogy szerencsésebbek.
2015. ápr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

nem irigylem őket, főleg a mindennapjaikat.

Az néha eszeme jut hogy de jó lenne ha lenne egy hét szabadidőnk pár havonta kirándulni, sátorozni, stb... de akinek soh pénze van annak sincs szabadideje :D

2015. ápr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Egyszavas válasz a kérdésedre :Nem!
2018. aug. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!