Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én nem vagyok normális...

Tényleg én nem vagyok normális? Lakásprobléma.

Figyelt kérdés

A férjem éppen az imént vágta ezt a fejemhez.

Fiatalok vagyunk, már 3 éve élünk albérletben egy körfolyosós, régi 6 emeletes társasházban. Konkrétan minden oldalról be lehet látni egy kicsit a lakásba, este az ajtó felől, nappal a szobai ablaknál dereng át a függöny, nincsen egy csepp magánszférám sem, lassan üldözési mániám lesz.

Én egyszerűen már nem bírom. Zenét tanulok, rengeteget kell gyakorolnom... a gitározást még csak-csak megoldom, de skálázni képtelen vagyok abban a tudatban, hogy ezt hallgatja mindenki. Szabályosan visszhangzik ha kieresztem a hangom, és nyilván ez lenne a dolog lényege.

Egyre rosszabb a közérzetem, menekülnék innen, már kinéztem egy csomó kertes házat, de a férjem hallani sem akar róla. Egyet néztünk meg Pest vonzáskörzetében, azonnal visszamondta a volánbusz miatt, pedig még közelebb is lenne a munkahelyéhez. Nem értem. Konkrétan én vagyok leőrültezve, hogy képtelen vagyok a többiekhez alkalmazkodni. Tényleg velem van a baj, ha nem bírom, hogy 3 család él az orromban? Este tíz után nem lehet egy jólesőt fingani, nehogy kihívja a szomszéd néni a rendőrséget!


2015. ápr. 4. 23:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%
Uhh, de jó, hogy nem az en szomszédom vagy. Az b...na be, ha ott gitároznál meg skáláznál, mikor én munka után lazítani akarok, a körfolyosón meg visszhangzik a lármázásod. Redőnyt valaki írta már? Függönnyel együtt senki sem fog belátni.
2015. ápr. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
69%
Redőny, persze, de akkor hol megy be a fény a lakásba? Ki szeretne villanyfénynél lenni egész nap... Ha a ti lakásotok lenne, akkor mondanám, hogy gondolkodjatok el egy tejüveges ablakon, ami mondjuk a 3/4-edéig opálos, de így nem tudok mit tanácsolni, kísérletezni kell a függönyökkel, hátha van olyan fajta, ami átengedi a fényt, de nem enged belátást.
2015. ápr. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Bocsánat, a többiek válaszát és a te rájuk adott kommenteidet nem olvastam el.


Normális vagy nyugi. :)

Én is vidéken nőttem fel, laktunk panelban itt Pesten a párommal. Szerencsére mindketten utáltuk. A szomszédainkat nem is ismertük. Kicsit antiszociálisak vagyunk.

Most egy kertes házat bérlünk Zuglóban(55e/hó+rezsi). Még kutyánk is lehet. Sokkal jobb itt, így. Elég forró vérűek vagyunk, sokszor tűnik úgy, mint ha veszekednénk, pedig nem. Most már azt csinálunk, amit akarunk.

15-20 percenként mennek a bkv-s buszok.

Nem lehetetlen ilyet találni, csak ne olyan "csinoskát" keressetek. Kívülről a mi házunk csúnya. Belül persze nem.

2015. ápr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy te kerthez vagy szokva es ott erzed jol magad, o meg lakashoz es ott. Azert jo esetben ez kiderulhetett volna meg a hazassag elott.

Kell valami kompromisszumot talalni (bar nem lesz konnyu), hogy ne is a vilag vegen legyen de ne is egy korfolyosos tarsashaz. Valami kertvarosi resz kellene ami meg rendes kozlekedessel elerheto.

2017. jún. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én tökéletesen megértelek, és sajnos nem tudlak biztatni, ahogy idősödsz majd, egyre inkább a nyugalomra, magánszférára lesz igényed, mellesleg gyermeket nevelni is nagyon nehéz úgy, hogy még a szoptatott baba cuppogása is áthallatszik a szomszédba, nemhogy a sírás, a legózás, a favonatozás, hol egyik szomszéd szól be, hol a másik. Én is éltem úgy, hogy havonta toltuk át a szoba másik falához az ágyunkat, hogy ne halljuk hol egyik, hol másik szomszéd szerelmi életét egyenesben (és ők se a miénket).

Biztos, hogy férjednek kizárólag a volánozás az indoka? Meg kellene egyeznetek valahogy, hogy neki is, neked is jó legyen.

2017. jún. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!