Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baratom kisbabat szeretne a...

Baratom kisbabat szeretne a kozel jovoben?

Figyelt kérdés
A baratom 30 eves lett, 1 eve vagyunk egyutt. Mikor osszejottunk sokat beszelgettunk errol, h o mikor szeretne gyereket stb.. mert eleg nagy korkulonbseg van koztunk.. Tegnap feljott a tema megint, es mondta hogy sokat gondolkozott ezen miota betoltotte a 30at. Es mondta h a kozeljovoben szertne majd egy gyereket. En is szeretnek , de en most jarok foiskolara, mindenkepp be szeretnem fejezni. Nagyon jol megvagyunk, o is eltudna velem keozelni, en is vele, de ez h en 11 evvel fiatalabb vagyok, es ahogy befejezem a fosulit 23 leszek, de o mar 34. Ugy gondolja h mi van ha var akkor 5 evet "ram" de ket dolog is ketseges az hogy en meg akkor is ugy gondolom e hogy vele maradok vagy a masik hogy en addigra meg mindig nem dolgoztam, nem kapok penzt, es ha ot vmi eri akkor mi lesz velunk. De erre az a valaszom, h igen ha 24 evesen szuletne kisbabam, mire akar csak suliba mehetne en meg mindig nem lennek elkesve azzal h a szakmammal foglalkozzak, foleg ha ovibe mennestb. Egyenlore nem jutottunk dontesre, h egyutt maradunk e vagy nem, kiegeszitjuk egymast es annak ellenere h ekkora a korkulonbseg es mas mas eletszakaszban vagyunk ( ebbol latszik a baba dolog is ) de kolcaonosen ertekeljuk egymast, es o is mondta h nehez lenne talalnia masik olyan not akinel stimmel minden... es en is ugyanezt mondhatom el, egyszeruen mas ferfiban nem latok fantaziat, mindig is ot akartam mar par evvel ezelott is. A lenyeg az az, h nem tanacsokat varok!!! Hogy szakitsunk es hasonlok. Hanem tapasztalatokra lennek kivancsi aki jartas a dologban vagy ismer hasonlo kapcsolatokat!
2015. ápr. 7. 09:32
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Fogorvosiról nem szoktak úgy nyilatkozni, hogy "fősuli" - az a kifejezés a 'kommunikáció' meg ilyen büfészakokhoz tartozik. Úgyhogy ezt elcseszted. De éljen! holnap vége a gyakorit tönkretevő tavaszi szünetnek, mehettek vissza az általános 'isibe'. Remélem sokat segítettem.
2015. ápr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
64%
És mindezt 19 évesen!
2015. ápr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
78%
azt megértem, ha valakit nem vesznek fel az egyetemre, ezért elkezdni az OKJ-t, és folytatja, ha következő évben sikeres a felvételi, de ugye te 19 vagy, tehát max első éves az egyetemen, tavaly ilyenkor érettségiztél...
2015. ápr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon más életszakaszban vagytok. A tapasztalatom: elvégeztem az egyetemet, de még ha megtehetném, akkor is egy éven belül nem szülnék, hanem előbb dolgoznék. Miért? Mert ott leszek 23+3=26 évesen (azt mondtad 23 éves korodra végzed el a sulit + gondolom az első években a gyerekkel akarsz otthon lenni) 0 munkatapasztalattal! Ha jelentkezel egy állásra, ott lesz másik 1000 ember 1-2-3 év munkatapasztalattal, talán gyerek nélkül (a gyerek beteg lesz stb, hátránnyal indulsz). Kit fognak felvenni az állásra? Nem téged, hanem a tapasztaltat. A barátod 34-35 éves lesz. Őszintén szólva nem húznám az idejét.

Más életszakaszban vagytok: nekem is volt ilyen barátom (ott én voltam az idősebb). Ugyanazt csinálta, mint én 3-4 évvel előtte, ezerrel hajtott a karrierjére, az egyetemen buzgolkodott mindenfelé, ami tök jó, én is ugyanezt csináltam. Én pedig már a munkakereséssel, önálló élet megteremtésével foglalkoztam akkor. Vártam volna rá éveket is, de akkor ez köztünk nem tudott működni.

Ő már családot szeretne, te még nem, mert nem tartasz ott. Egy kapcsolatnál az is sarkalatos pont, hogy egyezzenek a céljaitok, jövőbeli terveitek. Ez pedig nektek nem egyezik.

2015. ápr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

Cukika, a fogorvosi képzés nem "a fősuli". Amellett nem kell fogtechnikusi képzés sem, ui fogorvosként nem fogsz beállni asszisztensnek :))))


Másrészt egy értelmes mondatot, vagy helyesen írtat nem sikerült 19 évesen összehoznod, pedig még nincs egy éve, hogy érettségiztél.


A kérdésed a következő: "A barátom gyereket szeretne a közel jövőben?" Egyfelől erre a kérdésre az alábbi két válasz adható:

-Igen, szeretne.

-Nem, nem szeretne.


Közeljövő: egy szó. Nem leszel te dr.


Ami nem baj, hogy egyelőre ne is szülj gyereket :)

2015. ápr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Abszolút azt gondolom, hogy ez esetben nincs kompromisszum, mert nem lenne benne köszönet.

Ha mindketten boldogok akartok lenni, szerintem külön utakat kellene járnotok. De ez csak az én véleményem - elvileg ez érdekelt, bár számomra sem egyértelmű, mert valóban eléggé a szánkba (kezünkbe) adtad, amit látni akarsz.

2015. ápr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

"masik hogy en addigra meg mindig nem dolgoztam, nem kapok penzt, es ha ot vmi eri akkor mi lesz velunk."


Mi lenne veletek, ha te képzett fogorvos leszel? Ők sosem fognak éhezni. Szerintem te csak fülllentettél ebben a témában, valójában valami OKJ-s tanfolyamot csinálsz. Bárhogy is, az ideális az lenne, hogy a nők előbb tanulnak, aztán megtanulnak egyedül boldogulni, szülők es hapsik segítsége nélkül és csak ezek után vállalnak gyereket. És ezt így látja a barátod is. Szerintem ő finoman igyekszik felkészíteni téged a szakításra, csak te ezt még nem akarod elfogadni.

2015. ápr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!