Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én nem vagyok normális...

Tényleg én nem vagyok normális? Lakásprobléma.

Figyelt kérdés

A férjem éppen az imént vágta ezt a fejemhez.

Fiatalok vagyunk, már 3 éve élünk albérletben egy körfolyosós, régi 6 emeletes társasházban. Konkrétan minden oldalról be lehet látni egy kicsit a lakásba, este az ajtó felől, nappal a szobai ablaknál dereng át a függöny, nincsen egy csepp magánszférám sem, lassan üldözési mániám lesz.

Én egyszerűen már nem bírom. Zenét tanulok, rengeteget kell gyakorolnom... a gitározást még csak-csak megoldom, de skálázni képtelen vagyok abban a tudatban, hogy ezt hallgatja mindenki. Szabályosan visszhangzik ha kieresztem a hangom, és nyilván ez lenne a dolog lényege.

Egyre rosszabb a közérzetem, menekülnék innen, már kinéztem egy csomó kertes házat, de a férjem hallani sem akar róla. Egyet néztünk meg Pest vonzáskörzetében, azonnal visszamondta a volánbusz miatt, pedig még közelebb is lenne a munkahelyéhez. Nem értem. Konkrétan én vagyok leőrültezve, hogy képtelen vagyok a többiekhez alkalmazkodni. Tényleg velem van a baj, ha nem bírom, hogy 3 család él az orromban? Este tíz után nem lehet egy jólesőt fingani, nehogy kihívja a szomszéd néni a rendőrséget!


2015. ápr. 4. 23:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Azért Pesten többnyire a családi házak sincsenek annyira elszigetelve, hogy ne halld a szomszéd böfögését.

Családi házban nőttem fel, az áldásai mellett rengeteg átokkal is jár. Rendben kell tartani az udvart, amihez eszközök kellenek, fűnyírás, hó lapátolás, esetleg kertművelés, söprögetés, metszés, sövénynyírás, stb. Sok sok plusz munka, amit a fiatalok nem szívesen vállalnak fel. Nem mondom, hogy te nem vagy normális, egyszerűen csak ez egy olyan kérdés, amiben jó ha egy pár közös nevezőn van. Ő sem hülye és te sem.

2015. ápr. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Nyugi más is ilyen. Tényleg zavaró tud lenni, és ne feledd: Attól még, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy nem figyelnek... :)


Magányos öreg nénik a legveszélyesebb szomszédok! :)

2015. ápr. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Pest vonzáskörzete az ebben a kontextusban Fót, és a ház elég rendes kerttel volt megáldva :)

Én is vidéken nőttem fel, szeretek kertészkedni, ebből probléma nem lett volna. Egyszerűen derogál neki a volánozás, merthogy az nem 5 percenként jár.

2015. ápr. 4. 23:49
 4/15 A kérdező kommentje:
Sajnos ez már nem zavaró, hanem egyenesen irritáló :( Ennyi erővel börtönbe is vonulhatnék, vagy legalább kivehetnénk egy szobát ennek az árnak a töredékéért, és félre tudnánk tenni. Semmivel nem lenne rosszabb mint itt, legfeljebb a folyosó helyett a lakáson belül futnék össze a lakótársakkal, és jó esetben nem csak én takarítanék... Most csak elvagyunk itt bezárva, a pénzünk mind elmegy a lakbérre, az életben nem jutunk ki ebből a lyukból :(
2015. ápr. 4. 23:52
 5/15 anonim ***** válasza:
22%

minek tanuész zenét ha nem vagy képes elviselni a szereplést...

amúgy a szomszédoknak kisebb gondja is nagyobb anál hogy téged bámuljanak

2015. ápr. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Együttérzek veled! :( Nektek egy külvárosi kis ház kellene valójában. Nem tudtok vásárolni valami módon egy ilyet? Nagyon takaros kis házak vannak a városon kívül, talán a párod is megbékélne vele. Vagy egy ilyet albérletbe kivenni. Valami megoldást találjatok ki.
2015. ápr. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszoló, a szomszédoknak lehet hogy mindegy, de a gondnok srác esett már orra a seprűvel, amikor beszaladtam zuhany után a szobába :) Be lehet látni, nem kell bámulni hozzá, a szobánk éppen úgy áll, hogy egy sűrűn használt folyosón állandóan jönnek szemben. Hiába a vastag függöny, látnak akkor is, ha nem akarnak.


A szereplést elviselem, sőt, szeretem. Azt nem ha mindenki azt hallgatja, ahogy a hangterjedelmem szélesítése érdekében visítok kegyetlenül a legmagasabb hangokon. Nyilván a szomszédoknak sem kellemes.


Sajnos vásárolni nem tudunk, pedig hajj, mennyiszer próbáltuk már :( Egyszerűen nem jön össze így soha az önrész hitelhez, anélkül pedig nyilván esélyünk sincs :D Találtam pedig hangszigetelt lakást is ami mindkettőnknek megfelelt volna, azt is ezért buktuk el :(

2015. ápr. 5. 00:19
 8/15 A kérdező kommentje:
Viszont most találtam végre próbatermet, amit egyszemélyesen is lehet bérelni, így tudok bandán kívül gyakorolni. Egészen megfizethető, heti egyszer minimum belefért, eddig valahogy nem jött szembe ez a link. Köszi, már feladtam a dolgot, de most újra próbáltam :) Legalább egy probléma megoldva, marad a többi. Lehet átmegyek vámpír üzemmódba, és vastagon lesötétítek minden ablakot... Szeretem, ha van némi privát szférám.
2015. ápr. 5. 00:22
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Gyakorolni nem tudsz valami olyan helyen, ahol nem zavarsz másokat a hangoddal? Bérelni esetleg egy zenei helyiséget.
2015. ápr. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Eddig nem tudtam, mert szinte sehol nem adnak ki megfizethető áron egy személynek termet, most viszont ahogy írtam, találtam végre egyet, öröm és boldogság :D


Anyuékhoz tudtam lejárni, de a nővérem fél éve éjszakás, napközben végig alszik, így őt nyilván azóta nem zavarhatom :)

2015. ápr. 5. 00:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!